Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM2014: Alesis Sample Rack - SD kártyáról saját mintákkal bővíthető dobmodul


spacechimp

Recommended Posts

Az Alesis a NAMM Show-ra rack formátumú dobmodullal is készült, a korábbi hírben tárgyalt Sample Pad Pro trigger nélküli változatával. A 10 előre tárolt dobkit 200 mintával ebben is benne van, de a lényegesebb nyilván az SD kártyáról játszható saját minták lehetősége egy 1U magas rack-ből, amire 10 trigger csatolható. Szintén LCD kijelzős, USB-ról szerkeszthetők a dobszettek, vonali kimenete, és egy sztereo bemenete van a MIDI be- és kimeneteken kívül. Nagyon egyszerűen kezelhető eszköznek tűnik, és elég hasznosnak, főleg színpadi környezetben. 

post-10-0-39667500-1390478218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ráadásul sokan gagyinak tartják. Holott abban rejlik alacsony árkategóriájuk, hogy maguk is fejlesztenek félvezetőket, alkatrészeket, és nem kell súlyos licencdíjakat fizetniük. Rengeteg nagyon szuper megoldásuk van.

Több cuccom is van tőlük, ennek ellenére sokat látom, hogy komoly hangmérnökök is használják mondjuk a monitorjaikat, ennek ellenére letagadják a gear list-ben, pedig a fotókon ott van.

Link to comment
Share on other sites

Több cuccom is van tőlük, ennek ellenére sokat látom, hogy komoly hangmérnökök is használják mondjuk a monitorjaikat, ennek ellenére letagadják a gear list-ben, pedig a fotókon ott van.

Az a helyzet hogy minél "gagyibb" egy monitor, annál hasznosabb tud lenni egyes esetekben. Ilyen pl. a Yamaha NS-10 ami atom rosszul szól de abban nagyon profi :) szinte ipari standard lett a közepei miatt. Vagy pl. az Alesis Monitor One is nagyon elterjedt (én mondjuk meg vagyok elégedve az utóbbi hangjával ha tudatosan kezelem a mélyeit).

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet hogy minél "gagyibb" egy monitor, annál hasznosabb tud lenni egyes esetekben. Ilyen pl. a Yamaha NS-10 ami atom rosszul szól de abban nagyon profi :) szinte ipari standard lett a közepei miatt. Vagy pl. az Alesis Monitor One is nagyon elterjedt (én mondjuk meg vagyok elégedve az utóbbi hangjával ha tudatosan kezelem a mélyeit).

Pontosan. Minden monitor tud jól szólni, ha képesek vagyunk megérteni hol hogyan kell szólnia, hogy profi-félprofi végeredményt kapjunk.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...