Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Elektron - Analog Four és Analog Keys


draco draconis

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Hát én nem tudom. A legtöbbféle analóg hangot ebből lehet kiszintetizálni. Persze ésszel. De nagyon gyorsan és könnyen. Szerintem hangban egy alap basszusa vastagabb mint egy ms-20, és kevésbé zajos. 

Tényleg betenném a 12 db/oct Moog Subphatty 12 db/ oct fűrésze mellé ezt is 12 db/oct fűrésszel. Mixben is és nyersen is. 

Osztán lehetne csodálkozni. Én nem estem hasra a Subphatty előtt. Most szentségtörtem. :D

Ps.: az ms 20 analogishabb a kevésbé precíz hangja miatt. Ezért vannak akik jobban fogják szeretni 

 

 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2013. 12. 04. at 10:47 írta draco draconis:

Gondoltam nyitok már egy külön topikot az Analog Fournak illetve Keysnek, mert ilyen még nincs. Biztos hogy nincs sok embernek ilyen cucca, de persze sohase lehet tudni, lehet hogy ez változik idővel.

 

Szerintem ez az egyik legjobb A4 demo, zseniális hangok jöttek ki ebből a "dobozból":

 

 

En eladtam a sub phattyt es vetten egy a4-t. Engem idegesitett a moogban h hangolni kellett

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ennél könnyebben is ki lehet analóg hangokat szintetizálni (mondjuk egy 1 poti per fanksön interfészen), de ilyen változatosan szekvenszálni, effektezni, rétegezni őket, majd mindebből kész zenét faragni nem nagyon lehet más analógszintin. Legfeljebb több analógszintin, de az jóval macerásabb ugye, mint in the box megoldani. Moog basstől én sem vagyok letérdelve, de azért nem rossz. A minitauromnak szép telt alja volt (egészen addig amíg a reso potit fel nem csavartam - lol), de annyi és kész. Másra nem jó, ahhoz meg túl drága, hogy csak azt tudja.

Nekem egyedül ami hiányzik belőle, a vco szintik nyers agressziója, de arra meg kell egy vco szinti és kész. A doepfer dark energy 2 tökéletesen megfelelt ilyen célokra, jól meg is bántam, hogy eladtam.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem ez egy ilyen "még mindig nem hiszem el" szinti :) A hangja, a feature-ei, a használhatósága mind lenyűgöz. Pedig lassan egy éve megvan. Nem mondom, van egy-két bosszantó elem a dizájnban, de nem igazán csorbítják az élményt, amit a használata nyújt. Ez egy önmagában inspiratív hangszer, egyszerre alkalmas komponálásra és expresszív játékra. Meg kell tanulni használni, ennyi, és ez nem egy egydélutános folyamat. Nekem például még mindig tart :D

És nagyon jól szolgál "otthoni prüntyögésre" is ;)

Szerkesztette iramrezso
Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta _cutoff:

https://www.instagram.com/p/BLcLt6MDSZD/

Eszerint a doepfer a-192-2-nek működnie kell.

Nem néztem utána pontosan, de szerintem ezekkel a sufnituning megoldásokkal legfeljebb a midi noteokat fogod tudni átpasszírozni külső cuccra, a parameter lockolás több mint valószínű, hogy total felejtő. A semminél több, csak ugye az elektron szekinek kb a paraméter lockolás a sava-borsa.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem a trigger ebben az esetben azt jelenti h valoban tudod az a4 triggerbillentyuivel megszolaltatni egy masik szintit mintha kvazi egy midi billentyuzet lenne, de benyomod rajta a play gombot az nem fog gate uzenetet tovabbitani a masik szintihez tehat nem inditja annak sequenceret.

legalabbis en atbongesztem a manualt es nincs benne ilyenrol szo

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A manual viszont azt írja, hogy a clock mellett midi cc üzeneteket is küld kifelé. 

Személyesen sajnos nincs alkalmam tesztelni, mert már nincs nálam az A4em, de én azért ezzel futnék még pár kört mielőtt külső konverterekbe kezdenék beruházni.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jaja, nekem Virus KC van az Analog Keys mellett, de egyszerűen nincs ilyen árban digi VA szinti ami ezt megütné. De a Nord Modular helyett én inkább basszus szintit is javaslok - BS II vagy Model D. Vagy a májusban már kapható Neutront, aki meg modulármatyizni is akar mégis inkább. De Pulse II is verhetetlen ebben az árkategóriában szerintem. És bár az A4 akár dobgépnek is simán jó, de mellé egy analóg dobgép kell inkább. Még ha nem is Analog Rytm, de vannak olcsó faszányos megoldások mint a Vermona vagy Tanzbar.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta draco draconis:

Jaja, nekem Virus KC van az Analog Keys mellett, de egyszerűen nincs ilyen árban digi VA szinti ami ezt megütné. De a Nord Modular helyett én inkább basszus szintit is javaslok - BS II vagy Model D. Vagy a májusban már kapható Neutront, aki meg modulármatyizni is akar mégis inkább. De Pulse II is verhetetlen ebben az árkategóriában szerintem. És bár az A4 akár dobgépnek is simán jó, de mellé egy analóg dobgép kell inkább. Még ha nem is Analog Rytm, de vannak olcsó faszányos megoldások mint a Vermona vagy Tanzbar.

 

Tetra meg a Digitakt mellett nemigen uszik be nalam semmi a kepbe basszus, dob tekinteteben. A Nord Modular pedig velem oregszik meg.

DAB18D0B-30EC-41BF-AFDC-AE65AC5DE9BF.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...