Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

anomalia

Kérdés

Sziasztok! Kiváncsi lennék, hogy az AUDIO EASE ALTIVERB 6 típusú térszimulátor, modellező, konvolúciós reverb mennyire ipari sztenderd, és mennyire ok-s? Láttam, hogy van hozzá egy bizonyos : AudioEase Altiverb v6 Impulse Responses COMPLETE Library csomag, ami elég ígéretes a konvolúciós zengetők terén, bár ilyen típusú zengetővel még nem dolgoztam. Tud valaki valamit hozzáfüzni, esetleg natívban vannak ennél jobb konvolúciós zengetők, térszimulátorok? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

volt alkalmam használni altiverbet. jó, jó, de otthonra nem venném meg az ára miatt.

ezt itt viszont már beszereztem: http://www.liquidsonics.com/home.htm

betölthetők külső IR-ek, könnyen és gyorsan kezelhető, nem háklis, nem fagy, ultrastabil (nálam). netről sokcsilliónyi IR letölthető, vannak köztük jobbak, rosszabbak, stb.

van ingyenes változata is, kevesebb funkcióval (reverberate le).

 

próbáld ki, aztán döntsd el, hogy altiverb 500 euróért, vagy reverberate 50 fontért (esetleg az ignyenes :) )

Link to comment
Share on other sites

kiindulva a témaindító kérdésből, ott szerepel a konvolúció szó :)

egyébként tényleg, konvolúció nélkül is el lehet érni nagyon jó hatásokat. a kérdés szerintem az, hogy:

1. mit szeretnél létrehozni?

2. mivel tudod megvalósítani?

3. a végeredmény az lett-e, amit szerettél volna? :)

ha realisztikus hatás, akkor konvolúció vagy vas. ha meg "csak szimplán effektezés" valamilyen módon, különböző hanghatások elérésére, akkor meg tulajdonképpen bármi megfelelhet. kísérletezés kérdése az egész.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Kiváncsi lennék, hogy az AUDIO EASE ALTIVERB 6 típusú térszimulátor, modellező, konvolúciós reverb mennyire ipari sztenderd, és mennyire ok-s? Láttam, hogy van hozzá egy bizonyos : AudioEase Altiverb v6 Impulse Responses COMPLETE Library csomag, ami elég ígéretes a konvolúciós zengetők terén, bár ilyen típusú zengetővel még nem dolgoztam. Tud valaki valamit hozzáfüzni, esetleg natívban vannak ennél jobb konvolúciós zengetők, térszimulátorok? Köszönöm!

ahogy felettem is írják, fontos lenne tudni, hogy elsősorban mi a célod: "csak" zengetni akarsz vagy térpozícionálni? utóbbiakra IRCAM Spat egy algoritmikus válasz, parallax audio VirtualSoundStage hibrid amennyire én tudom, és a konvolúciós felső kategóriában ott van a VSL MIR (amiben persze már reverb is van). ha zengetni akarsz, akkor a fent említetteken kívül még az EastWest Spaces egy rendkívül egyszerűen használható, de kiválóan kezelhető konvolúciós zengető, de tényleg rengeteg ilyen van már (a Native Instruments Reflektor is említést érdemel, ha van Komplete-ed, illetve a VSL Hybrid Reverb-je, ami a Vienna Suite része). 

Link to comment
Share on other sites

informatívan érdekelni, hogy kon. reverbek közül mi is natívban ami jó? igazából, térbe akarok helyezni akár koplett dalt, akár sima akusztikus hangszereket (komolyzenei hangszereket: cello, violin,...... ) inkább kiváncsiságból, kísérletezésből, mivel ilyen típusú reverbbel még nem dolgoztam soha, a többi típusút ismerem, de ezekre most kezdek ráállni.... köszönöm a válaszokat és a segítségeteket

Link to comment
Share on other sites

akkor maradnék a reverberate-nél. mivel ennek van nem "2 másodpercenként hangot megszakító" demoja, hanem egy kicsit korlátozott LE változata. kipróbálásra mindenképpen ajánlott, aztán legfeljebb nem tetszik és letörlöd. kísérletezni viszont tökéletesen megfelelő :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...