Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Shure SM7 mikrofont, Duet 2 előfokkal Használt már Valaki?


Zongilog

Kérdés

Sziasztok, Kíváncsi lennék van e valakinek konkrét tapasztalata azzal, hogy a Shure SM7(B) mikrofon alacson kimeneti jelszintjének mennyire elég  a Duet 2 saját előerősítője a maga max.  75dB-jével, mondjuk egy halkabb, gyengébb ének hang felvételénél.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

szia,

 

én jelenleg Duet 1 - SM7 kombót használok és a következőt tapasztaltam:

a Duet csak bizonyos gain után hajlandó meghajtani annyira a mikrofont, hogy az érdemben megszólaljon (a Maestro faderén nézve 50 feletti érték), de akkor már használható az eredmény.

azonban ha elkezdem kitekerni, nagy gain mellett nekem túl zajos és ez hallható is a végeredményben. otthoni körülmények között viszont szerintem, ha nincs más megoldás, elmegy.

 

hozzáteszem még egyszer, hogy ez a Duet 1, nem a 2 :)

nem tudom, hogy az előerősítés tekintetében van-e köztük különbség.

Link to comment
Share on other sites

talán ez segít a tájékozódásban:

http://www.gearslutz.com/board/music-computers/668162-apogee-duet-2-vs-original-apogee-duet-preamp-converter-question.html

 

a "gyenge hang forrás" nem tudom, mit takar nálad, de szvsz megfelelő mikrofon-elhelyezéssel 50-60 körüli gain esetében már lesz használható jeled SM7-tel.

más kérdés, hogy mennyire kell még ráküldened kakaót, s akkor mennyire fog zavarni a zajszint.

Link to comment
Share on other sites

hát, halk, erőtlen, suttogó jellegű ének hangra gondolok vagy fütyülésre példáúl. Szóval arra szerinted?

 

 

talán ez segít a tájékozódásban:

http://www.gearslutz.com/board/music-computers/668162-apogee-duet-2-vs-original-apogee-duet-preamp-converter-question.html

 

a "gyenge hang forrás" nem tudom, mit takar nálad, de szvsz megfelelő mikrofon-elhelyezéssel 50-60 körüli gain esetében már lesz használható jeled SM7-tel.

más kérdés, hogy mennyire kell még ráküldened kakaót, s akkor mennyire fog zavarni a zajszint.

Link to comment
Share on other sites

"suttogó jellegű énekhang"... :)

ha közel hajol, akkor működnie kell, csak magasabb gain esetében könnyen túlvezérelheti.

a fütyülés attól függ, hogy az rendes, vagy csak "fütyörészés"...okosan letett mikrofonnal szerintem az is megoldható...én pl. vettem föl fütyülést ugyanígy, működött.

 

amúgy ezekben az esetekben az expander/kompresszor sokat segíthet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...