Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdiómonitor hangfal a félmillás határ körül


saintpo

Kérdés

Szeretnék feldobni egy kérdést. Kíváncsi vagyok a többség véleményére.
Ki milyen monitor hangfalat ajánlana, használna, használ, vagy milyen hangfalra esküszik a kb. 500-600e/pár árkategóriában?
Aki szívesen kifejtené annál a miértekre is kíváncsi vagyok.

- Genelec 8040
- Dynaudio BM6A
- Dynaudio BM6A mk2
- Focal CMS65
- Focal Solo 6 Be
- Neumann KH 120A
- Mackie HR824 mkII
- Más?

Olyan választ és tanácsot nem szeretnék, hogy hallgassam meg őket és úgy döntsek. :)
A nagy hangfalcsekkolás megtörtént azokkal a hangfalakkal amikre volt lehetőség. 
A mérlegelés közepette szeretnék egy kis sugallatot mindenkitől. Köszi!
Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 121
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Oksi, köszi a jótanácsot! 10-esnél lejjebb nem is szerettem volna menni. 20nm-es a helység. Oda talán elég lesz az is.

A 12-esek már más árkategória, de azért körbenézek.

Én is pont azt az M-Audio-t néztem. Kíváncsi vagyok a többieknek mi a véleménye róla, mert papíron valóban tud mindent ami kellhet. 
Sőt ha igaz akkor 20-200Hz. Túlméretezett mágnessel, hogy bírja a strapát.
Valahol azt olvastam, hogy a lábai mintha kicsit lazulnának idővel és húzogatni kell a csavarokat, de lehet, hogy ez nem széria hiba.
 

Link to comment
Share on other sites

Tetsuo, a 8040-en hallani a mélyeket elég rendesen. És hallgatok én is bőven elektronikusat, amiben sok mély van, meg én is nagyon szeretem. Ezek mellett mondom, mint nemrég még 8040 felhasználó, hogy nekem nem kellene sub. Tévedsz azonban ha azt gondolod, hogy a sztenderd műfajok basszus szegényebbek mint az általad specifikusnak gondolt műfajok. Ma szinte minden popzene teljes spektrumú. Más kérdés, hogy bizonyos műfajokban a basszuson és dobon kívül más sincs, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy pop-rock dalban lényegtelen mi van a szubtartományban!

Link to comment
Share on other sites

Azert, mert nemtesz hozza annyit a soundban amennyiert megeri? Vagy miert? En is ebben a komboban, vagy pedig 8050es par -ban gondolkozok. Attol tartok csak, hogy a 8050 egy kisebb hazistudioba tul nagy..

A soundot forintosítani ok, hiszen dönteni kell, de azt mindenki máshogy számolja. Ami neked megéri, az nekem már lehet, hogy nem... érted.

A/D meg gondolom a pop-rock-ból indul ki, mert ahhoz tényleg nem kell, de vannak olyan stílusok ahol a sub az egyik legfontosabb tartomány. :-)

Link to comment
Share on other sites

Hát meghoztam a nagy döntést. 
 
- Genelec 8040BP lesz, újonnan 3+2 év garival. Tudtátok, hogy ha az oldalukon beregisztráljátok, akkor +2 év garit kaptok? 
- És KRK 12S sub, újonnan 1 év garival. Van rajta lábkapcsoló bemenet. ÉS nem csak fázisfordítás van rajta, hanem folyamatos állítás is. Na meg elöl van a reflexnyílás. Röppke 30kg.
 
A subhoz még gyűjtenem kell pár hónapig.
 
Ha valaki tud olyan kizáró okot ami ezt a házasságot megakadályozhatja, az kérem most tegye meg, vagy hallgasson mindörökre. :D
 
Köszönöm még egyszer mindenkinek a sok segítséget és eligazítást!
Link to comment
Share on other sites

A 8050 adatlapján azt látom, hogy a frekimenet szabad téren mérve 40 Hz-nél kezd el esni a referencia 85 dB-hez képest (a logaritmikus skálán nézve nagyjából egyenletesen), 30 Hz-nél éri el a 79 dB-t (azaz eddigre 6 dB-t esik). Innentől még meredekebben zuhan.

A szoba ezen persze változtat majd rendesen.

Az M-Audio 20 Hz-e önmagában nem mérvadó, ez attól függ, hogy mekkora hangerő eltéréssel (- ?dB) hozza ezt.

Link to comment
Share on other sites

Nem ennyire egyértelmű a hangszóró méret és a hangfal frekvencia átvitele között a kapcsolat. Sokkal inkább gyártó specifikus dolog ez.

A sub-ot nehéz mellőzni a te műfajaidban. Ha mégsem használod, akkor majdnem mindegy melyik hangfalat veszed és semmiképpen sem a hangszóró mérete alapján dönts.

 

Értem. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Nem ennyire egyértelmű a hangszóró méret és a hangfal frekvencia átvitele között a kapcsolat. Sokkal inkább gyártó specifikus dolog ez.

A sub-ot nehéz mellőzni a te műfajaidban. Ha mégsem használod, akkor majdnem mindegy melyik hangfalat veszed és semmiképpen sem a hangszóró mérete alapján dönts.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként nagyon cool sub lenne mind hangilag, mind szolgáltatás-ügyileg, ha nem recsegne.

Nem bántóan teszi, de előbb-utóbb csak fülelsz, hogy "mi a fene baj van?". Az enyémnél beletelt pár napba mire egyáltalán rájöttem, hogy valami baja van, annyira "diszkrét" a problémája, viszont úgy tűnik javíthatatlan.

Link to comment
Share on other sites

Ez a hangfalteszt érdekes. Van ennek egyáltalán értelme?!

 ...

Nem túl sok, játszadózni jó ilyesmivel ha van kedve és ideje az embernek. Picivel korrektebb lenne a dolog ha süketszobában történtek volna a felvételek, de az sem az igazi, hisz egy hangsugárzót nem csak az on-axis frekimenet jellemez (ha csak a frekvencia tartományban lévő viselkedést nézzük).

 

Az egyedüli korrekt összehasonlítás csakis a vakteszt ... ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni! Bárhol, bármilyen jó (akusztikai) körülmények között csakis a korrekt vaktesztek során lehet a valódi hangzásbeli eltéréseket felfedezni és megfelelően értékelni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...