Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Basszus....


Fecka

Kérdés

Recommended Posts

Szerintem, akkor vidd szervízbe, az enyémmel nem volt ilyen gond.

 

mérted ezt vagy csak úgy rámondod ?  vagy valaki más microbrute tulaj esetleg ? hasznos lenne tudni, mert picit valóban hallható de egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve hog egyedi esetről beszélek. a gép garanciális, de annak nem sok értelme van hogy küldenek egy másikat ami ugyanígy elhangolódik.

Link to comment
Share on other sites

mérted ezt vagy csak úgy rámondod ?  vagy valaki más microbrute tulaj esetleg ? hasznos lenne tudni, mert picit valóban hallható de egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve hog egyedi esetről beszélek. a gép garanciális, de annak nem sok értelme van hogy küldenek egy másikat ami ugyanígy elhangolódik.

Nem mértem, mert nem észleltem a jelenséget. Ennek akkor lenne értelme, ha ez a probléma  "sima" felhasználás során kijönne. Nyilván, akkor viszont egy darabot sem tudnának eladni belőle, sőt a net is hemzsegne ettől az infótól : "ne vegyél microbruteot, mert hamis". Például a moog minitauron vagy a tb 303-on ugyanazon a szekvencián váltasz a fűrész meg a négyszög jel között, azonnal azt mondod, hogy jééé hamis, pedig nem. Az én microbruteom nem volt hamis, nyilván, ha méred lehetnek minimális eltérések, pont annyira mint az újabban kiadott analog szintiken, de az egy átlag felhasználás szempontjából lényegtelen. A régiek sokkal problémásabbak.

Link to comment
Share on other sites

De pont ezt mondom hogy füllel is hallani. Teszem azt lejátszok egy basszusvonalat  és rárakok egy leadet 2 oktávval feljebb akkor hallom a hamisságot. Na mindegy, utánajárok arturia fórumon.. 

 

 

/on

Jut eszembe, a lead ua. patch, vagy esetleg már más hullámforma, + sub, fifth, esetleg metalizer? Mert akkor az nem géphiba, neked kell jól megcsinálni a patch-et. Ezér analóg! :)

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk azt nem tudom hogy vco szintik esetében mennyi hamisság "fér bele a keretbe" de microbrutenál 8-10% ingadozás szokott (legfeljebb) előfordulni, negyed hangra levetítve... ezt azért gondoltam leírom még, mielőtt bárki is azt gondolná hogy ez a cucc használhatatlan. A 8-10% úgy van, hogy mondjuk egyik oktávon belövöm a c-t nullára (nagyjából, mert tök pontosan nem lehet), akkor a c 1 oktávval lejjebb már 3-4%kal elmászik mondjuk minuszba, 2 oktávval feljebb meg 6%-kal pluszba. Nem vészes, de akinek nagyon jó füle van simán meghallja. 

Szerintem, akkor vidd szervízbe, az enyémmel nem volt ilyen gond.

Link to comment
Share on other sites

Hát, pedig a Doepfer modulár szép nagy rackemmel úgy kezdődik a munka, hogy 20 perc melegedés, stabilizálódás, aztán hangológép, amivel megpróbálom belőni, hogy most éppen hogy is szól, aztán tuning, ami sosem sikerül igazán. Ezek után lehet megpróbálni beleilleszteni bármiféle egyéb, hangolt hangszerek közé, ami vagy sikerül, vagy nem. Önmagában persze üt mint az állat, minden előzetes pepecselés nélkül is. Mondjuk a melegedés akkor sem árt.

Dehát ezért szeressük!….:D

Link to comment
Share on other sites

Hja…:)

 

Én egyébként viszonylag rendszeresen párosítom a bészgitárt valami szintivel, amiből szintén basszus jön. A szinti nyomja a szigorú ütemet, míg a bészgitár hangsúlyoz, ellenpontoz a maga dögjével. Bár én alapvetően azért inkább electro-rock alapú zenét csinálok.

