Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Apollo akció! (ajándék Thunderbolt opció)


madhead

Recommended Posts

A Universal Audio minden negyedévben meghirdet valamilyen remek akciót. A 2014-es év első akciója az eddig Apollo hangkártya/DSP-t tervezgetőknek kívánja megkönnyíteni a döntést.

 

Az Apollo 16, Apollo Duo és Apollo Quad kártyákhoz március 31-ig ajándékba adják a Thunderbolt opcionális kártyát. A kártya segítségével PCIe sebességű hangkártyát és UAD-2 DSP kártyát kapunk. A FireWire800-as csatlakozáshoz képest több plugint, magasabb mintavételi frekvenciát és kisebb késést kapunk.

 

Akik 2013. decemberben vásároltak valamilyen Apollo kártyát, azok ingyen jogosultak az ajándék Thunderbolt kártyára!

 

post-7-0-21394700-1388674680.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Állítólag órákon belül jön az Unison preamp emuláció a nagyobb Apollo vasakra is. Legalábbis most kaptam az UAD-tól egy ilyen levelet...

Kíváncsi vagyok, hogy ez a preamp emuláció egy új irány lesz és esetleg megcsinálják mondjuk az ISA, 1073, stb. emulációkat is? Nem valószínű, hogy megállnának a sajátjuknál...

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk ad egy karaktert a felvételnek. Kb. úgy ahogy a Focusrite Liquid channel vagy a Saffire 56. Nyilván aki Apollo-n vesz fel az nem Behringert használ, legalábbis szerintem.

Nyilván nem fog úgy szólni mint egy vas, de szerintem a karaktert meg lehet csípni vele. Ahogy látom az irány most a jelentősebb preampok emulációja lesz. Az API channel strip is megjelent most, remléhetőleg a NEVE 88RS is jön nemsokára ilyen Unison kialakításban. Mivel az Apollo egy home stúdiós hangkártya nyilván ezt a réteget célozzák a fejlesztések. Akinek a stúdióban ott állnak a vintage preampok a hozzávaló vintage mikrofonokkal az nyilván nem izgul rá erre...

 

p.: Mondjuk itt van a rackben nekem egy kis Summit csöves preamp és nem szól jobban az Apollonál.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...