Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7.5


xbitz

Kérdés

  • Válaszok 97
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Az alapokban ugyanaz de pl. a wav editálás meg a különféle stretching és quantize lehetőségek sokkal jobbak lettek.

 

Igen, de az alapokat kell megtanulni, a többi már azon a logikán alapul. ;-)

Az 5 vs 7 kezelése ugyanaz, csak a 7 könnyebb, talán logikusabb.

Nüansznyi dolgok - amik profi szinten fontosak - halljuk, hogy visszafejlődtek, de a Cubase-en belül is van frankó pdf, amiben kulcsszavakra is kereshetünk, pikk-pakk megtaláljuk az infót. :-)

Link to comment
Share on other sites

Mivel kiderül, hogy rengeteg dolgot nem ismerek a Cubase-ben, felmerült bennem, hogy érdemes e beszereznem a magyarul megjelent Cubase5 könyvet, vagy hagyjam, mert a 7.5 már annyira más?

Néha egyszerűbb lenne egy könyvet fellapozni gyorsan, mint fórumokban kutakodni, meg feltett kérdésekre választ várni.

Sztetek?

Az alapokban ugyanaz de pl. a wav editálás meg a különféle stretching és quantize lehetőségek sokkal jobbak lettek.

Link to comment
Share on other sites

Csupa tök lényegtelen frissítés. Parasztvakítás az egész.

Viszont editálni pl. képtelenség benne, annyira elkúrták a C7/N6-ot.

Kíváncsi leszek, hogy javították-e ezeket, de ugye kipróbálni nem lehet még,

csak ha megveszed.

Nekem nagyon bejött pl. a track versions.
Link to comment
Share on other sites

ha nem gond az angol, akkor http://www.groove3.com/str/steinberg-training-videos/ (kezdve a 6-ostól lefele, egészen miazúj a 7.5ben-ig)a havi díjas előfízetés : 15 dollár per hó

http://www.groove3.com/str/access-it-all.html 

 

ui, a macPro-sok meg itt vannak: http://www.macprovideo.com/tutorials/cubase-application de IMO jobb a groove-s, macPro-n esetleg a Cubase 6 501 - 504 sorozatot érdemes megnézni (az alapos)

 

ui.2 végigpörgetve a könyvet, az is jó, sztem érdemes megvenni, és megnézni a fentieket :)

Link to comment
Share on other sites

Mivel kiderül, hogy rengeteg dolgot nem ismerek a Cubase-ben, felmerült bennem, hogy érdemes e beszereznem a magyarul megjelent Cubase5 könyvet, vagy hagyjam, mert a 7.5 már annyira más?
Néha egyszerűbb lenne egy könyvet fellapozni gyorsan, mint fórumokban kutakodni, meg feltett kérdésekre választ várni.

Sztetek?

Link to comment
Share on other sites

Filmzenés (szimfonikus) és dallamos-chilles dolgok lesznek rögzítve, esetenként szólógityó és e-hegedű is (ezek persze vonali dolgok miksi nélkül) és még ritkábban ének, de az csak jelzés értékkel persze (amúgy is csak dinamikus miksim van).

Szóval semmi profiskodás, csak saját szórakozásra.

Néztem egyéb DAWokat, de az abletonnal nem bírtam megbarátkozni, a többinek a felülete/kinézete szubjektív alapon nem hozott lázba. 

A vezérlések és a szinkronok tökéletesek (mégjóhogy), és ez a transzport kontroller is mesés.

Érdemben sztem leghamarabb pár hónap után tudnék nyilatkozni, míg megtanulom a nagyját.

És szépen beolvassa a régi SX2-ős projekteimet.

Link to comment
Share on other sites

Bár sok, vélhetően objektív negatívum fogalmazódott meg itt az új Cubase-ekkel kapcsolatban, mégis, bő fél év tanakodás után beruháztam rá. Hobbi szinten tolom az egész témát, így remélem a program hibái számomra nem lesznek eget verően kiütközőek.

Mivel, az elmúlt kb10 évben eddig egy őslelet, tört SX2 volt fenn a gépeken, mostantól szó sem érheti a ház táját, hogy nem gyári változat pörög.

