Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM2014: Roland TR-808,TR-909


A/D

Recommended Posts

A Roland 4 valamit AIRA-ra keresztelt terméket fog beharangozni a csütörtökön nyíló NAMM-on. Semmi hivatalos infó nincs arról, hogy mit fog tudni, hogy analóg vagy digitális lesz.

 

Ezt a videót tették közzé:

 

 

Ezt írta valaki:

 

"Mind a 4 Aira gép digitális, de modellezést alkalmaz PCM helyett. A TR-08-nak vannak 909-es hangjai is. Nem szoftver kontrollerek. Ez az új részleg a Rolandban hardverrel foglalkozik, mivel a szoftverek elvitték eladásaik nagy részét. A termékek kidolgozása nagyon jó, az áruk pedig jóval a szokásos Roland szint alatt lesz. Minden AIRA az élőzéshez lett tervezve mint inkább felvételkészítésre. Kb. 45 percet játszottam vele, nagyon jól szórakoztam."

 

A CDM-től Peter Kim megerősíti, hogy az "új" 808 leszármazott digitális modell.

 

"Ha a Roland megfizethető áron tudja kínálni a terméket, ha megfelelően jól játszható, akkor ez egy slágertermékük lehet". Majd hozzátette: "A piac még mindig nyitva állhat egy eredetihez hű 808 klón számára".

 

Most a 909 videójával jöttek:

 

 

post-1-0-47199700-1390313627.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi beszélgettünk a kollegákkal, és a dobgép akár kiemelkedően jó is lehet, főleg ha jól árazzák be. Úgy értem digitből már hallottunk jó dobot.

 

Az egy másik kérdés, hogy a piac analóg dobgépet szeretne, és ezt ki lehetne most használni : még olyan dobgépeket is megvesznek amik teljesen gyönge hanggal rendelkeznek. Van amiket pl. a beépített szekvenszere miatt vesznek meg főleg (gondolok itt a Volcára). 

 

Ekként nem látom akadályát, hogy az AIRA TR-8 ütős cucc legyen.

Link to comment
Share on other sites

Mert "fejlesztenek". Így jutottunk el a 70es évek csúcs hifi készülékeitől az ipodig. :)  (kissé sarkos példával élve)

 

 

Öreges gondolkodásmódra vall :) Nem bántásból írom, tényleg ezt gondolom. A régi hifi készülékeknek inkább patinája volt mai szemszögből. Az történt, hogy a Világ kitágult. A mai csúcs cuccok megeszik a régi csúcs készülékeket, de ebbe a nagy világba már az iPod is belefér.

 

Már a zenei felhasználás sem egydimenziós. Régen kiváltság volt zenét hallgatni, szert tenni egy bakelitre stb. Ezért olyan zenéket hallgattunk, amit le kellett ülni meghallgatni. Ma viszont mondjuk egy edzőteremben workout zenével szemben vagy egy pláza aláfestő zenéjével vagy egy csengőhanggal kapcsolatban teljesen más elvárásaink vannak. Szóval sokkal több okból hallgatunk ma zenét mint régen, erre is értettem hogy a világ kitágult.

 

Tény, hogy a Roland helyében biztos csinálnék analóg kütyüt. De nem zárom ki azt, hogy csinálnak egy nagyon jó, innovatív digitális ketyerét, aminek biztosított lesz a helye pont úgy, ahogy anno tették.

 

Mielőtt nagyon bevadulunk itt analóg kérdésben, pár dologra felhívnám az érdeklődők figyelmét. A rendkívül progresszív underground moduláris legmenőbb cuccok épp digitálisak. Ha szükséges, sorolom mikre gondolok. 

 

A Moog nem gyártja a Minimoogot, de utal rá a Sub Phattyben (feedback, multidrive). A DSI nem gyártja a a Prophet 5-öt, a Yamaha DX7-et, és sorolhatnám. Azokon az időkön túl vagyunk. Ha lehet új zenét csinálni, akkor új hangszereknek is kell legyen helye. Igen, egy digitális TR 808 lehet olyan jó mint az analóg elődje, csak többen alapvetésnek kezelik azt, hogy ez ki van zárva. De hogy ma nem építhetsz meg egy az egybe egy TR 808-at mindenféle fejlesztés nélkül, az biztos. Illetve megteheted, de akkor nem véletlen az, hogy nincs szintetizátorgyárad :)

 

A Korg MS-20 minivel a helyzet az, hogy szerintem kicsit nagyobbra sikerült a hűhó, és lehet hogy a többiek emiatt nem akarják ezt az utat járni. Arra gondolok, hogy megnézitek a használtpiacot, és megnézitek mennyi Volca és MS-20 mini van kint most.

