Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Érdemes zenéléshez Mac OS X 10.9 Maverick?

nightray

Kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van e tapasztalata a Mavericks-el zenélés terén?

Mondjuk Mavericks + Logic X-l?

Igazából én azt vettem észre, hogy pl. 10.6.8 + Logic 8-9 tök jól ment.

A 10.7 nekem nem tetszett, szerintem lassú volt.

A 10.8 olyan hibákat csinált a Logic 9-l, hogy nagyon idegesítő volt… aztán jött egy javítás, amitől a Logic 9 jobb lett, de korán sem az igazi..

De 10.8 alapba nekem gyorsabb volt, mint a 10.7… s, én igazából a 10.8.5 + Logic X-l igazából elégedett vagyok.

Szóval kérdésem, hogy érdemes a frissíteni? Elsősorban zenélés szempontjából…

Nekem egy Macbook Pro C2D 2.53 GHZ-s 8 GB RAM-l ése egy 256 GB-os SSD-vel szerelt gépem van.

• Válaszok 64
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Yosemite-ra frissítés után egyetlen egy bibim van és az is csak Cubase alatt.

Ha UAD plugin használata után be akarom zárni az adott plugint, akkor a plugin képe az eltünik, de kint marad az üres plugin ablak és nem lehet eltüntetni, csak ha kilépek a Cubase-ből. Mozgatni viszont lehet. Így egyelőre kirakom alul a képernyőből amennyire lehet. Ez így elég gáz. Remélem hamarosan lesz erre valami orvosság. Ableton alatt viszont tökéletesen müködik, úgyhogy ez Cubase-Yosemite hiba.

Van akinél ugyanezt csinálja, vagy csak én szívok vele.

Ettől függetlenül minden más fasza. A sebességgre sincs panasz.

Yosemite-re frissitett mar valaki? Nem vagyok egy early adopter, kivancsi lennek tapasztalatokra. Thx

Én majdnem, de megvárom, amíg a bugok nagyrészét kiszedik. Sajnos a Steinberg UR22-höz még nincs kifejezetten 10.10-es driver, és kisérletezni meg nem akarok.

En is igy vagyok vele. Eselyt nem akarok adni annak, hogy azert ne tudjak dolgozni mert valami nem mukodik meg. Majd vegignezem a software gyartok honlapjat, hogy kik hogy allnak az update-ekkel. Bar szerintem ha elinditanam az NI Service Centert az biztos teli van mar frissitesekkel mint mindig :)

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van e tapasztalata a Mavericks-el zenélés terén?

Mondjuk Mavericks + Logic X-l?

Igazából én azt vettem észre, hogy pl. 10.6.8 + Logic 8-9 tök jól ment.

A 10.7 nekem nem tetszett, szerintem lassú volt.

A 10.8 olyan hibákat csinált a Logic 9-l, hogy nagyon idegesítő volt… aztán jött egy javítás, amitől a Logic 9 jobb lett, de korán sem az igazi..

De 10.8 alapba nekem gyorsabb volt, mint a 10.7… s, én igazából a 10.8.5 + Logic X-l igazából elégedett vagyok.

Szóval kérdésem, hogy érdemes a frissíteni? Elsősorban zenélés szempontjából…

Nekem egy Macbook Pro C2D 2.53 GHZ-s 8 GB RAM-l ése egy 256 GB-os SSD-vel szerelt gépem van.

Én a 10.8.5 Logic 9-el vagyok elégedett, nekem a z X-el problémáim vannak. Annak ellénére, hogy és, mintha az X jobban szólna, mint a 9, élesebb, faszább, tökösebb.

Szeintem érdemes frissíteni. Nem a zenélés miatt, hanem azért, mert a logic és az összes egyéb szoftver fejlesztéseit már a Maverickshez optimalizálják. Régebben a mac-en összeraktam egy rendszert és addig használtam, ameddig a gépet le nem cseréltem. Nem jöttek ilyen gyakran a frissítések sem az oprendszerre, sem pedig a zeneszerkesztő szoftverekre. Most egymást kergetik és ha valamelyiket frissíted, akkor a másikat is javasolt. Az Logic X inkább Mavericks generáció. 

Szerintem nem érdemes frissíteni!

Ha van egy stabil, jól működő rendszered, miért frissítenél?

Ha az új rendszer nyújt valamilyen plusz szolgáltatást (akár a 10.9, akár a Logic 10.9 alatt), ami neked feltétlenül kell, akkor hajrá!

