Jump to content
Ménemszól.hu

A Korg bejelenti az ARP ODYSSEY reissúját.


A/D

Recommended Posts

  • Válaszok száma 54
  • Created
  • Last Reply

Ha az MS20-ból indulok ki, akkor "fejlesztenek", mert ott teljesen átrajzoltak mindent belül. Hiába az eredeti kapcsolás, nagyon sok alkatrész van, amit azóta már nem gyártanak. Helyettesítik modern alkatrészekkel, itt-ott SMD cuccokra cserélik, hogy kisebb helyet foglaljon/olcsóbb legyen gyártani. Persze ezek a manőverek nem mehetnek a hangzás rovására, úgyhogy mindent ellenőrizni kell. Más áramkörök, többrétegű nyákok, más belső mechanika, ha ebből a szempontból nézzük, akkor ezt majdnem teljesen nulláról kell elvégezni. Erre mondhatjuk, hogy fejlesztés, rengeteg idő, energia, még akkor is, ha az eredeti hangszer megjelenését, és hangját kapjuk végeredményképpen.

Link to comment
Share on other sites

A boomstar meg mégiscsak egy kis csutfasz desktop... nem rendelkezik túl  meggyőző vizuális paraméterekkel, sokan szerintem pont a kialakítása miatt sokallják az árát és hezitálnak a megvásárlásán. ("most egy majdnem pocket méretű modulért fizessek ki 240et ?")

Nyilván komoly a konkurencia de a korg név még mindig fényévekkel népszerűbb mint az analogue solutions vagy a studio electronics és a többi "butik" gyártó, nem hiszem hogy nagy bukójuk lesz emiatt. Érdemes megnézni szintis oldalakon hány oldalnyi komment gyűlik össze egy korg és mennyi egy analogue solutions szinti esetében.

 

Cutoff, valami baj van? Én vagyok a legboldogabb, hogy lesz Odyssey!

 

Vegyél olyat. Meg mást, ami csak tetszik. Tök fölösleges fikkantani más gyártókat.

 

A népszerűség tényező engem nem izgat. Oké, a Korg nagy kereskedő hálózatával, marketing büdzséjével nehéz felvenni a versenyt, de mi tudunk a kisebbekről is, és látjuk benne az értéket. Én nem újsághírdetésből vásárolok szintit és nem azért, hogy lenyűgözzem a barátaimat.

 

Az árral kapcsolatban nem értem mi a kifogásod. Ha úgy gondolod, hogy 240k sok egy jó hangú dobozért, akkor az Odyssey várható árán valószínűleg fel fogod magad akasztani az első csillárra. Kiindulásnak annyi, hogy az MS-20 Kit 400k jelenleg.  

Link to comment
Share on other sites

 Tök fölösleges fikkantani más gyártókat.

 

 

Igaz. Bocs, mindig elfelejtem, hogy ennek a fórumnak van némi kereskedelmi kötődése is.... nem volt célom senki üzletét rontani, egyszerűen ez a benyomásom a boomstarról. Nekem sem a külső és a népszerűség a fontos, de nem is én vásárolom fel a szintigyártók készleteit.  

Link to comment
Share on other sites

A boomstar meg mégiscsak egy kis csutfasz desktop... nem rendelkezik túl  meggyőző vizuális paraméterekkel, sokan szerintem pont a kialakítása miatt sokallják az árát és hezitálnak a megvásárlásán. ("most egy majdnem pocket méretű modulért fizessek ki 240et ?")

Nyilván komoly a konkurencia de a korg név még mindig fényévekkel népszerűbb mint az analogue solutions vagy a studio electronics és a többi "butik" gyártó, nem hiszem hogy nagy bukójuk lesz emiatt. Érdemes megnézni szintis oldalakon hány oldalnyi komment gyűlik össze egy korg és mennyi egy analogue solutions szinti esetében.

 

A Boomstar atomjól szól, lehetséges, hogy később a sima Sub Phatty helyett (!!!) venném. Az sem utolsó szempont hogy kicsi és nem kell neki billentyűzet, mert az már van nekem :)

Link to comment
Share on other sites

Nem feltétlenül a dedikált potitól lesz valami ergonomikus. ;)

Ezzel egyetértek. A dedikált poti csak egy dolog van sok más... meg persze lehet egy shift-gomb is könnyen használható és logikus.

