Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MPC 2000 XL


Soma

Kérdés

Sziasztok!

 

Össze kéne raknom egy mocsok nagy szettet, amihez bizony kellene az alábbi:

Ugye ha bekapcsolod a 2000 XL-t, van 4 dob bank (DRUM 1-4). Ez elvileg azt teszi, hogy bankonként 4x16 mintát tudjunk tárolni, tehát: a 16 dobpad x A-B-C-D Pad Bank.

Eddig tiszta. Betöltöm az elsőt, mondjuk egy 909-es APS-t. Ilyenkor DRUM 1től 4ig mindenhol ez van. Betöltöm a másodikat, ott van. De ahogy betöltöm a harmadikat, csak egy marad a háromból. Mit b..ok el? A gépben 32MB RAM an amúgy, szóval beleférne bőven... HILFE, HILFEEEE!

Előre is köszi:)

Soma.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia! Addig eljutottam, hogy egy APS 64 pad (a-b-c-d- pad bank) de egyidőben kellene bet legyen a 4 készlet (amikor kiválasztod a midi csatornát, meg a dobsávot, akármit, akkor ott is DRUM1, 2,3,4  van. Ezt szeretném kiaknázni, mert a végső cél az lenne, hogy a komplett szekvencia az mpc-ből menne, plusz a dob. Szóval erre mi a helyes út? :

A PGM az, ami egy 64 pados kiosztást/programot tartalmaz. Ebből lehet betölteni és/vagy létrehozni 24-t. Ezekből a programokból négy tud szimultán megszólalni, miután az adott DRUM-hoz rendelték őket. Ezt az egész beállítást az összes paraméterével és mintáival lehet elmenteni APS-be (all programs and sounds a save menüben, ha jól emlékszem). Az APS-ből tehát egy időben egyet lehet betölteni. Remélem, érthető, amit írtam. Üdv

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, a programok számában rosszul emlékeztem

Szia! Addig eljutottam, hogy egy APS 64 pad (a-b-c-d- pad bank) de egyidőben kellene bet legyen a 4 készlet (amikor kiválasztod a midi csatornát, meg a dobsávot, akármit, akkor ott is DRUM1, 2,3,4  van. Ezt szeretném kiaknázni, mert a végső cél az lenne, hogy a komplett szekvencia az mpc-ből menne, plusz a dob. Szóval erre mi a helyes út? :)

Link to comment
Share on other sites

Ahoy! :abe:

Ismét elakadás:

Adott egy scsi hdd, amire átmentettem wavokat (konkrétan roland tr dobmintákat, de ez most tök mindegy).

Hogy tudom betölteni egyben egy adott könyvtár tartalmát? Tehát ne egyesével kelljen betöltögetni, aztán úgy kicímezni, csak van valami harder better faster stronger megoldás...

A minták le vannak válogatva, a címzés ugye már haladósabb, de a betöltögetés... Csak esténként van pár ótám ezzel foglalkozni sajnos, és szorít az idő.

Köszi!

Pacsi :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ahoy! :abe:

Ismét elakadás:

Adott egy scsi hdd, amire átmentettem wavokat (konkrétan roland tr dobmintákat, de ez most tök mindegy).

Hogy tudom betölteni egyben egy adott könyvtár tartalmát? Tehát ne egyesével kelljen betöltögetni, aztán úgy kicímezni, csak van valami harder better faster stronger megoldás...

A minták le vannak válogatva, a címzés ugye már haladósabb, de a betöltögetés... Csak esténként van pár ótám ezzel foglalkozni sajnos, és szorít az idő.

Köszi!

Pacsi :bow:

Szevasz!

 

Ezzel a szoftverrel elkészítheted elöre a pgm fájlokat:

http://www.mpc2000xlapp.com/

Szép napot!

Marcello

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...