Apple-ék előbb utóbb úgyis belehajszolnak egy frissítésbe, de addigra általában kinövi a gyerekbetegségeit!

Amióta megjelent a Logic Pro X, azt használom Mavericksszel. (Már nem reémlik, hogy melyik jelent meg előbb, de nem sokat vártam a Mavericks frissítéssel, amikor olvasható volt, hogy a legtöbb embernek nem volt vele gondja, frissítettem én is. Nekem sincs vele gondom azóta sem - Logic Pro X (30%), Final Cut Pro X (10%) és XCode fejlesztés (maradék 60%) szinte kizárólag.

Az utolsó három nóta már ebben a környezetben készült.

http://soundcloud.com/bendi64

Őszintén szólva engem a Logic Pro X inspirál. Egyszerűen van benne valami plusz, amitől mindig az van, hogy ha elindítom, hogy csak úgy szórakozzak, mindig kitalálok valami újat, ami tetszik. Persze ez egy olyan dolog, hogy neked is vagy bejön vagy sem.
Nálam 10.9.2 Logic Pro X-szerl jól fut, bár őszintén: nem használom olyan sokat, hogy ez mérvadó legyen! :D

Ja, viszont van egy fontos dolog: minimum 8 GB Ram legyen a gépben, valamint 5400-as fordulatú winchesterrel ne használd a rendszert. Minimum 7200rpm winchester vagy ugyebár SSD. Nekem magával a rendszerrel vannak gondok, mert valószínűleg lassú a winchesterem.

Attól függ, mi az, hogy "audiózik". Mert mondjuk egy fél órás, 64 sávos, 192kHz, 24 bit-es sávokat tartalmazó projectnél azért nem rossz, ha "jól körbe vagy rakva" RAMmal. :)

Amúgy a RAM pont az a dolog egy számítógépben, amiből minél több van, annál jobb.  

A tények: 1) a 10.8 a 10.9-nél gyorsabb és kevesebb memóriát igényel. 2) A 10.9 tömörítgeti a nem használt memóriát szintén kiszámíthatatlanabbá téve a CPU-t. Megnéztem ugyanolyan gépeken a 10.8 mindenben gyorsabb volt.

(Persze hallom hogy valakinek gyorsabb a 10.9 de ez rossz következtetés, nem korrekt összehasonlítással készült személyes vélemények)

DE: az új gépek is gyorsabbak, azok vannak a 10.9-hez kitalálva. Szóval a kérdés úgy válaszolható meg, hogy az új gépeken minden további nélkül használható a 10.9 akit nem zavar az erőforrások ész nélküli pazarlása. 16GB ramot javaslok hozzá, a 8 kacsú (A 10.8-on a 8 még elégséges). Nyilván attól függ ki milyen ram igényű sessionnal dolgozik. Sajnos az SSD ebben az esetben semmit sem számít.

Jelenleg zenei értelemben nincs előnye a 10.9-nek, a Logic Pro X meg egy kaszvadék (precíz, rendezetten dolgozó emberek, hangmérnökök jellemzően nem szeretik ezt a szoftvert tapasztalatom szerint) . Elcsúszó sávok, és tök másképp szóló Bounce. Ha másképp szól mint a 9-es az azért lehet mert másképp hibázik (mert a bounce hiba már a 9-esben is volt). A Drummer pont annyira hiteles mint akármilyen kisérőautomatikás cucc: gyakorlatilag a zene készítőjét képes megvezetni, de elfogulatlan hallgatóként süt róla a kisérőautomatika feeling, én legalábbis nagyon durván hallom rajta. 

Amit leírtam fordítva is igaz: tökmindegy milyen zeneszerkesztőt használtok, nem ezen fog múlni. De Logic-kal profi eredményt elérni jelenleg azt kell mondjam körülményesebb, és nagyobb felkészültséget igényel mint a többi szoftverrel (pl. Pro Tools, Live. Cubase-t most nem követem). Olyanokra gondolok mint a szétcsúszó sávok, sztereókép hibák, rossz helyre lerakott audió, utálatos sample editor melyből rögtön kettő van de minek és mindkettő rossz - és nem arra, hogy mennyi plugin van benne, vagy hogy milyen ügyes a midi szerkesztője. 

A Logic Pro X-be sok az új feature, hibajavítás meg szinte nulla. Ha ezt nézem, akkor ez lehet ok az upgrade-elésre. De meglapozottabb ok a crossgrade-re.