Az elrendezésen is rengeteg múlik. Számomra a tolópoti is jobb, mint a forgó, bár annyira nem lényeges ill. úgy tudom, a tolópoti gyengébb hangminőséget ill. midivisszajelzést ad, de a komoly gyártók biztos meg tudják oldani, hogy tuti legyen.

Az Elektron termékek kezelésében van több jó, egyéni ötlet is, a menüje is jó, de a sok funkcióhoz szerintem kevés a gomb/poti, ami az intuitiv játék rovására megy.

Mindegy; Az Odyssey nagyon jónak ígérkezik. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Mint A4 user annyit azért hozzászólnék, hogy a forgó potik nagyon eredeti és használható módon lettek megkonstruálva az A4-en. Egymillió paramétert hozzá lehet rendelni ezerféle állítási lehetőséggel. Megkockáztatom hogy van olyan jó illetve talán jobb is(!) mintha mindennek külön dedikált potija lenne. Viszont cserébe közel sem olyan szép vagy látványos mint a klasszikus kialakítású cuccokon.

Pedig én is a mindennek külön potmetert stílust preferálom.

Link to comment
Share on other sites

Igaz. Bocs, mindig elfelejtem, hogy ennek a fórumnak van némi kereskedelmi kötődése is....

 

OFF

 

Én azért úgy gondolom, hogy a Fiúk elsősorban gyakorlati tapasztalatokon alapuló meggyőződésből beszélnek, és utána üzleti érdekből. "Szegények" mondhatnak bármit, ha az épp nem tetszik a fórumozóknak, akkor rögtön rájuk sütik hogy csak üzleti érdekből beszélnek. Hát, én úgy is kaptam tőlük ingyen segítséget, hogy használtan szereztem a Kurzweil-emet… ahhoz semmi üzleti érdekük nem fűződött. Amíg nálam tízszer több szintit tudnak kipróbálni és összehasonlítani, addig elfogadom a tapasztalataikat, max. elkönyvelem, hogy nem az én pénztárcámnak való és veszek egy olyat, ami szerintük már elég vacak, de engem még tökéletesen boldoggá tesz :D

 

ON

Link to comment
Share on other sites

OFF

 

_cutoff, 

 

szerintem kicsit "érzékenyen" reagáltál, bár az is igaz, hogy A/D megfogalmazása sem volt hódprémbe csomagolva :D

 

ON

 

Valószínűleg nagyon drága ékszer lesz az ARP Odyssey, ezért valószínűleg nem tudom majd megengedni magamnak, pedig bizony nagyon-nagyon tetszik. Tipikusan az a "műremek", amire az ember azonnal azt mondja: "Nekem ilyen KELLLLLLLL!" (Na persze én "érzelmileg" kötődöm az ARP szintikhez.Nekem is volt anno egy PRO DGX, és a Genesisben - kedvenc zenekaromban - is emblematikus szerepet kapott at ARP.)

Link to comment
Share on other sites

Az árral kapcsolatban nem értem mi a kifogásod. Ha úgy gondolod, hogy 240k sok egy jó hangú dobozért, akkor az Odyssey várható árán valószínűleg fel fogod magad akasztani az első csillárra. Kiindulásnak annyi, hogy az MS-20 Kit 400k jelenleg.  

 

Minden tiszteletem jár érte, de nem hinném hogy a mini helyett 400k-ért megvenném a nagy változatot :)

Link to comment
Share on other sites

Valószínűleg nagyon drága ékszer lesz az ARP Odyssey, ezért valószínűleg nem tudom majd megengedni magamnak, pedig bizony nagyon-nagyon tetszik. Tipikusan az a "műremek", amire az ember azonnal azt mondja: "Nekem ilyen KELLLLLLLL!" (Na persze én "érzelmileg" kötődöm az ARP szintikhez.Nekem is volt anno egy PRO DGX, és a Genesisben - kedvenc zenekaromban - is emblematikus szerepet kapott at ARP.)

 

A Szinti Klub-ban lehidaltam kb mikor meghallottam a hangját az Odyssey-nek. Nyomogattam is egyhuzamban minimum 30 percet :) Nehezen eresztettem el...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...