Jump to content
Ménemszól.hu

Emerson Moog Modular System


gaalati

Recommended Posts

  • Válaszok száma 61
  • Created
  • Last Reply

Szórakoztat, rohadt sok embert egyszerre. Nem az Ő "hibája" ha sokaknak bejön amit csinál, hanem azoknak (ismét idézőjelben) a "hibája", akik elmennek a fellépésekre, akik elengedik a tinit a fellépésekre meg akik megveszik a zenéjét.

 

Szerintem ez miatt totál felesleges ítélkezni, főleg, hogy mi magyarok vagyunk azok, akik a legnagyobb hangon ordítják a világba, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy mire költöm a pénzemet, amit valahogy (amihez ugye megint senkinek semmi köze) megkerestem, én, egyedül, tehát csak az enyém, azt csinálok vele amit akarok, stb., stb., stb...

 

A másik dolog...nézzen mindenki mélyen magába. Én például irigylem. Szeret zenélgetni, egész nap ezt csinálhatja és mocsos jól megél belőle.

 

Az én legutóbbi albumom kemény 60 EUR-t hozott, cca. év alatt. Sem én, sem a kiadó nem akartunk/akarunk ebből meggazdulni, jó érzés visszanézni majd X év múlva, hogy "na, ezt jól megcsináltam akkor", büszke vagyok rá, nem mainstream, hanem tényleg "ad valamit" abban az egy órában a hallgatónak, de persze nekem is jobb lenne, ha ezek a kísérleti agyrémeim a dollárjeles celebrity világba repítenének.

Link to comment
Share on other sites

" de persze nekem is jobb lenne, ha ezek a kísérleti agyrémeim a dollárjeles celebrity világba repítenének."

 

Azé' ez nem olyan biztos ám...:)

 

Képzeld, el, hogy pl. kötelező lenne akkor szerepelned vagy egy társastánc műsorban, vagy egy főzőcskében, vagy egy valóságsóban.

Nem is olyan nagyon könnyű kenyér celebnek lenni... Amikor már kivesézték az összes kapcsolatodat, múltadat, hajlamodat, és elfogy a "hír", akkor meg ugyanezt kitalálják az esetek nagy többségében minden valóságalapot nélkülözve. Azért kell tudni sétálgatni is a nyílt utcán, a nélkül, hogy összesúgnának a hátad mögött... 

 

Jobb az az underground...:)

 

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Moderátor urak,azt lehetne tudni ki pontozgat lefelé hobbiból olyan hozzászólásokat, amiben speciel semmi offenzív nincs ? Illetve ezt a szánalmas pontozósdit nem lehetne kiiktatni ?

Van egy sanda gyanúm, hogy ki. Valószínűleg már én is írtam az adminisztrátornak...

--

Vissza ehhez a modullator királyhoz, nem kell sok vas, hogy jó zenét gyártson az ember szerintem, 1 dobgéppel, 2 jobbféle szintivel(egy fm és egy analóg) pár effektel meg egy samplerrel kb mindent meg lehet csinálni.

-

Martin Garrix és Avicii jutott nekem eszembe, leülnek a fl studio elé és sok gagyi plugint agyon reverbezve gyártanak valami f**t, rajta hagyva az über gagyi image line limitert a kimeneten. 

Mégis szeretik őket, pedig alig van zenei képzettségük...

Link to comment
Share on other sites

Martin Garrix és Avicii jutott nekem eszembe, leülnek a fl studio elé és sok gagyi plugint agyon reverbezve gyártanak valami f**t, rajta hagyva az über gagyi image line limitert a kimeneten. 

Mégis szeretik őket, pedig alig van zenei képzettségük...

 

Még az is lehet, hogy ezek az emberek álnéven alkotnak is valami művészit, de a pénzkeresés az külön megy. :-)

Link to comment
Share on other sites

Még az is lehet, hogy ezek az emberek álnéven alkotnak is valami művészit, de a pénzkeresés az külön megy. :-)

Egyetlen egy olyan embert tudok aki ezt a két vonalat össze tudta hozni az Aphex Twin.

Minden tekintetében megelőzte korát, ráadásul a csávó nem masterolt ami nálam plusz pont.

Több stílusban is nagyot alkotott mellette nagyon jó zenei képzetése is van. Zongorázni nagyon jól tud.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek.

Frankóbb modulláris szintiben mindent meg lehet csinálni akár nordról akár eurorackről beszélünk, csak a hülye nem képes ennyiből garázdálkodni.

Modulok már igényre szabottak. Elég régi ötletem, hogy full moduláris cuccokból mindezt megcsináljam. Pld aki elolvassa a tr909 service manual-ját, azt meg találhatja a blokkvázlatokat. Mintázni sajnos a kezdetek kezdetén muszáj az embernek. 7 éve zenélek (tehát tanulási idővel együtt, mellette kolis is voltam és ott nem volt informatika) eljutottam oda, hogy minimálisan kell már csak hangmintákat használnom.(2-4 sample 8-12 csatornán belül)

Link to comment
Share on other sites

..