Cubase backpack verzió (Artist 7.5 + UR22 hangkari) és vettem hozzá egy CMC-TP transport controllert is, hogy picivel kevesebb egerészés legyen a mutatványban.

. .  és akkor most csomagok kibont, ma későn fekszem le:)

Személy szerint én kíváncsian várom a beszámolódat :) 

Link to comment
Share on other sites

"Mire gondolsz pontosan? Kipróbálhatom hogy jól megy-e."

Köszi, nagyon érdekelne.

Ha elvágsz egy fájlt és jobbra mozdítod, akkor a maradék részt letakarja, nem pedig alá megy, ahogyan kellene.

Magyarán egy időben korábban keletkezett rész soha nem takarhat le egy később keletkezett részt, hacsak

erre külön parancsot nem adunk a "Move to front" utasítással.

Ez 12 évig tökéletes volt,  a C7/N6-ban kúrták el.

Így gyakorlatilag a legalapvetőbb editálásokat sem lehet rendesen elvégezni.

Egy kínszenvedés a munka vele.

Csak ezért az egy dologért életfogytiglant érdemelne az a dilettáns idióta, aki ezt programozta.

És ilyenből sajnos mindig van egy zsákkal.

Link to comment
Share on other sites

Persze, tudom.

A több kattintás még hagyján, bár nagyon lerontja a hatékonyságot

amikor eddig valami egy kattintás volt, most meg három.

Viszont olyan gázok is vannak, hogy össze vissza keveri a rétegeket és emiatt

nem lehet editálni benne. Egész pontosan, ha elvágsz valamit és kicsit jobbra húzod a darabot,

akkor az a jobb oldali rész főlé megy, nem pedig alá, ahogy kellene.

Innentől kezdve véged, a legalapvetőbb dolgokat sem tudod benne megcsinálni,

mert mindig letakarja a következő rész elejét.

Így a dobvágás kilőve, meg minden egyéb komolyabb editálás is.

Ez 12 évig tökéletes volt, most kúrták el a C7/N6-ban.

Ilyenkor egy napig túrod a beállításokat, hogy hátha állítható opció lett ez,

de még nem találtam erre utaló dolgot.

És ilyenekből mindig van egy zsákkal.

 

Protools-ra egyszerűen nincs időnk átállni, dolgozunk állandóan.

A Cubase/Nuendo annyira be van idegződve, hogy legalább egy év lenne, mire ezt a szintet elérnénk egy másik DAW-val.

Ha nem így lenne, már régen váltottam volna valami másra.

Bár nem hiszem, hogy a többiben ne lenne legalább ennyi marhaság.

Amikor próbáltam a Protoolst, akkor amúgy a legalapvetőbb dolgokat sem találtam benne,

úgyhogy feladtam. Nagyon más az egész.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként...

Na igen. Nekunk itt ezek nem olyan nagy problémák. Én elvagyok azzal, ha vmi nem egy kattintás, hanem 5 akár.

Azt te biztos tudod, hogy gyorsbillentyuhoz rendelhetsz akár bonyolultabb feladatokat is (még soha nem csináltam).

Másrészt, arra nem gondoltál, hogy válts vmi más DAW-ra? Pro Toolsra mondjuk?

Link to comment
Share on other sites

Egyébként egy-két problémára akár még lehet is megoldás.

Csak az a gond, hogy amennyire tudom nálam jobban senki nem ásta még bele magát

itthon a Cubase/Nuendo lelkivilágába. MIDI-ben biztosan vannak nálam sokkal

tapasztaltabb Cubase-es emberek is itt, de felvétel-keverés vonalon nemigen,

vagy csak én nem tudok róla.

 

Minden esetre sokan engem keresnek meg ha valami nagyobb bajuk van,

nekem viszont nincs kihez fordulnom, ha gáz van. 

Ha néha próbálkozok, akkor általában még a problémafelvetést se nagyon értik a népek,

nemhogy megoldást tudnának rá. :)

Illetve úgy tűnik, hogy az otthon dolgozó emberek nagy része

el sem jut azokig a problémáig, amik nálunk napi szinten megnehezítik a munkát.

