Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Érdemes zenéléshez Mac OS X 10.9 Maverick?


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van e tapasztalata a Mavericks-el zenélés terén?

Mondjuk Mavericks + Logic X-l?

 

Igazából én azt vettem észre, hogy pl. 10.6.8 + Logic 8-9 tök jól ment.

A 10.7 nekem nem tetszett, szerintem lassú volt.

A 10.8 olyan hibákat csinált a Logic 9-l, hogy nagyon idegesítő volt… aztán jött egy javítás, amitől a Logic 9 jobb lett, de korán sem az igazi..

De 10.8 alapba nekem gyorsabb volt, mint a 10.7… s, én igazából a 10.8.5 + Logic X-l igazából elégedett vagyok.

Szóval kérdésem, hogy érdemes a frissíteni? Elsősorban zenélés szempontjából…

 

Nekem egy Macbook Pro C2D 2.53 GHZ-s 8 GB RAM-l ése egy 256 GB-os SSD-vel szerelt gépem van.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 64
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Yosemite-re frissitett mar valaki? Nem vagyok egy early adopter, kivancsi lennek tapasztalatokra. Thx

 

Én majdnem, de megvárom, amíg a bugok nagyrészét kiszedik. Sajnos a Steinberg UR22-höz még nincs kifejezetten 10.10-es driver, és kisérletezni meg nem akarok.

Link to comment
Share on other sites

Na, közben valami mégiscsak sikerült. Megy a telepítő a pendrive-ról. 

UniBeast-el csináltam Yosemite-os pendrive-os telepítőt és arról szépen bebootolt és elkezdte telepíteni.


Felesleges körök:
- Először Hackintosh-os OSX developer telepítővel felpakoltam pendrive-ra, csak az applications-
ben át kellett neveznem a fullos Yosemite telepítőt developer-esre. Na ezzel elindult a telepítő, de kiakadt configd hibával. 
- Aztán találtam Hackintosh-os sima telepítőt, vagyis visszaneveztem az eredeti install névre és azzal raktam pendrive-ra. Na itt is bootolt a telepítő, de utána üres képernyő.
- Aztán jött az UniBeast. Ez úgy néz ki, hogy megy. Kb. 15-20 perc és kiderül.

Kíváncsi leszek. 
 
Meg, hogy mi fog utána működni. Scarlet, Maschine, UAD2 meg Cubase Artist 7.5 van nálam. 
Fullos rendszermentésem van, max. visszapakolom az előző állapotot.
 
Link to comment
Share on other sites

 

Na, közben valami mégiscsak sikerült. Megy a telepítő a pendrive-ról. 

UniBeast-el csináltam Yosemite-os pendrive-os telepítőt és arról szépen bebootolt és elkezdte telepíteni.

Felesleges körök:

- Először Hackintosh-os OSX developer telepítővel felpakoltam pendrive-ra, csak az applications-

ben át kellett neveznem a fullos Yosemite telepítőt developer-esre. Na ezzel elindult a telepítő, de kiakadt configd hibával. 

- Aztán találtam Hackintosh-os sima telepítőt, vagyis visszaneveztem az eredeti install névre és azzal raktam pendrive-ra. Na itt is bootolt a telepítő, de utána üres képernyő.

- Aztán jött az UniBeast. Ez úgy néz ki, hogy megy. Kb. 15-20 perc és kiderül.

Kíváncsi leszek. 

 
Meg, hogy mi fog utána működni. Scarlet, Maschine, UAD2 meg Cubase Artist 7.5 van nálam. 
Fullos rendszermentésem van, max. visszapakolom az előző állapotot.

 

 

 

Igen én is a tonymac-es installt rakom már egy ideje. Ugyanúgy ment fel mint a mavericks.

Illetve egy változás volt, ha a multibeast install után az apple logonál megáll a boot akkor az applerollback-ot pipáld ki multibeastban.

Link to comment
Share on other sites

Ennyi info elég, minden valamire való studioban 1 (vagy több) éves latency van a release/update között, hacsak nem akarsz béta teszter lenni. És inkompatibilitásban elvérezni.

Alap,hogy nemfrissítünk mindig a legújabbra. Meg kell várni, amíg kijavítják a hibákat.

Leginkább az a probléma, hogy szinte mindig szívás frissíteni azonnal, mivel jóval később írják csak át a plug-in-eket, az újab DAW-re. Ez globálisan igaz, így ez amit most írtam felér több oldalnyi érvvel. Mennyiségileg ez annyi érvvel, ahány olyan plug-in van amit Mavericks release után rögtön vagy még nemírtak át újabb STABIL verziókra.

És ugye tudjuk aztis,hogy közel se kompatibilisek visszamenőleg, illetve előremenőleg a softwarek/hardware firmwarek/driverek. (OS<->DAW<->Plug-In<->Hardware)

Pro Tools esetén, kedves jókedvű poszt guinness recorder barátom ez abban leledzik, hogy az újabb DAW verzió, csak az újabb OS-en megy, és

a plug-in gyártók jókora késéssel követik ezt.

Egy rakás TDM plug-in pl még mindig csak TDM only vagy örökké az lesz.