 

Nálam Pulse1, Supernova-I, EMU PK6, Doepfer van basszus (és egyéB) célokra. Meg van egy ART SGX Nightbass vasam, amin keresztül lehet küldeni a szintik jelét, ha éppen arra van szükség. Az egy csöves basszgitár előfok/effekt rack alapvetően, de tud sztereo vonalszintű bemenetet is, tehát szinti jelet is jól fogad.

Link to comment
Share on other sites

Önmagában persze üt mint az állat, minden előzetes pepecselés nélkül is. ...

Dehát ezért szeressük!…. :D

 

Erről van szó. Imádjuk őket, de aki neadjisten 10 szólamú tűpontos hangolást igénylő dolgokban gondolkodik, annak már lehet hogy annyira nem lenne fun. Meg mondom engem sem zavar, mert már rég nem lenne nálam ha zavarna. Microbrute nagyon állatul szól ebben az árkategóriában, csak gondoltam megemlítem azért, mivel az ilyesmit nemigen szokták beleírni a fizetett rivjúkba.

Link to comment
Share on other sites

Semmi....

 

Persze a csöves előfokját ki lehet szélsőségesen tekerni úgy, (az instrument bemeneten) hogy már lesz alapzaj, de ez természetes annak, aki dolgozott már igazi gitáralappal. A vonalszintű bemenetein meg meglehetősen nehéz egyáltalán alapzajt produkálni.

 

Igaz, nekem a "studio edition" van, ami lehet, hogy ebben más mint a szinpadra szánt. Ezt nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Semmi....

 

Persze a csöves előfokját ki lehet szélsőségesen tekerni úgy, (az instrument bemeneten) hogy már lesz alapzaj, de ez természetes annak, aki dolgozott már igazi gitáralappal. A vonalszintű bemenetein meg meglehetősen nehéz egyáltalán alapzajt produkálni.

 

Igaz, nekem a "studio edition" van, ami lehet, hogy ebben más mint a szinpadra szánt. Ezt nem tudom.

A Laney-t akkor már eladtad amiről a multkor beszéltünk.

Link to comment
Share on other sites

Egy elkészített zenénél (cd-ről vagy pláne élőben hallva):

1. Senkit sem érdekel a zene készítőjén kívül, hogy pl BassStation2, Minibrute, SubPhatty, akármi szól e basszusra.

2. Fel sem merül ilyen kérdés bennük, mert vagy jó a zene, vagy nem, és ez nem a basszusra használt szintin múlik.

3. A technikai háttér a kiadókat is hidegen hagyja.

4. Az előbbi pontok érvényesek arra is, hogy egyátalán analóg cucc van e használva basszra, vagy szoft.

Fentiek persze csak az áttekintheőség érdekében vannak sorszámozva.
Sztem, lehet venni bármilyen cuccot (mert ugye szeretjük őket, meg a hangjukat) a pénztárcánk vastagsága alapján, de inkább csak azért írtam ezt le, mert úgy tetted fel a kérdést, hogy melyik verhetetlen basszusban ilyen, meg ilyen zenére és az nem ezen fog múlni.

Sztem vedd meg, amelyik neked a legszinpibb, mert bármelyik jó lesz.
Szubjektíve nekem is a Novation a szimpi, de mondjuk kevésnek találom a két oktávot, még ha "bass" is a neve, mert ugye nem csak arra lehet használni (persze, ha kell egyátalán billentyűs verzió).
 

Link to comment
Share on other sites

Engem igazából a vas érdekelne.

Mi az ami basszusba verhetetlen

Sok vas szóba jöhet:

 

Analógok:

 

- KORG MS-10

- KORG MS-20

- moog PRODIGY

- SIEL CRUISE

- YAMAHA CS-10

stb.

 

VA.:

 

- novation BassStation II

- access VIRUS-okból is jókat lehet

- Arturia MiniBrute

- stb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...