Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió monitor home stúdió célokra 200.000 Ft. környékén


draco draconis

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok ez engem is erdekelne, mert most tervezek majd ilyen kategoriaban vasarolni. En konkretan a kovetkezoket neztem ki elso korben house zenek keszitesehez:

 

http://www.thomann.de/at/krk_vxt8.htm

 

http://www.thomann.de/at/event_20_30_bas_right.htm

 

Hallani nem hallottam oket, ha valaki mar kiprobalta vagy epp tulajdonosa valamenyiknek, erdekelne a velemenye. Keruljuk azt a temat, hogy ezt eloben kell hallanod es ugy dontened ;) Ennyi penz kiadasanal nemhiszem, hogy olyan sokan rendelnek vakon, elozetes teszteles nelkul.

 

Udv.

Az Eventek jók! :) 

Nekem az ASP-8 szériából van egy pár! 

Bár a high end náluk az Opal.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

folyamatosan nezegettem az A77X -et Thomann -nal es amire behirdettek, hogy ujra elerheto lesz kiderult, hogy nemlesz elerheto. Az ADAM szallitasi gondokkal kuzd vagy valami hasonlot mondtak, igy sikerult elcsipnem a ket utolso raktári darabot a Klangfarbe -nal. Szerencsere kiallitva is volt ketto, igy volt lehetosegem meghallgatni. Sokszor hallom itt a forumon, hogy monitorhangfalat csak hallgatas utan vegyunk, hogy ez mennyire igaz!

 

Hasonlitottuk egy A7 -hez + a VXT8 -hoz is. VXT8 -at szemeltem ki korabban egyebkent. A VXT8 nekem abszolute nem tetszett. ´Nagyon eroteljes volt a magastartomany, a kozepe nagyjabol rendbenvolt, a mely nekem kicsit bufogott. A referenciazenet nem en valasztottam, ezt azert hozzatennem. Az A7 -et sosem terveztem, de az szepen szolt, csak kicsit hianyzott a kozepe, az A77X -hez kepest.

 

Az A77X szepen szolt, mindent szepen lehetett hallani. Megvettem. Majd otthoni teszteles utan meg tobbet tudok rola mondani.

 

Udv, S.

 

Adam F7 -hez bocsanat, nem A7 -hez.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

folyamatosan nezegettem az A77X -et Thomann -nal es amire behirdettek, hogy ujra elerheto lesz kiderult, hogy nemlesz elerheto. Az ADAM szallitasi gondokkal kuzd vagy valami hasonlot mondtak, igy sikerult elcsipnem a ket utolso raktári darabot a Klangfarbe -nal. Szerencsere kiallitva is volt ketto, igy volt lehetosegem meghallgatni. Sokszor hallom itt a forumon, hogy monitorhangfalat csak hallgatas utan vegyunk, hogy ez mennyire igaz!

 

Hasonlitottuk egy A7 -hez + a VXT8 -hoz is. VXT8 -at szemeltem ki korabban egyebkent. A VXT8 nekem abszolute nem tetszett. ´Nagyon eroteljes volt a magastartomany, a kozepe nagyjabol rendbenvolt, a mely nekem kicsit bufogott. A referenciazenet nem en valasztottam, ezt azert hozzatennem. Az A7 -et sosem terveztem, de az szepen szolt, csak kicsit hianyzott a kozepe, az A77X -hez kepest.

 

Az A77X szepen szolt, mindent szepen lehetett hallani. Megvettem. Majd otthoni teszteles utan meg tobbet tudok rola mondani.

 

Udv, S.

Link to comment
Share on other sites

Az egyik jbl-es videoban az egyik mérnökük azt mondta, hogy nem tudja elképzelni, hogy más monitor jobban szóljon mint az övék, vagy hogy másikat használjon mint a sajátjuk. Na de hát mindenki a saját gyerekét szereti jobban. :)

Meg milyen lett volna, ha azt mondja, hogy: "Öcsém, én atc-n tolom otthon, de hát nem vagy te hangmérnök, jó lesz neked a jbl is." :D

Viszont arra lennék kíváncsi, hogy származhat-e hátrányom egy nagyobb hangfalból, egy 6-os vagy 8-as hangsugárzóból? A szobám kicsi, nem akarok hangosan keverni, meg azt se akarom, hogy túl sok legyen a basszus, hogy csak a dörmögés hallatszódjon az egész házsorban, amikor én meg alig hallok valamit a zenéből. Lehet-e mondjuk egy vxt 6-on vagy hasonló méretű jószágon halkan dolgozni? Vagy akkor már érdemesebb egy picit venni?

