Jump to content
Ménemszól.hu

Testdrive: Bitwig Studio


madhead

Recommended Posts

Nem csak mostanában... PC=Personal Computer, tehát elvileg minden "személyi számítógép"  PC.

 

Az viszont tény, hogy az elterjedtség okán a sima PC megnevezés leginkább a Win-es gépeket szokta jelenteni a közbeszédben.

Link to comment
Share on other sites

Van itt meg mivel foglalkozni :)

 

Changes in Bitwig Studio 1.0.6

 

Released on 06.04.2014. 

IMPROVED Reopen VST plugins with same window position as before on OSX.

 

IMPROVED Redirect keyboard input that is not consumed by VST plugins to the app on Mac OS X.

 

FIXED Image line VST GUIs don't work in 1.0.5 but did work in previous versions

 

FIXED Drum machine sends didn't update the track processing ordering correctly, causing glitches/delays

 

FIXED Engine crashed on windows computers with AMD E-350 processor

 

FIXED Engine crashed when moving a track or drum chain to a different track with send active

 

FIXED Exporting audio as wav in floating point format creates a file with garbage audio.

 

FIXED Dragging files from the browser that no longer exist on the file system would leak threads causing an eventual out of memory error

 

FIXED When saving a document wirte it to a temp file first and then move it in case there is a crash when saving - it won't destroy the document

 

FIXED Crash if saving a project with a nested plugin that was missing.

 

FIXED Using avprobe instead of ffprobe for Ubuntu 14.04 compatibility.

 

FIXED Crash if dragging device and insertion point is to a point in the chain that then changes because devices are removed during the drag and drop

 

FIXED Crash invoking menu item when the original widget is no longer shown

 

FIXED Dragging a layer from an outer layer device to the layer list in a layer device within the outer layer device crashes

 

FIXED Crash when duplicating a drum machine that had modulation mappings to a drum pads mixer controls (eg pan and volume)

 

FIXED Crash when tapping ctrl with nothing focused

 

FIXED Crash when duplicating a drum machine that had modulations into a device in one of the drum pads

 

FIXED Manual mapping to a parameter did not get removed when deleting a track

 

FIXED Crash if copy automation for a parameter with discrete possible values and clicking in an automation lane that does not have discrete possible values

 

FIXED Crash if custom cache location has been configured but does not exist and can't be created at that location.

 

FIXED Crash when dragging a device on top of another device that is the same device and the device dragging on top of has modulations

 

FIXED Drawing a note with the pencil tool and pressing escape leaves the note playing

 

FIXED Double-click on project file in Mac OS X Finder opens the app, but does not load the project.

 

FIXED Hide application command is showing an odd info window instead of hiding the application on Mac OS X.

 

FIXED Crash when splitting events using key command in empty clip.

 

FIXED Crash when dragging end of audio clip in master track. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Az a vicces, hogy az FL ezeket évek óta tudja. Itt meg fel van sorolva egy csomó olyan cucc, mint olyan feature, ami húdeúj, hűdehasznos, és hoppá: a Live se tudja még... :)

 

10 éve vagyok legális FL felhasználó, de még mindig azt tapasztalom, hogy sokan a kezdetleges Fruity Loops (anno domini 15 éve kb) nevű csökevénynél vannak fejben, és véleményileg is. "Komoly ember másban dolgozik". Ja, akkoriban ez igaz volt. Ma sem veszik komolyabb helyeken DAW számba szegényt.

 

Aranyos kis DAW ez a Bitwig, de én meg egyre árnyaltabb képet kapok arról, hogy a sokat istenített Live, és más cuccok mennyire elmaradottak. Amióta az FL-nek saját fejlesztésű Live módja is van, voltaképp bármire jó.

Link to comment
Share on other sites

Az a vicces, hogy az FL ezeket évek óta tudja. Itt meg fel van sorolva egy csomó olyan cucc, mint olyan feature, ami húdeúj, hűdehasznos, és hoppá: a Live se tudja még... :)

 

Cakewalk-os Project5-ot volt kár abbahagyni (wiki oldala : http://project5.technetos.com/ ) mamár hol-tartana  

de legalább Bitwig lett belőle, amiből meg bármi lehet :)

Link to comment
Share on other sites

Az a vicces, hogy az FL ezeket évek óta tudja. Itt meg fel van sorolva egy csomó olyan cucc, mint olyan feature, ami húdeúj, hűdehasznos, és hoppá: a Live se tudja még... :)

 

10 éve vagyok legális FL felhasználó, de még mindig azt tapasztalom, hogy sokan a kezdetleges Fruity Loops (anno domini 15 éve kb) nevű csökevénynél vannak fejben, és véleményileg is. "Komoly ember másban dolgozik". Ja, akkoriban ez igaz volt. Ma sem veszik komolyabb helyeken DAW számba szegényt.

