Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Basszus....


Fecka

Kérdés

Recommended Posts

microbrute nagyon jól szól de iszonyatosan hamis. behangolást meg felejtsd el. valamint egyelőre az lfo syncelése daw-val sem problémamentes. mindezek ellenére remek hangszer, de aki csillió sávon dolgozik, több szólamban stb.. (azaz nem egy duftadufta+bassline meg némi pittyputty) az gondolkodjon el stabilabb, hangolhatóbb dolgon szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk azt nem tudom hogy vco szintik esetében mennyi hamisság "fér bele a keretbe" de microbrutenál 8-10% ingadozás szokott (legfeljebb) előfordulni, negyed hangra levetítve... ezt azért gondoltam leírom még, mielőtt bárki is azt gondolná hogy ez a cucc használhatatlan. A 8-10% úgy van, hogy mondjuk egyik oktávon belövöm a c-t nullára (nagyjából, mert tök pontosan nem lehet), akkor a c 1 oktávval lejjebb már 3-4%kal elmászik mondjuk minuszba, 2 oktávval feljebb meg 6%-kal pluszba. Nem vészes, de akinek nagyon jó füle van simán meghallja. 

Link to comment
Share on other sites

Egy elkészített zenénél (cd-ről vagy pláne élőben hallva):

1. Senkit sem érdekel a zene készítőjén kívül, hogy pl BassStation2, Minibrute, SubPhatty, akármi szól e basszusra.

2. Fel sem merül ilyen kérdés bennük, mert vagy jó a zene, vagy nem, és ez nem a basszusra használt szintin múlik.

3. A technikai háttér a kiadókat is hidegen hagyja.

4. Az előbbi pontok érvényesek arra is, hogy egyátalán analóg cucc van e használva basszra, vagy szoft.

Fentiek persze csak az áttekintheőség érdekében vannak sorszámozva.

Sztem, lehet venni bármilyen cuccot (mert ugye szeretjük őket, meg a hangjukat) a pénztárcánk vastagsága alapján, de inkább csak azért írtam ezt le, mert úgy tetted fel a kérdést, hogy melyik verhetetlen basszusban ilyen, meg ilyen zenére és az nem ezen fog múlni.

Sztem vedd meg, amelyik neked a legszinpibb, mert bármelyik jó lesz.

Szubjektíve nekem is a Novation a szimpi, de mondjuk kevésnek találom a két oktávot, még ha "bass" is a neve, mert ugye nem csak arra lehet használni (persze, ha kell egyátalán billentyűs verzió).

 

 

Abszolúte egyet tudok érteni ezzel. Egy Virussal, sőt Blofelddel is első osztályú basszusokat lehet csinálni, nem kell hozzá brutál, de drága analóg. Jól kell felvenni és mixbe helyezni. Az analógok annyival vannak előrébb hogy szélsőségesebb mix körülmények között is megállják a helyüket. A digiteket sokkal gondosabban kell megválogatni, mert a széles modulációs lehetőségek gyakran nem csak érdekes hangzást, de érdekesen kezelhetetlen vagy túlprocesszált hangot is eredményeznek.

 

De egy VA szintiből két oszcillátorból és egy LP szűrővel és megfelelő burkolóval előállított basszus hang ugyanolyan hasznos lehet mint egy analóg. A maga módján még lehet érdekes is akár az analóghoz képest is.

 

Mondjuk a BSII szerintem a workflow miatt is első osztályú választás. A Pulse2-vel meg tényleg annyi a bajom - most hogy van itthon egy Blofeld ami felületre nagyon hasonlít a Pulse2-re - hogy az ember a szűrő tekergetésén kívül nem nagyon akar máshová beavatkozni, mert nehézkes. És így inkább patch szintinek használja az ilyen cuccokat. Ami persze hasznos, főleg ha annak olyan a jó a hangja mint a Pulse2-nek.

 

Viszont dolgozni egy olyan UI-el tényleg sokkal jobban lehet mint ami a BSII-nek van. És mellé még van elmentési lehetőség is.

Link to comment
Share on other sites

 

 

A Pulse2-vel meg tényleg annyi a bajom - most hogy van itthon egy Blofeld ami felületre nagyon hasonlít a Pulse2-re - hogy az ember a szűrő tekergetésén kívül nem nagyon akar máshová beavatkozni, mert nehézkes. És így inkább patch szintinek használja az ilyen cuccokat. Ami persze hasznos, főleg ha annak olyan a jó a hangja mint a Pulse2-nek.

 

 

Én pár éve egy Evolver desktopot használok. Szvsz a korlátozott UI idővel megszokható és utána belemész mélyen a patch-ekbe.

Egy idő után álmodból ha felkeltenek is tudod, h melyik paraméter melyik sor,melyik poti.

Hozzáteszem, hogy én is jó ideje tervezem az editor megvásárlását, ha összetett patcheket csinál az ember átláthatóság szempontjából azért jó..meg ugye patch morph, random generator.

Link to comment
Share on other sites

microbrute nagyon jól szól de iszonyatosan hamis. behangolást meg felejtsd el. valamint egyelőre az lfo syncelése daw-val sem problémamentes. mindezek ellenére remek hangszer, de aki csillió sávon dolgozik, több szólamban stb.. (azaz nem egy duftadufta+bassline meg némi pittyputty) az gondolkodjon el stabilabb, hangolhatóbb dolgon szerintem.

A microbrute egyáltalán nem hamis. A bekapcsolás után behangolódik (10-12 másodperc) , onnantól tökéletes. Tudom, mert volt microbrute-om. Hozzáértő olyan hangokat csal ki belőle, hogy a BS 2 szipogva vonul a sarokba, a szűrőkről nem is beszélve, ami szerintem a legfontosabb. A BS2 meg a Pulse2 műanyag hangzást produkál a microbrute-hoz képest.

Link to comment
Share on other sites

A microbrute egyáltalán nem hamis. A bekapcsolás után behangolódik (10-12 másodperc) , onnantól tökéletes. 

 

A melegedési időszak alap... ennek ellenére hamis. Próbáld ki hangológéppel ;)  Ha csak bassre használod vagy csak leadre akkor nem hallod nyilván, de próbáld meg a kettőt együtt mondjuk 2 oktáv különbséggel. Nekem is van egyébként, volt időm próbálgatni. Amúgy ez a jelenség engem annyira nem zavar, ezért is tartottam meg, de nem tartom kizártnak, hogy aki melodikusabb zenéket szeretne készíteni, ott már gond lehet ez. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...