 

A másik dolog...nézzen mindenki mélyen magába. Én például irigylem. Szeret zenélgetni, egész nap ezt csinálhatja és mocsos jól megél belőle.

 

Az én legutóbbi albumom kemény 60 EUR-t hozott, cca. év alatt. Sem én, sem a kiadó nem akartunk/akarunk ebből meggazdulni, jó érzés visszanézni majd X év múlva, hogy "na, ezt jól megcsináltam akkor", büszke vagyok rá, nem mainstream, hanem tényleg "ad valamit" abban az egy órában a hallgatónak, de persze nekem is jobb lenne, ha ezek a kísérleti agyrémeim a dollárjeles celebrity világba repítenének.

 

 

 

"Az én legutóbbi albumom kemény 60 EUR-t hozott, "

 

Adózás megtörtént rendesen?????? :))))

Link to comment
Share on other sites

Én a hardware szintijeimet játékszernek használom, szinte mindent számítógépen csinálok abból is szoft szintikkel :)

Néha napján megnyomom a record gombot, kb egy évben egyszer.

Én meg az informatikát szeretném mellőzni már vagy 4 éve, félig meddig sikeresen.

Link to comment
Share on other sites

 

..

 

A másik dolog...nézzen mindenki mélyen magába. Én például irigylem. Szeret zenélgetni, egész nap ezt csinálhatja és mocsos jól megél belőle.

 

Az én legutóbbi albumom kemény 60 EUR-t hozott, cca. év alatt. Sem én, sem a kiadó nem akartunk/akarunk ebből meggazdulni, jó érzés visszanézni majd X év múlva, hogy "na, ezt jól megcsináltam akkor", büszke vagyok rá, nem mainstream, hanem tényleg "ad valamit" abban az egy órában a hallgatónak, de persze nekem is jobb lenne, ha ezek a kísérleti agyrémeim a dollárjeles celebrity világba repítenének.

 

 

 

"Az én legutóbbi albumom kemény 60 EUR-t hozott, "

 

Adózás megtörtént rendesen?????? :))))

 

Első albumomnak örültem, többit meg már a kiadós kérte, hogy küldjem már még el ami van. Legjobban annak örülnék ha egy német klub-ba hívnának meg. Remélem addig a vas parkom meg lesz és nem kell laptoppal szaladgálni.

Link to comment
Share on other sites

Első albumomnak örültem, többit meg már a kiadós kérte, hogy küldjem már még el ami van. Legjobban annak örülnék ha egy német klub-ba hívnának meg. Remélem addig a vas parkom meg lesz és nem kell laptoppal szaladgálni.

 

Pedig, ha nagyon beindul az ipar, akkor nagyon meggondolandó lesz vasakkal, vagy egy laptoppal szaladgálni a világban. A repülők súlytöbblet-harácsolása esetenként a teljes gázsit felemésztheti, ha az ember nem figyel.... Az a 20 kiló, ami általában a sztenderd poggyászméret (bár a fapadosaknál már azért is fizetni kell), még akkor se sok, ha magadnak 1 db fogkefét viszel.

 

Ettől függetlenül én sose mennék 1 db laptoppal bárhova is, ahol produkciót várnak.

Link to comment
Share on other sites

Pedig, ha nagyon beindul az ipar, akkor nagyon meggondolandó lesz vasakkal, vagy egy laptoppal szaladgálni a világban. A repülők súlytöbblet-harácsolása esetenként a teljes gázsit felemésztheti, ha az ember nem figyel.... Az a 20 kiló, ami általában a sztenderd poggyászméret (bár a fapadosaknál már azért is fizetni kell), még akkor se sok, ha magadnak 1 db fogkefét viszel.

 

Ettől függetlenül én sose mennék 1 db laptoppal bárhova is, ahol produkciót várnak.

Németország is Európába van, addig nem ülök repülőre még nem kell.

Másik általában a zenész szabja a feltételeket ha hívják. Pld nagyobb zenészek: repülőút,taxi szálloda, fél millió forint értékű euró a minimum és még mindig underground zenészről beszélek. Én beérem a szállás+vonatozás kombóval. De nem bízom el magam, egyenlőre erről nem beszélek.

Más Magyar dj-k pld Drezdába ugyanúgy vonattal mentek, igaz, hogy csak egy cd tokot vittek magukkal.

Link to comment
Share on other sites

Na ja. Biztos így van....:)

 

Bár én "világról" beszéltem és "tényleg beindult iparról" írtam, amikor már minden hétvégén/esetleg hét közbeni napon játszol valahol... Azért ez vonattal, kocsival nemigen megy. És dj fronton lehet, hogy meg lehet szabni a feltételeket ennyire, de zenészeknél azért ez nem mindig van így, mégha ismert és befutott is vagy. Állandóan alkudoznak. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Visszaterve a Deadmau5 temahoz, amit csinal, - es ez alatt a fellepeseit ertem - csak a penzert csinalja. Itt van pl ez a mix tole:

 

Azert ez kicsit mas, mint amit a "show" kedveert csinal. En is megcsinalnam ennyi penzert, irnek en nyalas fos zenet, ha abbol fedezni tudom azt, amit tenyleg szeretek...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...