Némi építőjellegű dolog:

Bármilyen OS-X verzión lehet gyorsítani a júzer / library könyvtár full cache folderének teljes kitörlésével, és egy maintenance / delete log rutinnal ONYX-szel.

Akik valaha kifogytak vagy fölémentek 90%-os diszk kapacitásnak, azoknak defragmentálás is játszik (kivétel az SSD-s gépek)

A Logic Pro X-be sok az új feature, hibajavítás meg szinte nulla. Ha ezt nézem, akkor ez lehet ok az upgrade-elésre. De meglapozottabb ok a crossgrade-re.

A/D! Te áttértél a Pro X-re, vagy még a 9-est használod? …vagy netán már egyiket sem?

Azért az kicsit túlzás, hogy 16 giga ram kell a rendszernek. Tény, hogy több erőforrást zabál, de alapból a rendszer kihasználja az összes rendelkezésre álló memóriát. Tehát ezt úgy kell elképzelni, hogy a legtöbbször megnyitott alkalmazásokat, fájlokat előre betölti a rendszer, egy program kilépése után nem törli rögtön a memóriából az alkalmazást. Ennek az az előnye, hogy ha újra el kell indítani a programot, akkor gyorsabban fog elindulni. Tehát alapból lefoglalja az összes rendelkezésre álló memóriát. Kivéve ha már annyi memória van, hogy nem tudja megtelíteni a legutoljára és legtöbbször megnyitott programokkal.
A másik kérdés, hogy ki mire használja. Ha valaki általános netezésre, dokumentumok szerkesztésére, film, zene, stb szórakozásra, akkor tökéletesen elég 4 GB Ram is. Én fejlesztéshez használom. Rengeteg program fut egyszerre. Lassulást (hosszú idők tesztje alapján) akkor érzek, amikor a TimeMachine winchester fel van csatlakoztatva, mert akkor állandóan szinkronizálja a fájlokat. Ami meg az új (mármint 10.7 óta) elérhető mentési formának köszönhető. Mindegy. Tehát pl nekem elég a 4 GB Ram. Pontosabban hiányát akkor érzem a RAM-nak, amikor virtuális gépet futtatok pluszban. Akkor már kevés.

A másik, hogy én a Logic előnyét sosem a felvételekben láttam. Számomra mindig is az ötletelgetés, zene írás során volt óriási előnye. Mivel én ezen kívül mást sem csinálok, így nekem ez a legjobb szoftver.
A dobos meg szerintem óriási ötlet. Igen, kísérő automatika, de mi más lenne? Viszont felhívnám a figyelmed A/D arra, hogy azért nem kevés dologra képes. Pl ott van a swing állítása. Pull vagy Push állítása, a ghost notok hangereje... és még rengeteg apró beállítás, aminek köszönhetően sosem lesz két egyforma dobbeállítás. Persze tudom a legnagyobb baja az, hogy mindig ugyanakkor üti meg a dobot, valamint mindig ugyanolyan velocityvel, amitől hallható, hogy nem élő ember játsza. Viszont mint említettem a swing állításával óriási különbség van egy ugyanazon dobtéma esetében! Ott van az is, hogy egyesével bele tudok nyúlni a dobtestek hangjába, egyesével akár effektezni, állítani az egész terét, és itt nem a beépített szettekre gondolok és azoknak az apró állítási lehetőségeiről... Szerintem az is megoldható lenne, hogy a teljesen elkészült dobsávot átalakítani midivé, majd ott minden egyes részen megcsinálni egy random velocity és idő változtatást. Ezt úgy értem, hogy ha mondjuk van egy rész, ahol általában elsietik a dobosok a témát, akkor azt a részt egy kicsit felgyorsítani. Jó, tudom ez nem kis munka... Mindenesetre én el tudom képzelni, hogy egy zenekar egy gitárosa megír egy teljes témát Logicban, elviszi megmutatni a zenekarnak, hogy erre gondolt, és ott ez alapján kitalálják a témát...

Idioty, szerintem nem tulzas. Nekem Mavericks-el jott a gepem most (15" rMBP, 16GB ram, 512 SSD) es 9 giga ramot zabalt a rendszer ugy, hogy futott az iMovie (benne egy 3 fenykepbol allo a slideshow egyik mostani munkahoz), iPhoto (1 kep editalasahoz), Safari 4 tabbal, iMessage. Majd a hetvegen kezdem el telepiteni az audio appokat mivel meg uton van a Komplete9 update dobozom, de kivancsi leszek milyen usage lesz ha meg az Omnisphere-t is felrakom.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...