Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mixing level ?


comp

Kérdés

Szerintetek manapság mi a manapság javasolt keverési szint?
0 PPM (-9dBFs) vagy -18dBFs vagy -23 LUFS?

Bevallom kissé zavart érzek a (hang)erőben a témával kapcsolatban :-)

Mikor -23LUFS-ben keverek egy anyagot, az az érzésem mintha nem jól használnám ki a hangkártyám képességeit (hallható a különbség, én a bitmélységre gyanakszom) - lehet én értettem valamit félre persze.
Vagy esetleg keverjek mindent 0dbFS-környékén (;-)) aztán a végén húzzam le analóg módon a hangerőt, vagy teljes analóg mixing lehetne a legjobb megoldás?
Jó lenne pár szaki véleménye a témában, illetve ha van hasznos linketek azt is megköszönném. 
Mielőtt loudness warba torkollna a dolog, szeretném ha a dinamika is megmaradna.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Úgy látom egy kicsit keverednek a mértékegységek és a mennyiségek. 

Pontosítsuk először a kérdést!

A kész anyag dinamikájára vagy kíváncsi vagy a masztering előtti kevert track jelszintjére?

A kész anyag dinamikájára. A -18dBFs-t a mixing előtti állapot miatt írtam, bocs ha nem volt jó helyen :-).

Link to comment
Share on other sites

Ezt a témát nem lehet hangerő háború nélkül megúszni :-)

Mindenki azt mondja, hogy neki nem fontos a hangerő, de azért amikor cd közeli állapotban van, azon küzdenek, hogy hangosabb legyen. A rádiók még rátesznek egy lapáttal. 

Nagyon műfaj függő a dolog. Klasszikus zenét nem lehet büntetlenül összenyomni. A könnyűzenei műfajok roncsolásakor a felhasznált hardverek és az ízlés szabja meg a határt. Sajnos nem ritka a 3dB dinamikára maszterelt anyag. Ez a kilencvenes években legalább 14dB volt és ne felejtsük el, hogy logaritmikus a mértékegység.

Link to comment
Share on other sites

Én így csinálom:

 

A mixing RMS-t köbö -18-20dBFS környékére lövöm be. Ez peakben olyan max -3-6dBFS-t jelent legszésöségesebb esetekben is. Mindenki kardoskodik, hogy a 32bit floatos mixing mennyire bírja a az overt. Én nem kockáztatok. Ahány program és plugin, annyi féle implementáció...szóval ki tudja, melyik hogyan kezeli ezeket a dolgokat. Szóval én nem rizikózok, s maradok az atombizti határokon belül.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...