Mostmár el lehet 10.9-en zenélgetni, de INSTABIL. Ha tehetnem visszaraknám a régit. Fél évet minimum várni kell.

 

BTW: Remélem azért nagyon  nem gázoltam bele az átmeneti tömörséggel sziklaszilárd lelkivilágodba, de tudod nem 0-24-ben ülök a gép előtt,mint te, néha csak 1-2 szóra futja?! :stuff:

Ezt én csak most olvastam...

 

Amikor annó, több éve regiztem még a régi Hitspace-es fórumomra, na már akkor ez volt bajuk a PT-seknek, hogy mennyit kell várni a frissítéssel....és akkor még 10.3 vs 10.4 volt a vita...

 

Én soha semmi parát nem tapasztaltam, rögtön frissítek is, soha egy deka szétwarezelt plugin nem halt meg újabb rendszer alatt :D

 

PT-t ilyenkor felemlegetni meg felesleges, ott mindig SZÍVÁS az update.

Link to comment
Share on other sites

Yosemite-ra frissítés után egyetlen egy bibim van és az is csak Cubase alatt.

 
Ha UAD plugin használata után be akarom zárni az adott plugint, akkor a plugin képe az eltünik, de kint marad az üres plugin ablak és nem lehet eltüntetni, csak ha kilépek a Cubase-ből. Mozgatni viszont lehet. Így egyelőre kirakom alul a képernyőből amennyire lehet. Ez így elég gáz. Remélem hamarosan lesz erre valami orvosság. Ableton alatt viszont tökéletesen müködik, úgyhogy ez Cubase-Yosemite hiba.

Van akinél ugyanezt csinálja, vagy csak én szívok vele.

Ettől függetlenül minden más fasza. A sebességgre sincs panasz.

Link to comment
Share on other sites

Kedves vlaca!

Hogy sikerült felerőszakolni? Mert pont ezzel küzdök. Mavericks Hackintosh-ról Yosemite-ra frissítés. 
Yosemite letöltve az Apple Store-ból, telepítő futtat, közben újraindítás és aztán marad minden a régiben. 
Ha a csomagban lévő InstallESD.dmg-t nyomom pendrive-ra becsatolás után a DiskUtility-vel, az meg nem bootol.

 

 

Hi!

 

A hétvégén én is felfeszítettem a yosemite-t hackintoshra. Eddíg úgy tűnik megy rajta minden rendesen(logic X) Egy picit mintha tényleg gördülékenyebb lenne mint a mavericks.

Link to comment
Share on other sites

Ez egy igazán értékes igényes első hozzászólás volt. Tényekkel/érvekkel jól alátámasztottad a véleményed :)))))

Ennyi info elég, minden valamire való studioban 1 (vagy több) éves latency van a release/update között, hacsak nem akarsz béta teszter lenni. És inkompatibilitásban elvérezni.

Alap,hogy nemfrissítünk mindig a legújabbra. Meg kell várni, amíg kijavítják a hibákat.

Leginkább az a probléma, hogy szinte mindig szívás frissíteni azonnal, mivel jóval később írják csak át a plug-in-eket, az újab DAW-re. Ez globálisan igaz, így ez amit most írtam felér több oldalnyi érvvel. Mennyiségileg ez annyi érvvel, ahány olyan plug-in van amit Mavericks release után rögtön vagy még nemírtak át újabb STABIL verziókra.

És ugye tudjuk aztis,hogy közel se kompatibilisek visszamenőleg, illetve előremenőleg a softwarek/hardware firmwarek/driverek. (OS<->DAW<->Plug-In<->Hardware)

Pro Tools esetén, kedves jókedvű poszt guinness recorder barátom ez abban leledzik, hogy az újabb DAW verzió, csak az újabb OS-en megy, és

a plug-in gyártók jókora késéssel követik ezt.

Egy rakás TDM plug-in pl még mindig csak TDM only vagy örökké az lesz.

Mostmár el lehet 10.9-en zenélgetni, de INSTABIL. Ha tehetnem visszaraknám a régit. Fél évet minimum várni kell.

 

BTW: Remélem azért nagyon  nem gázoltam bele az átmeneti tömörséggel sziklaszilárd lelkivilágodba, de tudod nem 0-24-ben ülök a gép előtt,mint te, néha csak 1-2 szóra futja?! :stuff:

Link to comment
Share on other sites

Azért, mert ha elkezdi használni, akkor érezhetően lassabb lesz a gép. Ezt senki sem akarja :)

Erre van egy köztes megoldás, mégpedig az hogy OSX alatt is lehetőség van a swap file(ok) helyett inkább swap partíciót használni ami jobb teljesítményt eredményez. 

 

Ezen felül Maverickben van egy új feature is, ez pedig a compressed memory, amit szintén érdemes lehet bekapcsolni - persze csak viszonylag erős cpu-val rendelkező gépeken.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az is bezavarhat (csak agyalok), ha a "main out"-on van valamilyen effekt. Mert hogy az a bounce-ban egyszer már dolgozik, és ha visszatöltjük a bounce-ot egy trackre, akkor arra "rádolgozik" ismét az effekt.

Ezt figyelembe vetted?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...