Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Master Keyboard körüli eszközök praktikus elrendezése.


Bohács Tamás

Kérdés

Sziasztok.
Stúdió bútor, illetve kombinálható Zongora állvány érdekelne... a terv a következő.
eszközök:
- CME UF8
- RME Babyface
- Akai LPK25
- vinyók, dokkoló, USB hub
- MacbookPro
- ALESIS M1 active 620

alapból a CME hez járt egy állvány amikor megvettem. Mivel ez a legnagyobb eszköz, azt szeretném hogy ez legyen központi helyen érthető módon, kényelmesen lehessen zongorázni. Ezt ha betolom a falig, akkor is marad hely a fal és a keyboard között, oda szeretnék valami kis tartó szerűséget, amire rá tudom egyrészt tenni középre a Macbookot (kotta, DAW stb), és az összes többi kütyüt is mellé, kivéve az akait, mert nyilván arra meg magam mellett lenne szükségem. Illetve a Macbook Pro is többnyire majd magam előtt, elérhető távolságban lenne kényelmes, csak zongorázásnál kellene a többi eszköz mellett helyet foglalnia a zongora mögött. Tehát kell valami amivel mondjuk a CME re, vagy elé tudom pakolni a Pro-t és az AKAI-t.
Az Alesisekhez néztem hangfalállványt, az tökéletesen elférne melette, és kb még bázisban is lennék. 

A kérdés, hogy nincs valami kiegészítő szett ezekhez az állványokhoz? Milyen opciók léteznek? vagy inkább keressek fel egy asztalost egyedi bútorkészítésre? Költséghatékony szeretnék lenni, mivel nem tervezek sokáig itt lakni, csak ideiglenes megoldás érdekel. Az esztétika emiatt teljesen sokadlagos. Ha kell heggesztek vasat is, csak ez valahogy működjön.

Istenem remélhetőleg érthető voltam:))) bocsi

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Még egyszer-kétszer el kell olvasnom, hogy teljesen összeálljon a kép, de kíváncsi vagyok :)

 

Én kb. 2-3 hetente rendezem át a cuccokat és 2-3 havonta a szobát is hozzájuk :D

​Aztán egyszer rájöttem hogy miért: az épp aktuális projekt, vagy elképzelés miatt… mindig más eszköz, vagy eljárás kerül előtérbe.

 

Most nem akarok okoskodni, csak kíváncsi lennék hogy hogy néz ki az állvány, amit a CME-hez kaptál? Vagy csak sima X?

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

sajnos nem vagyok tisztában a típusokkal, de ez valami olcsó egyszerű cucc. noname. mérjem le? vagy van valami amiről megismerszik a típus?

 

Szerintem úgy is jó, ha a neten keresel hasonlót és belinkeled ide.

 

Nem biztos, hogy érdemi segítséget tudok adni, de érdekel a téma, én is gyakran pakolgatok :)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nincs meg a videó amit feltettél.

Ez az állvány ahogy nézem, kevesebb lehetőséget ad mint gondoltam.

 

Nekem van egy olyan általános megoldásom, hogy a szintiállvány mellett van egy gurulós TV asztalom, aminek a lapjára fel lehet tenni a mütyűröket, vagy plusz billentyűt… alulra a polcokra az effekteket, vagy rack-es cuccokat, legalulra az elosztókat. A fölső lapra pedig van szerelve egy monitor tartó kar, amire azt szoktam tenni, ami épp kézhez kell… néha laptop, vagy monitor, máskor szekvenszer, vagy HD rögzítő megint máskor a MicroSampler stb. a lényeg, hogy az egészet bármikor bárhova húzhatom és a kart oda hajtom a kezem ügyébe. Amikor nem kell, akkor meg félre lehet hajtani az útból a kart és az egészet félretolni ahogy van.

 

Kb. ilyesmi bútor:

 

http://aprod.hu/hirdetes/tv-asztal-ujszeru-IDpGOa.html#51ea46a25d

 

 

Egy ehhez hasonló karral:

 

http://aprod.hu/hirdetes/tv-monitor-tarto-asztali-konzol-ID1Ph0f.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...