Meg látom, hogy hátul szinte mindegyiknek van hangerőszabályzó, de ezek fokozatosak vagy fokozatmentesek? Erről mit tudtok? Alapból halkabban, lejjebb tekerve használnám őket, de hát az elég gáz volna, ha nem tudnám a hangerejüket egyformán belőni. Nem hiszem, hogy bármelyik gyártó elkövetne ekkora bakit, de ki tudja, lehet hogy én gondolom rosszul.

Link to comment
Share on other sites

A JBL-t lehet, hogy kicserélték, és az új már jó volt, viszont amik tesztek vannak fent a neten, azokban a végén negatívként említik, hogy a nagyobbiknál, azaz a 308-nál berezonál a kaszni bizonyos frekvenciáknál. Ennyi pénzért viszont nem lehet tökéletes...

A Prodiperól annyit tudok, hogy ugyan lineáris a hangképe, viszont van egy kis alapzaja neki. 

A TDC-ről én sem tudok többet, mint Te! A gyártó szerint nagyon jól szól valóban! 

Link to comment
Share on other sites

A jbl-es videonál a kommentekben írja a srác, hogy kicserélte, és végül az az egy hangfal volt rossz, az új már jó.

A prodipera lennék még kíváncsi, az viszont nem sokaknak van. Akinek van, az dicséri mondjuk. Valahol azt írták, az első pro széria ugyanolyan mint a rokit. De ez csak egy vélemény volt. Van amúgy egy valamivel újabb modelljük a tdc, ami koaksziális, és a gyártó szerint jól szól. Na olyat meg senki nem vett még, hogy véleményt írjon róla.

Link to comment
Share on other sites

VXT8 vs. Adam A77X? En ezek kozott varialok, az arkulonbseg eleg nagy, mondjuk a duplaja.

A kettő nem egy kategória, de röviden: az A77x ha van rá pénz akkor a legjobban ajánlottak között van.

 

Persze azért nem árt meghallgatni azt is de a saját kategóriáján belüli ellenfelekkel kell versenyeztetni. Ami pedig nem a VXT8. Esetleg a VXT8 egy subbal már érdekesebb lehet, de az A77x overall más kategória mint a VXT8. Az A77x közép és magas tartományban akkor is jobb marad.

 

Link to comment
Share on other sites

Meghallgattam a tesztet. Van azért mélyük a kisebb hangfalaknak is. A JBL LSR 305 és 308 között szinte alig van különbség. Abban igazad volt, hogy a Genelec m030-hoz hasonlóan szólalnak meg. A Mackie MR3-mas szériái nagyon furcsán szólnak. Én is úgy hallom, hogy a mélyekkel is, de főképpen a magsakkal van valami. A JBL nem volna rossz, viszont félő a burkolata miatt, mert állítólag berezonál: 

Link to comment
Share on other sites

Az az igazság, hogy én még nem hallottam ezeket élőben. Amit hallottam az a sonicsense féle összehasonlító teszt, bár tényleg jó kérdés, mennyire hiteles egy mikrofonnal felvett hangfal visszahallgatása az itthoni fejhallgatómon. Max egymáshoz képest ad elképzelést. Bár a fejhallgatóm elég jó, egész mélyre lemegy, jobban is bízom benne, mint a hangfalamban. Hallom, hogy egyik-másik nem annyira dinamikus, vagy nincs magasa, gázul szól a mélye a többihez képest, ilyesmi.

 

Erről van szó, már egyszer belinkeltem egy másik topicban:

http://www.sonicsense.com/blog/studio-monitors/studio-monitor-comparison#.UstFHfR5NRx

 

A tesztben például a kicsi hangfalaknak szinte semmi mélyük nem volt. Az adam úgy szólt mintha egy smiley eq lenne a masteren. A genelecet vettem alapul, mert azt dicsérik mindenhol, ahhoz hasonlítottam a többit. A vxt 6 volt az, ami jobban tetszett egyedül. A többi hangfal meg vagy drága vagy retek. A nagyon nagy hangfalakat nem vizsgálom most. Azoknak tényleg jobb a mélyük. Persze azért is csalóka a fülnek egy ilyen felvétel, mert ha több a mély, a közép kevesebbnek tűnik például, a hangerő meg halkabbnak, és hát jobbnak tűnik az a felvétel, ami hangosabb. (Pláne ha nem is jól lövik be a hangerőket egymáshoz képest.)

 

A felvétel alapján a mackie-nek mintha a magasakkal is baja lenne, meg a mélyekkel is. A rokit hasonló, csak mintha jobb lenne a magasa. A yamahának nem nagyon van alja. A presonus sceptre egész jó, de drága is. A jbl meg nagyon hasonló a genelec m030-hoz, egész arányosan szól, nem kiemelkedő, de viszont tetszik ennyi pénzért. Csak tényleg nem nagyon bízom ebben a korrekciózás dologban.

