Jump to content
Ménemszól.hu

A/D

Recommended Posts

Valaki próbálta már a Analog Rytm-t? Csak arra lennék kíváncsi, hogy a saját minták betöltése mennyire időigényes, mert én speciel a Machinedrumomat pont ezért adtam el, egy évtized mire betölt az ember pár mintát (turbo drive ide oda) és ahogy strukturálja azokat az oprendszer az meg egyszerűen fájdalmas. Szóval az AR-nél ugyanez a helyzet?

akkor válaszolok magamnak...most látom a spec-nél, nem lehet editálni a mintákat és csak layerként lehet őket használni....akkor minek...

Link to comment
Share on other sites

akkor válaszolok magamnak...most látom a spec-nél, nem lehet editálni a mintákat és csak layerként lehet őket használni....akkor minek...

nem tudom mit értesz editálás alatt

megadhatod a kezdőpontot, meddig tartson, meg ami a lényeg, hogy áteresztheted egy (sokféle) analóg szűrön, analóg torzítón, kompresszoron...

teljes körű wave editor nincs rajta, de minek lenne?

usb-n keresztül töltöd fel a mintákat, gyorsabb az MD-nél.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a Tempestnek a hanggenerátorával van pici gondom. Szerintem inkább egy sztenderd szintinek az architektúrája mint egy tenyész dobgépéé. Ha így jobb, olyan mint ha egy sima szintivel szintetizálnál dobot.

 

Az Analogy Rytm szerintem sokkal kúlabb. Ki van rakva, lehet próbálni, meg lehet venni.

 

Sebesség: valószínűleg sokkal gyorsabban lehet tölteni bele mintát mint a Machinedrumba, mert itt ugye USB-s.

Link to comment
Share on other sites

Jó ideje dobgép vásárláson töröm a fejem;

A tegnap de. bent is voltam, nyüstöltem a Rytm-et meg a Tanzbar-t.

 

Nyers, csapatos technóra az MFB vitte a pálmát, bekapcsoltam és egyből vigyorogtam, kerek, gyors, telt.

 

A Rytm érdekelt jobban, az A4 mellé jól jönne, őszintén szólva ott nem volt meg az egyből bólogatok hatás, de szerencsére tanultam az A4-ből, hogy nem kell feladni a gyári presetteknél, csavargattam egy kicsit (sokat) és kezdett összeállni a kép, jó kis minimálos pattern állt össze.

 

Nem tudtam eldönteni... 1-1

Valami teljesen mást vettem végül is (HS-ben :), úgyhogy megint van egy pár hónapom eldönteni TB vs. AR

Link to comment
Share on other sites

nem tudom mit értesz editálás alatt

megadhatod a kezdőpontot, meddig tartson, meg ami a lényeg, hogy áteresztheted egy (sokféle) analóg szűrön, analóg torzítón, kompresszoron...

teljes körű wave editor nincs rajta, de minek lenne?

usb-n keresztül töltöd fel a mintákat, gyorsabb az MD-nél.

ok, editálás alatt kb az általad leírtakra gondoltam elsősorban (ADSR?)

szívesen kipróbálom egyszer, valahogy nálam az elektron dolgok - annak ellenére, hogy vér profi, minőségi hangszerek - nem nagyon jöttek be, általában kiverték a biztosítékot....de lehet hogy csak türelmetlen vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Ekkor: 2014. 04. 08. at 3:39 írta A/D:

Rendkívül népszerűek a dobgépek nálunk, ezért kitaláltuk, milyen sokat segíthetne egy olyan videó, amiben ezek hangját egymás mellett lehetne hallani processzálatlanul, illetve nézelődés közben lehetne róluk megtudni, miben különlegesek.  (Remélem, nektek is automatikusan meg fognak jelenni a feliratok, amik most angolul és magyarul készültek el. Ha nem, hát kapcsojátok be :) )

 

Áttekintőnek jó lehet, nincsenek precízen beállítva a hangok (van ahol "kissé" elszaladt a láPdob hangereje, stb), illetve részletesebben is be lehetne mutatni a jószágokat, de ez inkább kedvcsináló, amolyan "pályaválasztási tanácsadó". Akit érdekel, az tényleg vegye a fáradtságot, jöjjön be és próbálgassa napestig.

 

Ha valaki talált olyan cuccot, ami meglepte, mondja el bátran :)

 

A videóért köszönet illeti Balázs és Madhead kollegámat, akik az alapanyagot szolgáltatták. Az ötlet és a förtelmes videoedit az én művem, sorry.

 

KÉRLEK LAPTOP HANGSZÓRÓJÁN NE HALLGASSÁTOK! Kipróbáltam, semmi nem jön át rajta.

Ez ugye csak vicc volt!?

 

 

 

 

post-1-0-46636800-1396920774_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...