Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Egér görgő használata Jog tárcsaként


leisle69

Kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy  Logic-X-ben megoldható-e hogy z egérgörgőnek legyen JOG tárcsa funkciója (playhead pozícionálás a nagyítástól függő felbontásban), Illetve a Novation ZeroSL MkII középső "speed dial gombját valahogy lehet-e ilyesmire használni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az egér görgős dolgot szerintem nem lehet átírni. Elvileg csak gombok működését lehet meghatározni.

A speed dial működés pedig attól függ, hogy lehet-e programozni azt az értéket. Gyanítom, hogy nem lehetséges. Nekem ZeroSL MKI van, ott külön gombokat kell nyomogatni, hogy váltsak a speed, template, bank, program funkciók között, de nekem sem lehet ezt a potmétert programozni. Egyébként nagyon egyszerű: ha edit módban nyomva tartod az edit gombot, és tekered a speed dial potit, akkor egyértelműen látszik majd, hogy átírható-e.
Viszont még annyit hozzátennék, hogy erre a funkcióra csak és kizárólag végtelen potit lehet alkalmazni. És nem fogsz tudni a nagyításnak megfelelő pozicionálást megvalósítani, mivel az eszközöd honnan a fenéből tudná az ablakod méretezését?
Tehát amit lehet tenni az két végtelen poti beállítása erre. Az egyik a tekerés erősségétől függően ugrana a pozíciókat, a másik meg fixen 1-et, bár azt is hozzáteszem, az első potit ha lassan tekered, akkor az is egyesével ugrasztja.

 

Eszembe jutott egy érdekes, talán haszontalan megoldás az egérgörgős dologra: keresni kellene egy programot, ami a görgetést átalakítja midi eseménnyé. Ennek két hátránya van: az egyik, hogy az OSx fixen annak az ablaknak küldi a görgetési adatokat, amelyik felett éppen van az egér. Tehát erre a funkcióra át kellene váltani arra a programra, odavinni a saját ablaka felé az egeret és úgy görgetni. Szerintem ez igen időigényes és nehézkes megoldás.

Link to comment
Share on other sites

A nagyítástól függő pozícionálási felbontást a LogicX tudja , csak be kell kapcsolni. A gondom az, hogy csak a harddiscrecorder jog tárcsájával hajlandó működni. A Zero SL Mk2-nél a speed dial nem programozható autoomap módban, viszont azért jutott a fejembe ez a megoldás, mert ilyenkor ugyanazt a funkciót látja el mint az egérgörgő (scrollozza az ablakot).
Az egér-MIDI konverternek utána nézek, hátha tud silent módban, háttérben is futni.

Link to comment
Share on other sites

Kipróbáltam, valóban lehetséges elkapni a scroll eseményt akár hol is van az egér. Tehát technikai akadálya nincs. Az más kérdés, hogy bárki írt-e ilyen programot. Az egyetlen probléma ahogy láttam, hogy egy átlagos görgetés 20 eseményt váltott ki. A legkisebb mozgatásra is 7-8 esemény történt. Arra akarok kilyukadni, hogy nem könnyű precízen mozgatni ezzel a kurzort. Továbbá olyan gondok is vannak, hogy figyelni kell, hogy a Logic éppen aktív-e, és ha aktív, akkor a megfelelő szerkesztő felület felett van-e az egér, mert ha mondjuk egy listában akarsz görgetni, akkor is el fogja küldeni az eseményt a Logicnak, és arrébb megy a pozíció. Egyébként Magic Mouse-szal próbáltam ki.

Link to comment
Share on other sites

Kipróbáltam, valóban lehetséges elkapni a scroll eseményt akár hol is van az egér. Tehát technikai akadálya nincs. Az más kérdés, hogy bárki írt-e ilyen programot. Az egyetlen probléma ahogy láttam, hogy egy átlagos görgetés 20 eseményt váltott ki. A legkisebb mozgatásra is 7-8 esemény történt. Arra akarok kilyukadni, hogy nem könnyű precízen mozgatni ezzel a kurzort. Továbbá olyan gondok is vannak, hogy figyelni kell, hogy a Logic éppen aktív-e, és ha aktív, akkor a megfelelő szerkesztő felület felett van-e az egér, mert ha mondjuk egy listában akarsz görgetni, akkor is el fogja küldeni az eseményt a Logicnak, és arrébb megy a pozíció. Egyébként Magic Mouse-szal próbáltam ki.

Köszönöm, hogy megpróbáltad, sajnos én is hasonlóra jutottam. Azt hiszem a Contur Shuttle Express lesz a megfejtés, a probléma az, hogy itthon nem forgalmazza senki, pedig 50EU az ára csak és szerintem nagyon jól kitalált darab. 

Link to comment
Share on other sites

És a Zero SL gombjait nem akarod erre a célra használni?

Hello!

Bocs a késői reakcióért, el voltam havazva..

Alapvetően a Zero SL középső speed dial gombját szeretném használni, mert az egyrészt fixen függőleges scrollra van beállítva gyárilag, másrészt az az egyetlen ami racsis, és tapasztalatom szerint az igen jó amikorpozícionál az ember.  Most, mivel más megoldást nem találtam én sem, a 8. végtelenített tekerőt fogom erre programozni, ha sikerül.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...