Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

External MIDI - Logic Pro X


Andrew Charles Uzonyi

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Valószínű,hogy megint naívanka tűnő kérdést teszek fel.

De nem tudok dönteni ennema kérdésben.

Send - Bus kérdésekben merül fel bennem probléma.

http://www.macprovideo.com/tutorial/logic-prox-102-core-training-signal-flow

 

Miért jobb,ha azt a zengetőt például BUS-on használom,mint insertként a sávon?

De a többi bármilyen effektel kapcsolatban?

Vagy mi az amit insertként használjak? - s mi az amit feltétlenül BUS sávon keverjek  az eredeti jelhez?

Kisérleteztem így is - úgy is! S igazából nem tudok dönteni!

Gondolok az EQ- tól kezdve,a Compressorokig mindenre.Reverb  stb.

Bocs, ha naív vagyok,de nem tudom eldönteni.

Link to comment
Share on other sites

Kb annyi a különbség, hogy a BUS-on lévő effektet más eszközre is használhatod. Tehát ha van egy jó beállításod, akkor nem kell másolgatnod minden sávra, hanem elég egy BUS-ra rátenni és kevesebb erőforrást igényel.
Kompresszor, EQ pont azok az effektet, amiket "nem szabad" BUS-ra tenni. Mármint arra gondolok, hogy ezek általában nagyon sáv függőek. Tehát ritka az, amikor több sávra is ugyanaz a beállítás kell. Kivéve, ha több sáv ugyanazt tartalmazza (például egy énekes hangja), viszont akkor meg már nem BUS-ra kell kiküldeni, hanem a fő kimenet helyett kell AUX-ra (ami szintén BUS) ráküldeni az összes ilyen sávot és egy helyen lehet kezelni az effekteket.

Link to comment
Share on other sites

Busra azokat az effekteket szokás tenni, amik a mix egészében bírnak jelentőséggel. Pl. a zengető a legklasszikusabb példa erre, mivel a zengetővel előállítasz valami teret, ami elvileg ugyanaz a teljes mixben, így az oda küldött sávokon lévő hanganyagot helyezgeted el ugyanabban a térben, az adott sáv send paraméterével.

Nem is nagyon szokás mást buson használni mint reverb-et. Esetleg delayt. Én szoktam még torzítót is busra tenni, de ez már az én privát aberrációm.

Eq, compressor, ilyesmik nem valók busra.

Link to comment
Share on other sites

Kiegészítés: a reverb esetében szinte kötelező a bus használat, mivel nagyon zavaró lehet, ha más zengetések vannak az egyes sávokon. Hacsak nincs ezzel valami külön tudatos cél.

De egy jó mixbél alternatíva lehet a zengetőt a master szekcióba is betenni, bus helyett.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...