 

Történt ugyanis az, hogy jelenleg több mint 80 (!!!) cég gyárt analóg szintetizátort. Soha nem volt ekkora a piac. A zene megváltozott PLUSZ az MS-20 konkurrenciája ma egészen másképp néz ki mint azelőtt. Nem bántani akarom szegény MS-20-at, de a mai mezőnyben elég korlátozottak a lehetőségei még a fix szintikhez képest is. És akkor meg is érkeztünk a problematika gyökeréhez. Ha megjelenne egy eredeti TR 808, az nem biztos hogy ma annyira fain lenne, mint akkor volt. Tudom nehéz elképzelni ezt, de nézzétek meg az MS-20 kitet. Eddig ment a hőbörgés, hogy mik már ezek a mini billentyűk, meg kisjackek. Na erre kijön egy fullos 100%-os MS-20 kopi,és most meg az a baj! :) Én arra gondolok, hogy a gyártók ettől tartanak, joggal.

 

Arra szavazok, hogy legyen egy új TR ami meghaladja a régit, és ami tudja a 808-at és a 909-et is EGYSZERRE, csak azért, mert ma ez elvárható. 

 

Arra már most fogadást kötök, hogy több fog belőle fogyni mint az eredetiből!

Link to comment
Share on other sites

Öreges gondolkodásmódra vall :) Nem bántásból írom, tényleg ezt gondolom. 

 

Már egy hangzatos közhelyet sem süthet el az ember itt nyugodtan.... :)

 

Pedig régen még vót ezekben anyag, most meg csak a plasztik, meg a médincsájna olcsósítás megy. Na befejezem... amúgy mi a "baj" az új ms20 kittel (az árán kívül) ?

Link to comment
Share on other sites

1. Igen, egy digitális TR 808 lehet olyan jó mint az analóg elődje, csak többen alapvetésnek kezelik azt, hogy ez ki van zárva.

Én arra szavazok, hogy legyen egy új TR ami meghaladja a régit, és ami tudja a 808-at és a 909-et is EGYSZERRE, csak azért, mert ma ez elvárható. 

 

2. Arra már most fogadást kötök, hogy több fog belőle fogyni mint az eredetiből!

 

1. Persze, de itt nem erről van szó. A Roland nagyon valószínű, hogy nem tud fullos digit dobgépet összerakni. Ne erőltesse a régi szellemet új köntösben ha nem tudja reprodukálni, inkább csináljon valami teljesen mást, hiszen megeszik reggelire a Tempest és a Machindrum vagy egy Akai szempler. Digit dobgép? Úristen! Ennyi erővel kijöhetnének egy VSTi-vel, de ott meg az ősi Rebirth verné el őket. ;-)

 

2. Az lehet, de inkább a marketing, mint a know-how segedelmével. 

Link to comment
Share on other sites

Már egy hangzatos közhelyet sem süthet el az ember itt nyugodtan.... :)

 

Pedig régen még vót ezekben anyag, most meg csak a plasztik, meg a médincsájna olcsósítás megy. Na befejezem... amúgy mi a "baj" az új ms20 kittel (az árán kívül) ?

 

:lol:

 

Nekem semmi bajom nincs az MS20 kittel, nem én vagyok aki panaszkodik, csak mindig azok hangosak, akinek semmi sem jó.

 

1. Persze, de itt nem erről van szó. A Roland nagyon valószínű, hogy nem tud fullos digit dobgépet összerakni. Ne erőltesse a régi szellemet új köntösben ha nem tudja reprodukálni, inkább csináljon valami teljesen mást, hiszen megeszik reggelire a Tempest és a Machindrum vagy egy Akai szempler. Digit dobgép? Úristen! Ennyi erővel kijöhetnének egy VSTi-vel, de ott meg az ősi Rebirth verné el őket. ;-)

 

2. Az lehet, de inkább a marketing, mint a know-how segedelmével. 

 

1: Te is és ők is tippelnek. De nekik van egy termék a kezükben :) 

 

Egyáltalán nem gondolom, hogy a Tempest vagy a Machinedrum valami behozhatatlan technika lenne. Analógból jelenleg a Vermonára, Tanzbarra és Analogue Solutions Concussorokra szavazok (főleg utóbbira). A Tempest egy érdekes hibrid koncepció, a Machinedrum pedig a furcsa parameterlockjai miatt különleges, amennyiben kibírod ép ésszel azt a júzer interfészt (va szintézisben nem akkora eresztés). A TR simán beleférhet a sorba! 

 

2: Valóban kijöhetnének pluginnel is, de egy dobép élőre tervezett valami dedikált júzer interfésszel, ami ma sokak számára az első és legfontosabb tényező. Személy szerint úgy gondolom, hogy a Volcák kizárólag emiatt sikeresek. Vagyis hogy sok júzernek sikerélménye van, mert rögtön és gyorsan érdekes eredményt lehet vele elérni.

 

Csak az számít, hogy hogy szól, mennyire hatékony és mennyire eredeti. Ha megnézed a felsorolt eszközöket, rögtön látod hogy melyiknek mi a gyengéje, és hogy a TR hol tud beférni a sorba :)

Link to comment
Share on other sites

a tb3 ba na videoban effektektet is bekapcsolnak , meg mégiscsak ROland TB3 :D de cyclone az nem a Bassbot?

szerintem tökmindegy nekem tetszik ez a dark design és uptodate termék... :D ami többet tud a cyclone nál is ..

modellezését tekintve meg tökéletes másolat 300Usd körüli árat röhögve megéri egy eredeti TB303 refresh TB3-as. Szerintem

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...