Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Wah pedál házilag?


DeMarco

Kérdés

Clavinet játékhoz szeretnék egy combos kis pedált ugyanis a szintik beépített ilyen effektjei kész gyalázat. Nem ismerem a piacát lehet van is olcsón már ilyen ami jó is, de érdekelne hogy házilag mennyire lenne nehéz ilyet összepattintani elektronikailag és mennyiből kb?

A pedáltest most nem kérdés csak hogy tisztességesen "vauzzon".

Pl így!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Igazából alkatrész áron max 2e Ft-ból készen van. Ha tudsz NYÁK lapot maratni, vagy esetleg veszel próba NYÁK-ot és tudsz kapcsolási rajzot olvasni, akkor pár óra alatt meg tudod csinálni.

Kösz ez jó hír, de van is vhol ilyen jobb fajta hangzást adó elektronika rajz? :)

Link to comment
Share on other sites

Kösz ez jó hír, de van is vhol ilyen jobb fajta hangzást adó elektronika rajz? :)

Rádió Technika, vagy Hobbi elektronika évkönyvben találtam ilyen rajzot. Ne kérdezd, melyik évkönyvben, sajnos már nagyon rég volt, amikor megcsináltam. De szerintem , ha neten keresgélsz, akkor találni fogsz. Google barátunk a schematic szóra jól reagál, ha valami nem magyar "találmányt" szeretnél megépíteni :)

Link to comment
Share on other sites

Rádió Technika, vagy Hobbi elektronika évkönyvben találtam ilyen rajzot. Ne kérdezd, melyik évkönyvben, sajnos már nagyon rég volt, amikor megcsináltam. De szerintem , ha neten keresgélsz, akkor találni fogsz. Google barátunk a schematic szóra jól reagál, ha valami nem magyar "találmányt" szeretnél megépíteni :)

Hát mondjuk egy ősi Crybaby adaptáció nem lenne rossz! Na majd utánakeresek. Egy ismerősömnek megvan az összes Rádiótechnika, de nem lenne rossz legalább az évjáratot belőni. Na majd keresek ilyen funokat még a neten. Azért köszi! Legalább már tudom merre induljak. :)

Link to comment
Share on other sites

Hát mondjuk egy ősi Crybaby adaptáció nem lenne rossz! Na majd utánakeresek. Egy ismerősömnek megvan az összes Rádiótechnika, de nem lenne rossz legalább az évjáratot belőni. Na majd keresek ilyen funokat még a neten. Azért köszi! Legalább már tudom merre induljak. :)

Igazán nincs mit :) Sajnálom, hogy pontosan nem tudom megmondani, de még közép sulis koromban csináltam ezeket, annak meg már több mint 10 éve is van. De valahol 84 és 95 között tapogatózz. Igaz elég tág intervallum ez is, de.. :D sajnos többre nem emlékszem :)

Link to comment
Share on other sites

Hát mondjuk egy ősi Crybaby adaptáció nem lenne rossz! Na majd utánakeresek. Egy ismerősömnek megvan az összes Rádiótechnika, de nem lenne rossz legalább az évjáratot belőni. Na majd keresek ilyen funokat még a neten. Azért köszi! Legalább már tudom merre induljak. :)

Ha sikerül beszerezni az MPSA18 tranzisztorokat (meg egy jó minőségű potit) akkor (elnézve a sémát) gond nélkül után lehet építeni pl. a Crybaby GCB95-öt:

cry-baby-wah-gcb-95-schematic.png

- forrás

De ahogy látom van ahol simán betesznek az MPSA tranzisztor helyére (könnyen beszerezhető) 2N3904-et :)

crybaby_schematic.png

- forrás

Ha érdekelnek a rádiótechika számokban megjelent wah-os kapcsolások, akkor utánanézhetek a konkrét évjáratoknak.

Link to comment
Share on other sites

Ha sikerül beszerezni az MPSA18 tranzisztorokat (meg egy jó minőségű potit) akkor (elnézve a sémát) gond nélkül után lehet építeni pl. a Crybaby GCB95-öt:cry-baby-wah-gcb-95-schematic.png- forrásDe ahogy látom van ahol simán betesznek az MPSA tranzisztor helyére (könnyen beszerezhető) 2N3904-et :)crybaby_schematic.png- forrásHa érdekelnek a rádiótechika számokban megjelent wah-os kapcsolások, akkor utánanézhetek a konkrét évjáratoknak.

Igen köszi! Amúgy nem tudtam hogy több Crybaby változat létezett, de én is találtam most 2-t és van egy 3. basszushoz is. A Z-diódák szerepét viszont nem értem bennük.

Amúgy a különböző gyártók wah pedáljai abban mások nagyrészt hogy mettől meddig és mennyit vág a szűrő semmi több?

http://fuzzcentral.ssguitar.com/schematics/crybaby.gif

http://fuzzcentral.ssguitar.com/schematics/jh1.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...