Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdiómonitor hangfal a félmillás határ körül


saintpo

Kérdés

Szeretnék feldobni egy kérdést. Kíváncsi vagyok a többség véleményére.
Ki milyen monitor hangfalat ajánlana, használna, használ, vagy milyen hangfalra esküszik a kb. 500-600e/pár árkategóriában?
Aki szívesen kifejtené annál a miértekre is kíváncsi vagyok.

- Genelec 8040
- Dynaudio BM6A
- Dynaudio BM6A mk2
- Focal CMS65
- Focal Solo 6 Be
- Neumann KH 120A
- Mackie HR824 mkII
- Más?

Olyan választ és tanácsot nem szeretnék, hogy hallgassam meg őket és úgy döntsek. :)
A nagy hangfalcsekkolás megtörtént azokkal a hangfalakkal amikre volt lehetőség. 
A mérlegelés közepette szeretnék egy kis sugallatot mindenkitől. Köszi!
Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 121
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ne hallomás halapján válogassatok hangfalakat! Meg kell hallgatni, aztán gyorsan dönteni, mert nem marad idő zenélésre.

Az élet nagyon rövid :-)

 

Zenélésre mindig van idő. Még két pici gyerek mellett is. Max. nem alszom  :D Mondjuk amúgy sem :D

Egyébként a sub-bal nagyobb bajban lennék hallgatásnál mint a sima hangfalakkal. Azokat lecsekkoltam, mégis nehéz volt dönteni.

De mit hallgassak 20-150 Hz-ig? Mindegyik mély, csak kicsit máshogy. Még csak házimozim sincs, hogy tapasztalatom legyen. Életemben nem használtam sub-ot. 

Na, erre most ne azt mondjátok, hogy akkor neked bármelyik jó... ;)

Az egészre való keret, ha nem a méregdrágákat nézzük, akkor 1-2 hónap múlva összejöhet. 

Addig jöhetne a 8040, de jó tanácsként azt ajánlottátok, hogy jobb ha egyben veszem.

Mert nem jó ha megszokom a 8040-et magában. De tényleg ez most mit is jelent pontosan?

Olyan sub-ot szeretnék ami ár/érték arányban azért nem pénzkidobás és lehet vele normálisan dolgozni.

Mivel tapasztalatom nincs ezért ebben az esetben, most hallgatgatás nélkül azokra hagyatkoznék akinek kellő tapasztalata van,

hogy biztosan kilőjjön pár hangfalat, hogy na ezeket biztos nem. A maradék meg úgyis ízlés kérdése lesz.

Egyelőre az M-Audio-val szemezgetek.

Link to comment
Share on other sites

Múltkor azt írta Tamás, hogy a szatelit hangsugárzók esetében 8"-nél kezdődik az élet. Én most azt mondom, hogy subok esetében 12"-nél kezdődik. Ha subról illetve olyan zenéről van szó ahol 50-60Hz alatt is van "info" akkor annak a megfelelő megszólaltatásához nagy membránfelület szükséges. 12" már jó választás, egy kisebb házi stúdióba még egy jó 10"-es is megfelelő lehet. Ettől lejjebb ne menj szerintem. Ez csak egy szempont a választásban. Ízléstől függetlenül, mert ugye ízlésekről nem vitatkozunk ...

Link to comment
Share on other sites

Sztem alapvetően egy SUB-nál olyan nagy "csodák" nincsenek, főleg talán a szolgáltatásait kell nézni A.N. kommentjén kívül.

Alapfeltétel a jó, és sztenderd csatlakoztathatóság (XLR), nagyon hasznos, ha van lábkapcsolós bypass lehetősége, és persze korrektül lehessen beállítani a crossovert és hangerőt. Fázist is tudjon fordítani. Jó, ha vannak lábai, mert, ha nincs, akkor külön pénzért kell gondoskodni valami szivacs, stb. padlótól elhatárolásról. (+10E, alsó hangon)

Nagyjából ennyit kell tudnia, sztem. És tényleg 12, vagy kisebb helyre 10-es az alap.

Most nézegettem pl a Hitspace legkisebb, cca 90 ezres MAudio-ját. Ránézésre az mind tudja, amit fentebb összeírtam, és a magam cuccát igazán nevezhetem "kisebb házistúdiónak", tehát a 10-el is együtt tudnék élni. Egyedüli baja talán a hátsó bassreflex nyílás.

