Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM2014: Bitwig Studio


xbitz

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

ránézésre mindkettő performance DAW, kevés - ha egyáltalán - zeneszerzőknek szánt támogatással, gondolok itt pl. a Cubase "Chord track"-jére

szöszölésem:



mondjuk annak akinek fejben megvan az összes akkord és azok invertáltjainak hangzása - vagy csak újrahasznosít - annak mindegy :P (nekem nem :) )


ui. mondjuk Cubase féle workflow csak az IL féle Minihost Modular-al lett pöpec, anélkül ááá :)  lásd http://producerbox.com/items/291/Cubase-Trance-Tutorial-Episode-1-(Step-by-Step).html 
Link to comment
Share on other sites

ránézésre mindkettő performance DAW, kevés - ha egyáltalán - zeneszerzőknek szánt támogatással, gondolok itt pl. a Cubase "Chord track"-jére

 

 

2010-ben váltottam FL studioról teljesen Ableton-ra. 99%ban zeneszerzésre használom. Nálam az a workflow, hogy feljátszom billentyűn az anyagot, aztán szerkesztem a piano rolljában. Nagyon gyorsan tudok vele dolgozni, annak ellenére, hogy amilyennek titulálod. De gondolom nem csak nekem vált be. Ötletelni is gyorsan lehet vele a session view-ben. Néhány midi és audio loopot szoktam skiccelni, aztán azt kibontom a másik nézetben. Nekem win-win.

 

Előtte Cubase SX3-at próbálgattam de 1-2 kész zene után visszatértem Abletonhoz.

Link to comment
Share on other sites

2010-ben váltottam FL studioról teljesen Ableton-ra. 99%ban zeneszerzésre használom. Nálam az a workflow, hogy feljátszom billentyűn az anyagot, aztán szerkesztem a piano rolljában. Nagyon gyorsan tudok vele dolgozni, annak ellenére, hogy amilyennek titulálod. De gondolom nem csak nekem vált be. Ötletelni is gyorsan lehet vele a session view-ben. Néhány midi és audio loopot szoktam skiccelni, aztán azt kibontom a másik nézetben. Nekem win-win.

 

Előtte Cubase SX3-at próbálgattam de 1-2 kész zene után visszatértem Abletonhoz.

jaja session view-ra nincs ellenérv :) (mondjuk az arrangment view ill. a mixer képességeit nem lehet a Cubase-belihez hasonlítani sem, ill. a 7.5-ben bejött "TrackVersions"-al már Cubase-ben is lehet különféle sáv variációkat menet közben próbálgatni/cserélgetni, ami ugyan nem egy session view de a semminél több), egyébként AL-hez is készült akkordmenet editor M4L device képében

csak ebben az inverziókat ill. a bővített/szűkített hármashangzatokat stb. kézzel kell megcsinálni, ill. nem is annyira integráns része a rendszernek  > http://fabriziopoce.com/progressive.html (FL Studio a hardveres PDC-nél vérzik el, csúszkál minden össze vissza)

Link to comment
Share on other sites

jaja session view-ra nincs ellenérv :) (mondjuk az arrangment view ill. a mixer képességeit nem lehet a Cubase-belihez hasonlítani sem, ill. a 7.5-ben bejött "TrackVersions"-al már Cubase-ben is lehet különféle sáv variációkat menet közben próbálgatni/cserélgetni, ami ugyan nem egy session view de a semminél több), egyébként AL-hez is készült akkordmenet editor M4L device képében

csak ebben az inverziókat ill. a bővített/szűkített hármashangzatokat stb. kézzel kell megcsinálni, ill. nem is annyira integráns része a rendszernek  > http://fabriziopoce.com/progressive.html (FL Studio a hardveres PDC-nél vérzik el, csúszkál minden össze vissza)

 

Jó látni, hogy milyen újdonságok vannak, most olvastam a print változatot SOS-ben az új Cubase featureökről. Komolyra sikerült.

Utóbbihoz meg köszi a tippet, ezt a deviceot nem ismertem. Még nem ástam bele magam a MAX-ba, de ideje lenne majd valamikor :)

Link to comment
Share on other sites

részemről egyébként a Bitwig féle "Layered Editing" megvalósítás érdekel a leginkább 
layered-editing.png

Cubase-ben ez a következőképpen működik:



magyarán perpill. Cubase ugyan megtud nyitni szerkesztésre akárhány Midi event/klip-et egyszerre, de nincs olyan eszköze - a MIDI  szerkesztőn belül - amivel abba, nyomva tartott egérgomb +egérhúzással bele tudnál hallgatni (ez FL Studio-ban Playback Tool néven fut), ez a funckció (Scrub) csak a Project Window-ban - és csak egy track-en belül - érhető el, (lásd videó, ill. Steinberg fórum fícsőr kérés itt : Midi Scrubbing does not function in the midi editors http://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?f=181&t=35150 ), remélhetőleg Bitwigéknek sikerült ezt jobban abszolválni 

annak lehet nagyon zavaró ez aki FL Studio-ból jön át, pillanatnyi megoldásom annyi hogy a MIDI editor-t áttettem a másodlagos monitorra, akkor egyszerre elérhető mindkét eszköz, ezvan, sajna minden DAW-nak megvan a saját nünükéje :) a nagy kérés ki melyikkel tud együtt élni
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

fyi, a Bitwig PDC-je perpill, ugyanolyan vacak mint a Live-é, de ez azzal ellentettében nem rendszerszintű hiba :

 

Just a quick note, so nobody has to panic: the pdc is designed to compensate the audio, the automation, the timing information for plugins. Most of it works great, but there's currently a bug with the last one, for example and there might be other scenarios that don't behave correctly, as pdc and time/routing stuff can be a real pita :)Anyway, the problems are not by design but bugs and we will check out all scenarios that don't work as they should and fix it. Normally everything that can be reproduced reliable is fixable, esp. as the code base is still fresh... Cheers, Dom

http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?f=259&t=406913&start=45#p5692508

 

reméljük a legjobbakat, mert most így ez sííp :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...