 

Persze ha drágább hangfal mellett döntök, elmegyek meghallgatni élőben, csak azért ez is csalóka lehet, mert hiába tetszik amit veszek, lehet hogy fél évig nem is jövök majd rá, hogy nem jók a mixeim. Ezért is vagyok kíváncsi mások véleményére. 

Link to comment
Share on other sites

Állítólag a JBL LSR 305 szépen szól, de a 308-nak már nagyobb hangerőnél rezeg a műanyag része, és az zavaró tud lenni. 

A Mackie MR3-mas szériája pedig már sokkal lineárisabban szól, mint az elődjei. Legalábbis nekem ezt mondták. Az MR6 MK3-mast érdemes megvenni belőle, mert jobb, mint az 5-ös. 

Link to comment
Share on other sites

Én is tervezgetek valami studio monitort, de igazából mindenről olvasni jó véleményeket (vagy rosszat), alig tudok erre alapozni. Inkább az lenne a lényeg, hogy a lehető legolcsóbban a lehető legnormálisabbat szeretném. Az Adam A5X vagy Krk Vxt6 szimpatikusak, az áruk sem tragikus. Méretben nem akarok se kisebbet se nagyobbat, bár a szobám elég kicsi, és nem is akarok nagy hangerőn dolgozni, de szeretném a mixeimet arányosan megcsinálni a mély hangoktól a magasakig. Nem szeretném azt, hogy másik hangrendszerre átpakolva a zenémet idegesítő hibák jelentkezzenek. Persze tudom, hogy akusztika kérdése is a dolog, bár azzal sokmindent nem tudok kezdeni, mivel bérelt házban élek, nem szeretném összeragasztgatni a falakat. Meg a nagy hangerő se megoldható a szomszédok meg a lakótársak miatt. Ez a kettő azért is szimpatikus, mert elől van a basszus reflex, ami ideálisabb lehet a szobámhoz. (Az adamnek pedig ott a az analóg hangerőszabályzó elől, és még össze is lehet a két hangfalat kötni, és csak az egyikkel vezérelni őket.) Esetleg kicsit többért még beleférne egy genelec m030 bár erről nem sokat tud senki, viszont nagyon szimpatikus. Genelec is meg olcsó is. De nem tudom, a testvéreivel felveszi-e a versenyt. Esetleg 8020, bár szerintem az elég pici, nem akarom nagyon elrontani a basszusokat. Meg a reflex is hátul van. A 8030-at eléggé drágállom. Bár nagyon sokan jó véleménnyel vannak róla, azért azt se szereti mindenki. Az emberek ugye nem egyformák, és hát neten nem mindig lehet tudni, hogy éppen ki mondja. Valahol az adameket jobban szeretik a genelecnél, vagy a vxt-t az összes többinél. Szóval gondolom jól szól mindegyik a maga módján, nekem a lényeg, hogy végre normális mixeket csinálhassak, de nem akarok száz ezreket meg milliókat beruházni. A hangfalam ami meg most van, hát azt nem is nevezném studio monitornak, inkább csak azért van, hogy tudjon hangot kiadni a pc-m, viszont az ilyen mackie mr5, meg krk rokit kategóriás cuccokat szeretném átugrani. Lehet hogy elsőre tetszenének, aztán megint ugyanott lennék mint most, hogy nem jók a mixek. Esetleg egy prodipe vagy jbl lsr305? Ez utóbbit érdekes módon nagyon szereti mindenki, semmi rosszat nem hallani róla, valakinek jobban tetszik, mint az adam, csak valahogy nem bízom ebben a szoba korrekciós technológiában. Ez szerintem olyan lehet, mint amikor egy multiband kompresszort rajtafelejtek a master sávon. Viszont árban kb felénél van ez a kettő, mint a fentieknek. Esetleg valami más ötlet? Választék van bőven az biztos. Amiket felsoroltam, csak a legnépszerűbb márkák. Tapasztalatok, vélemények?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok ez engem is erdekelne, mert most tervezek majd ilyen kategoriaban vasarolni. En konkretan a kovetkezoket neztem ki elso korben house zenek keszitesehez:

 

http://www.thomann.de/at/krk_vxt8.htm

 

http://www.thomann.de/at/event_20_30_bas_right.htm

 

Hallani nem hallottam oket, ha valaki mar kiprobalta vagy epp tulajdonosa valamenyiknek, erdekelne a velemenye. Keruljuk azt a temat, hogy ezt eloben kell hallanod es ugy dontened ;) Ennyi penz kiadasanal nemhiszem, hogy olyan sokan rendelnek vakon, elozetes teszteles nelkul.

 

Udv.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...