Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM2014: Waldorf 2Pole


upstream

Recommended Posts

Egy ilyen azért csudálatosan tud mutatni egy Rocket mellett. Ha csak azt veszem alapul, hogy már egy picuri Monotronnal mennyire fel lehet tupírozni egy sima digit gépet, akkor egy ilyen analóg filter nagyon hasznos lehet bármilyen PCM szinti mellé (is). Például a Rocket oszcillátora is digitális, ennyi erővel bármiből ki lehet küldeni sinus-t meg saw-ot stb... ráadásul a PCM szinti polifónikus, így egy ilyen analóg filterrel máris poli szőnyegeket tudunk kavarni bármiből. Nekem tetszik :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a három állású kapcsoló tartományain belül még a SPEED poti is szabályoz.

A videón 8.20-tól hallható.

Tényleg.

Sztereóban akkor is hasznosabb lenne, hamár a demón is komplett zenét efekteznek.

A 24dB/oktáv is hiányzik, vagy ha már csak 1 félét tud, akkor lehetne acid 18 :)

Persze a Filter Lacent-nél és az MF 101-esnél is jóval olcsóbb.

Mivel nincs a szintimen HPF, lehet, hogy veszek.

Link to comment
Share on other sites

Ez most LPF vagy Band Pass vagy Multi Filter?

Jól látom, hogy a dobozon minden felirat angol, kivéve a gemütlichet? :D

 

Természetesen HP, BP és LP, ott van rajta a háromállású kapcsoló, ahogy a Rocketen is.

 

Kilobeat: a sztereóság, tényleg hiányozhat. Bár ilyen szempontból mikor elkezdtem a Korg Monotron-t filternek használni, egyszerűbb volt csupán egy kábellel bekötögetni..., illetve a Rocket-be is könnyebbség csak egy kábellel bemenni, mert a filtertől csavargatás közben amúgyis kap egy karaktert ami egy kicsit szétdobja a mono csatorna térérzetét, meg aztán utána még úgyis reverbre és stereo delay-re megy. Így megspórol az ember egy csomó kábelezést és csatornát :) Persze van az a felhasználási mód, amikor kifejezetten kell a sztereó, ez nálam is gyakran előfordul, úgyhogy osztom a véleményt.

 

Ami egyébként még érdekes ebben a 2-Pole-ban, az az ENV... azért azzal lehet dolgokat művelni amikor az LFO-t a külső hanggal együtt indítja. Az olyan analógoknál, ahol az oszcillátorral együtt tudják indítani a filter LFO-t, az egy természetes dolog, de amikor külső jelet szűrünk, akkor nem jellemző hogy burkolót tudjon állítani hozzá az ember. Megint csak a kis Monotronhoz tudok visszanyúlni, mert ott például az LFO a ribbon szalag megérintésével indul, így lehet például a tipikus analóg kick-et kicsavarni belőle, de ha külső jelet küldünk bele, akkor az LFO csak megy fel-le és semmilyen módon nem kerül szinkronba a beérkező jellel. Én a Rocket-el kísérletezek most épp ebben a témakörben... ott az LFO-t max a MIDI tempóhoz lehet igazítani és akkor vagy sikerül, vagy nem sikerül belőni egy külső jel ritmusára.

Na, ezen a 2-Pole-on ezt most megoldottnak látom... sokat gondolkoztam, hogy egy Filteren minek a trigger gomb és rájöttem, hogy pont ezért... A fenti videón látszik, hogy a beérkező zene ritmusára villog az a trigger gomb, tehát ritmusra tud triggerelni az LFO, vagy akár manuális indításra... gondolom a fölötte levő háromállású kapcsoló határozza meg a trigger gomb funkcióját és így az ábrák alapján a felső piktó a manuális, a középső a folyamatos, az alsó pedig a beérkező jel. Egyelőre még nem lehet letölteni a manuálját, szóval ebben van egy kis spekuláció a részemről, de a Rocket működéséből indulok ki.

Link to comment
Share on other sites

nem értem minek a sztereó itt nem keverésre használják, az hogy komplett zenével demoznak csak látványosabb, de egy Bassstation jele után rakom és tokéletes majd úgyis csak utána lesz eq meg compi és zengető a képben, így a vége a jelnek ha kell sztereó... de egy szintinél nem mindig kell sztereó, főleg ha basszus ugye akkor meg főleg nem ....

jó kis cucc ez ki fogom próbálni bár utálom hogy ez is USB powered ,ha megy usbs adapterről akkor oké ha nem akkor 1forintot nem ér az egész ahogy (számomra)

Link to comment
Share on other sites

nem értem minek a sztereó itt nem keverésre használják, az hogy komplett zenével demoznak csak látványosabb, de egy Bassstation jele után rakom és tokéletes majd úgyis csak utána lesz eq meg compi és zengető a képben, így a vége a jelnek ha kell sztereó... de egy szintinél nem mindig kell sztereó, főleg ha basszus ugye akkor meg főleg nem ....

jó kis cucc ez ki fogom próbálni bár utálom hogy ez is USB powered ,ha megy usbs adapterről akkor oké ha nem akkor 1forintot nem ér az egész ahogy (számomra)

Nálam van egy olyan hangzás, amikor kórust LFO-zok, akkor jól jön a sztereó, de amúgy tényleg mindent monóban küldök bele, főleg leadeket.

Természetesen megy USB-s adapterről, sőt, biztos jár is hozzá, ahogy a Rocket-hez is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...