 

Aranyos kis DAW ez a Bitwig, de én meg egyre árnyaltabb képet kapok arról, hogy a sokat istenített Live, és más cuccok mennyire elmaradottak. Amióta az FL-nek saját fejlesztésű Live módja is van, voltaképp bármire jó.

Live mód előtt is láttam live actot fl studio-ból. Kényelmetlen de létezik. Azért, hogy a kedvenc zenészemre hasonlítsak, nem fogok se live-t se bitwiget használni. Ja pedig épkézláb daw linuxra, mégsem tud annyit mint a fl studio.

Link to comment
Share on other sites

Live mód előtt is láttam live actot fl studio-ból. Kényelmetlen de létezik. Azért, hogy a kedvenc zenészemre hasonlítsak, nem fogok se live-t se bitwiget használni. Ja pedig épkézláb daw linuxra, mégsem tud annyit mint a fl studio.

Cubase kéne neked is! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Cubase kéne neked is! ;-)

abból meg a könnyű paraméter moduláció hiányzik ( http://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?f=181&t=58165 ) , mire egy ilyet összekattingatok Auto LFO +  MIDI CC-vel elmegy az egésztől a kedvem :( és akkor ez a legegyszerűbb eset volt

az új vektoros FL Studio (11.5 alfa) meg nekem spec. nem tetszik, lehet másnak bejön, de most tényleg játéknak kezd kinézni...

btw, Bitwig-ből meg kijött az 1.08  délután, online rílíz note itt : http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?f=259&t=410906 (van benn pár fontos javítás, újdonság mint pl. implementálásra került a kezdetleges MIDI-export lehetőség, rögzíti végre a DAW a külső MIDI eszközről érkező MIDI CC-t stb.)

Link to comment
Share on other sites

xbitz: nézted a Spire tekergetésemet? :)

persze, csak múlt héten beesett a Dune2  http://www.synapse-audio.com/news-dune2released.html kevésbé fémes (Spire-hoz képest), lekerekített hangzással, meg 8320 oszcillátorral, most arra vagyok "rágerjedve"  , példát nem tudok hozni, mert Bitwig nem látja a paramétereit :( lehet, hogy demo korlátozása a Dune2-nek, ha utalják végre a fizmat, vagy kijön a törés beljebb leszünk :) ill. pillanat egy automatizálás nélküli statikus hangszínt belinkelek azért

Link to comment
Share on other sites

Ezt már mondtad, de az az igazság, hogy fl studio alatt nincs latency problémám, 3 ms megvan, midi szinkron megvan, több nem kell :)

+ Nagyon fain a step sequencere. Akkor meg már hydrogen drum machine :)

valahol pedig cubase+fl studio(mint vst sampler a step sequencere-ével ) szinergiájában lesz az igazság, ha az optimális DAW-ot keressük (és nem kell élőzni) lásd "Orjan Nilsen"-t 2:50-tól

Bitwig-et meg meglássuk, ha megnyitják a moduláris részét is

Link to comment
Share on other sites

valahol pedig cubase+fl studio(mint vst sampler a step sequencere-ével ) szinergiájában lesz az igazság, ha az optimális DAW-ot keressük (és nem kell élőzni) lásd "Orjan Nilsen"-t 2:50-tól

Bitwig-et meg meglássuk, ha megnyitják a moduláris részét is

Akkor meg seq24/rosegarden+hydrogen+amsynth+hexter+alsa modular synth/nord modular demo+ néhány effekt

Bitwigben hiányoltam a moduláris szintit én is, kíváncsi leszek, hogy a nord demo szintjét hozni fogja-e?

Link to comment
Share on other sites

Akkor meg seq24/rosegarden+hydrogen+amsynth+hexter+alsa modular synth/nord modular demo+ néhány effekt

Bitwigben hiányoltam a moduláris szintit én is, kíváncsi leszek, hogy a nord demo szintjét hozni fogja-e?

 

Nem moduláris szinti lesz, hanem lehet kötögetni a cuccokat, mint pl. Linuxon a Jack.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...