Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

GAP pre 73 mkII


MedicineMan

Kérdés

Sziasztok!
Bocs mindenkitől,hogy egy új témát nyitottam olyanról ami már többször át lett rágva,de érdekelne az hogy volt-e már valakinek dolga ezzel a mikrofon előerősítővel.Állítólag nagyon megközelíti a Neve 1073mat karakterben - mert ugye ez egy "Neve klón" akar lenni - a kérdésem az lenne,hogy egy ISA-val vagy ezzel a preampal lehetne elérni karakteresebb soundot egy sm7bvel vagy egy csöves kondenzátor mikrofonnal (AKG Solidtube)?
Konverternek egy Fortém van itthon és nagyon vacilálok a preampok közt.
post-5023-0-06213200-1392051335.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem van egy kis Mackie mixerem, az is nagyon megközelíti soundban a Neve 1073-at. Pont annyira, mint amennyit az ára implikál.

 

Solidtube: mindenképp lebeszélnélek erről.

 

A karakteresebb hang alatt nem tudom mit értsünk. De nálunk tudsz preampet AB-zni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem van egy kis Mackie mixerem, az is nagyon megközelíti soundban a Neve 1073-at. Pont annyira, mint amennyit az ára implikál.

 

Solidtube: mindenképp lebeszélnélek erről.

 

A karakteresebb hang alatt nem tudom mit értsünk. De nálunk tudsz preampet AB-zni.

Ja tudom,csak a Hitspace kicsit messze van tőlem,mert vidéken élek.

A karakteresebb hangon azt értem,hogy jobban kiadja az ének dinamikáját,jobban kijönnek a közepek/alsó közepek.

Elhiszem hogy az Isa One népszerű előerősítő,de énekre nekem valami keményebb dolog jönne be,bár igaz ez mikrofon függő is.

Az AKG Solidtube-al mi a baj? (mint lelkes amatőr kérdezem ezt) Ilyen 100-300ig milyen kondis mikrofont ajánlanál?Vagy hagyjam az egészet,mert az sm7b mindet verné soundban?

Link to comment
Share on other sites

Az én két centem, hogy teljesen értelmetlen beszélni ISA vs. 1073-ról (klónról beszélünk, nem az eredetiről!), amíg a mikrofon kérdés ott tart hogy Solidtube, ami esetünkben a szűk keresztmetszet. Ez egy nagyon fedett, igencsak nehezen kezelhető (inkább kezelhetetlennek mondanám), furcsán torz mikrofon. Ha nagyon komoly outboard arzenálod van is vért izzadsz mire ép hangot hozol vele ki. SM7B-t mondok egyértelműen. (Nekem Solidtube volt az első stúdiómikrofonom, igaz, akkor ilyen árfekvésben semmi hasonló nem volt, és egész Magyarország összes stúdiója állig bevásárolt belőle: most nézd meg mennyit látsz belőlük működni, no nem azért, mert elromlottak...)

 

610-es csöveset én nem javaslom, főleg nem első számú preampnak. a 1176 sem igazán nyertes kezdőknek a legkisebb 1:4-hez ratio miatt nagyon kell vele tudni, hogy a felvételen az jól működjön. Hogy király sound, az nem vita.

 

A karakteresebb hangon azt értem,hogy jobban kiadja az ének dinamikáját,jobban kijönnek a közepek/alsó közepek.

 

 

 

Karakteresebb hang alatt azt szoktuk érteni, ami jellegzetes nyomot hagy a felvételen. A 1073 iszonyatos fázishibákat, torzításokat csinál, amit felismerni. Ez a sound pedig vagy jó egy énekesnek, vagy nem. Ha jól áll, akkor 100%-os eredményt érsz el vele, ha nem, akkor 70%-osat. Az ISA szinte semmire nem lesz a legjobb, de minden esetben fog egy 90%-ot csinálni, valahogy így képzeld el (Silk magyarázata amit abszolút validnak érzek). Az, hogy a te énekesednek pont jól fog állni a hangján a 1073, azt semmi nem garantálja. Na ez a különbség viszont nagyságrendileg kisebb, mint monduk az SM7B vs. Solidtube.

 

Az ének dinamikáját ezek a preampek mind kiadják, neked azonban valószínűleg a fordítottjára van szükséged. Össze akarod majd kompresszorozni hogy a halk részek is hallhatóak legyenek. A fontos mindenesetre az, hogy széles tartományt fel tudjanak venni. A 1073 minél nagyobb jelet kap a bemenetére, annál jobban torzít. Pl. emiatt ill. a fázis issúk miatt dobokra soha nem szokták alkalmazni. Az ISA szélesebb tartományban lineáris(abb). (Persze ő is inkább color mint lineár, tehát van egy enyhe, saját karaktere amit nagyon szeretünk).

 

Elhiszem hogy az Isa One népszerű előerősítő,de énekre nekem valami keményebb dolog jönne be,bár igaz ez mikrofon függő is.

 

 

Ha a karakter kifejezésében nem egy dologra gondoltunk, akkor a keménységgel tényleg bajunk lesz, lévén az  sokkal elvontabb valami. A felvett hangot egyébként utólag is lehet torzítani és itt jegyzem meg, hogy a 1073-at sem szoktuk olyan értelemben torzítónak használni, ahogy azt egy torzítóval tesszük.

És a legfontosabb dolog, hogy az EQ az elsőszámú eszköz, mikor egy hang puhaságát vagy keménységét kell definiálni (mely hatékonysága persze függ az input kvalitásaitól, de érted mire gondolok)

Link to comment
Share on other sites

A/D
Köszönöm a kielégítő választ.Igen,mikrofon csere mindenképp tervben van a jövőre nézve.Agyalok az sm7b-n is,mert régebben volt már vele dolgom,de nekem nem volt az igazi,de még mindig többet értem el vele mint a mostani vagy az olcsóbb kondis mikrofonokkal.

Töfi
Gondolkodtam az UA610-en is,meglátjuk mi lesz belőle.Egy tesztet mindenképp megérne a dolog biztosan.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...