Az itthoni forgalmazó egyébként még egy-egy brutális hiba létezését is képes letagadni,

segíteni meg végképp nem tud.

 

Ugyanakkor viszont simán lehet, hogy valaki véletlenül már rábukkant egy-egy megfejtésre, amit meg én nem tudok.

Túl nagy ez a szoftver ahhoz, hogy minden egyes apró részletét ismerje az ember.

Vagy mire nagy nehezen megismered, akkor fejlesztés címén szétkúrják az egészet és kezdheted elölről.

Link to comment
Share on other sites

Nem, sajnos nem erről van szó.

Eltüntettek egy csomó dolgot, aminek kézre kell állnia a hatékony munkához.

Amikor mindenki leordította fejüket, akkor egy részét visszahozták ilyen idióta animált gombokkal,

amivel még többet ártottak, mert nem működnek megfelelően.

Egy tragédia az egész és nem csak én mondom, hanem nagyon sok pro felhasználó.

Egyre inkább amatőröknek készül az egész, ami szórakozásnak esetleg jó otthonra,

de dolgozni semmiképpen sem.

Link to comment
Share on other sites

A multi output mondjuk hébe-hóba jól jöhet az Instrument sávon.

MIDI-n eddig is elérhető volt, ha nagyon kellett.

A keverő pult lenne nagyon fontos, hogy mit csináltak vele, mert

az teljesen használhatatlan a jelenlegi formájában, de erről sehol nem találok infót.

 

Nem vagyok ugyan Cubase felhasználó, de szerintem nem arról van szó, hogy használhatatlan, mint inkább arról, hogy más mint a megszokott, és ezért sok régi felhasználó szívja a fogát, teljesen érthető okokból. Ha új felhasználó lennék, biztosan szeretném :)

Ez az új keverő egy elég merész lépés volt a fejlesztőktől, ami vagy bejön, vagy nem.

Én nem jósoltam nagy jövőt annak idején az éritőképernyős telefonoknak, oszt tessék :D

Link to comment
Share on other sites

Ezt pont Töfinek mondod?  :sick:

Ezenkívul olvass egy kicsit vissza és rájohetsz, hogy nem a Grooveagent számít, hanem workflow hibák, amik fontosabbak pro szinten. ;)

pont az a lényeg, hogy azokkal semmi nem történt, de vannak pozitívumok :D -legalább és azok : " I can say that these updates are major!!!" 

Link to comment
Share on other sites

Jó vastag bőr van a képükön, ha pénzt kérnek érte.

Ez a verzió még odáig sem jutott el, hogy az alapvető hibákat kijavítsák 

és máris pénzt akarnak. Demo persze nincs, ha jól látom, nehogy meg lehessen nézni,

hogy egyáltalán hozzányúltak-e azokhoz a dolgokhoz, amiket nagyon sokan sérelmeznek.

 

esetleg érdekes lehet egy pro felhasználó véleménye:

 

All I can really say is that it made my life a lot easier today and here's why:

Track versions: I was easily able to come up with alternate versions of song sections and takes on the fly and therefore saved a ton of time today!

GrooveAgent SE: Round-Robin mode came in super handy when dropping samples in on an acoustic kit(stellar) and saved me more time!

New Multi-out instrument tracks: For the first time in Cubase I was able to load up superior drummer with 16 outs and my own processing on each channel; export selected tracks as an archive and open them up in the next song with everything right and ready to go...... Saved about 30 minutes because of this.

Project track visibility toggling: It speaks for itself and again, helped me navigate my 80+ track sessions much more efficiently.

I work with a lot of metal and "over-produced" rock bands and I can say that these additions have helped me out immensely today and I didn't have one moment of instability. Thank you Steinberg! Also, I must note that I am the furthest from a fanboy as there are still things that are driving me absolutely up the wall which I've discussed around these parts (much like most of you guys and gals). I have a few major albums out there and have a heavy workload with a constant flow of bands and I can say that these updates are major!!! I'll get my fire-retardant suit and prepare to get flamed now.

http://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?f=181&t=51379

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...