Jó lenne, ha írna valaki valami, akár negatív élményt arról az MAudióról, mert még a végén veszek egyet. Annyit talán megér, hogy legyen egy subom.

Link to comment
Share on other sites

Oksi, köszi a jótanácsot! 10-esnél lejjebb nem is szerettem volna menni. 20nm-es a helység. Oda talán elég lesz az is.

A 12-esek már más árkategória, de azért körbenézek.

Én is pont azt az M-Audio-t néztem. Kíváncsi vagyok a többieknek mi a véleménye róla, mert papíron valóban tud mindent ami kellhet. 
Sőt ha igaz akkor 20-200Hz. Túlméretezett mágnessel, hogy bírja a strapát.
Valahol azt olvastam, hogy a lábai mintha kicsit lazulnának idővel és húzogatni kell a csavarokat, de lehet, hogy ez nem széria hiba.
 

Link to comment
Share on other sites

Nem ennyire egyértelmű a hangszóró méret és a hangfal frekvencia átvitele között a kapcsolat. Sokkal inkább gyártó specifikus dolog ez.

A sub-ot nehéz mellőzni a te műfajaidban. Ha mégsem használod, akkor majdnem mindegy melyik hangfalat veszed és semmiképpen sem a hangszóró mérete alapján dönts.

Link to comment
Share on other sites

Nem ennyire egyértelmű a hangszóró méret és a hangfal frekvencia átvitele között a kapcsolat. Sokkal inkább gyártó specifikus dolog ez.

A sub-ot nehéz mellőzni a te műfajaidban. Ha mégsem használod, akkor majdnem mindegy melyik hangfalat veszed és semmiképpen sem a hangszóró mérete alapján dönts.

 

Értem. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

A 8050 adatlapján azt látom, hogy a frekimenet szabad téren mérve 40 Hz-nél kezd el esni a referencia 85 dB-hez képest (a logaritmikus skálán nézve nagyjából egyenletesen), 30 Hz-nél éri el a 79 dB-t (azaz eddigre 6 dB-t esik). Innentől még meredekebben zuhan.

A szoba ezen persze változtat majd rendesen.

Az M-Audio 20 Hz-e önmagában nem mérvadó, ez attól függ, hogy mekkora hangerő eltéréssel (- ?dB) hozza ezt.

Link to comment
Share on other sites

Hát meghoztam a nagy döntést. 
 
- Genelec 8040BP lesz, újonnan 3+2 év garival. Tudtátok, hogy ha az oldalukon beregisztráljátok, akkor +2 év garit kaptok? 
- És KRK 12S sub, újonnan 1 év garival. Van rajta lábkapcsoló bemenet. ÉS nem csak fázisfordítás van rajta, hanem folyamatos állítás is. Na meg elöl van a reflexnyílás. Röppke 30kg.
 
A subhoz még gyűjtenem kell pár hónapig.
 
Ha valaki tud olyan kizáró okot ami ezt a házasságot megakadályozhatja, az kérem most tegye meg, vagy hallgasson mindörökre. :D
 
Köszönöm még egyszer mindenkinek a sok segítséget és eligazítást!
Link to comment
Share on other sites

Azert, mert nemtesz hozza annyit a soundban amennyiert megeri? Vagy miert? En is ebben a komboban, vagy pedig 8050es par -ban gondolkozok. Attol tartok csak, hogy a 8050 egy kisebb hazistudioba tul nagy..

A soundot forintosítani ok, hiszen dönteni kell, de azt mindenki máshogy számolja. Ami neked megéri, az nekem már lehet, hogy nem... érted.

A/D meg gondolom a pop-rock-ból indul ki, mert ahhoz tényleg nem kell, de vannak olyan stílusok ahol a sub az egyik legfontosabb tartomány. :-)

Link to comment
Share on other sites

Tetsuo, a 8040-en hallani a mélyeket elég rendesen. És hallgatok én is bőven elektronikusat, amiben sok mély van, meg én is nagyon szeretem. Ezek mellett mondom, mint nemrég még 8040 felhasználó, hogy nekem nem kellene sub. Tévedsz azonban ha azt gondolod, hogy a sztenderd műfajok basszus szegényebbek mint az általad specifikusnak gondolt műfajok. Ma szinte minden popzene teljes spektrumú. Más kérdés, hogy bizonyos műfajokban a basszuson és dobon kívül más sincs, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy pop-rock dalban lényegtelen mi van a szubtartományban!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...