Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió fejhallgató


lazarus

Kérdés

Admin: KÉRLEK benneteket, új kérdésekhez új témát nyissatok bátran, ne itt tegyétek fel azokat! köszi!

Üdv mindenkinek,

Fejhallgató cserére készülök és érdekelne a véleményetek. A legtöbbet éjszaka dolgozom, ezért egy olyan kellene, amivel zenét írni és mixelni is lehet. Jelenleg egy Audio-Technica ATH-Pro5 MS-t használok, de sokszor nem azt hallom vissza a hangfalon, ami a fülesben szólt és baromi kényelmetlen is hosszú távon.

Egy olyan típus kellene,

- aminek a hangja legközelebb áll a valósághoz, nem színezett

- zárt vagy félig nyitott

- a basszus téren nem vág át

- kényelmes, nem nyomja el a fülem

- elektronikus zenéhez jó

- Összesen 50 ezrem lenne rá

Ezek a lehetséges jelöltek:

- Shure SRH-840

- AKG K271 MK2 vagy K240 MK2

- Sennheiser HD 380 Pro vagy HD-25 SP2

- Beyerdynamic DT 770

A Beyer-en kívül mindet meg tudom hallgatni, de kíváncsi vagyok ki mit favorizál ezek közül vagy ezeken kívül.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 172
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Hát Mohawk... erre most mit írjak? hogy az aláírásomban lévő linkeken meghallgathatod a zenéimet? 

Meghallgathatod... biztosan te nagyon jó mixeket csinálsz... én viszont újra és újra a kukába akarom dobni az eddigi legjobban sikerülteteket is, mert sosem vagyok elégedett a mixdown-jaimmal. Persze, low-end gear-rel dolgozom és próbálom kihozni a maximumot, sokan mások is, lehet, hogy te is.

és hogy tudom, hogy hol vannak a "dombocskák" és azt egyenlítem, az nem játszik közre a keverésnél? - én azt szeretném, ha a mixdownjaim a Szokol rádiótól az autós hi-fi-ken keresztül az ultarhiper hangrendszerekig és az 1 dolláros fülhallgatótól a Dr. Dre Beats-en keresztül az akárhányezer dolláros fejhallgatókig mindenhol vállalhatóan szóljon... Elég, ha vállalhatóan szól... 

és tudom, hogy ehhez nekem az a jó, ha a keverésnél kiegyenlített frekvenciagörbével dolgozom... legalábbis eddig ez vált be és mások is sokan erre tették fel a tétet... 

Ezt tényleg kell itt most magyarázni? Inkább térjünk vissza a konkrétumokhoz és a kérdéshez. 

Mik az előnyei, hátrányai egy fül utáni grafikus eq egyenlítésnek és milyen plug-inokat javasoltok ehhez ingyenes és fizetős kategóriában? 

Ennek az egyenlítésnek annyi célja lenne, hogy kiszűrjem, hogy hol csal a lehallgató rendszer és a fülem együtt, azt pedig egyenlítsem. A masternél úgyis ki kell majd kapcsolni ezt az egyenlítő eq-t... 

Szóval?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok...

 

Gondoltam egy olyanra, hogy valahogyan szert tennék széles frekvenciaspektrumot (5hz-35khz) felölelő, azonos hangerősségű, jó minőségű szinusz hullámformákra, és azt lejátszanám a fülesben. 

Master csatorna végére mondjuk grafikus EQ plug-in és ahol kiugrik ott halkít, ahol lent van, ott emel, amíg mindent azonos hangerősségűnek hallok. 

Így keverném le az anyagokat...

Lenne egy preset a fülesemnek és egy preset a hangfalaimnak...

 

Szerintetek ez járható út? Ha igen, milyen plug-in-t ajánlotok. Legyen mondjuk egy ingyenes és egy fizetős plug-in opció is...

Jaaa és ilyen szinuszhullámkönyvtárat honnan tudok begyűjteni? Vagy mivel lehetne generálni, ami jó minőség és azonos hangerővel generál minden spektrumban?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A fórumot végigolvasva néhány dologgal gazdagodtam. Studio fülest szeretnék vásárolni.

 

A két (legszimpatikusabb) kiszemelt példány:

Sennheiser HD 380

Sony MDR-7506

 

Illetve ezek után:

Beyerdynamic DT770 Pro

 

A segítségeteket kérném, ti melyiket ajánlanátok?...

 

A studiom kialakítása hagy kívánni valót maga után és problémám van a house zenében (amiben tevékenykedem) az egyik legfontosabb dolog a basszus kihallásával. Ehhez várnék némi segítséget a fejhallgatótól is….

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok...

 

Gondoltam egy olyanra, hogy valahogyan szert tennék széles frekvenciaspektrumot (5hz-35khz) felölelő, azonos hangerősségű, jó minőségű szinusz hullámformákra, és azt lejátszanám a fülesben. 

Master csatorna végére mondjuk grafikus EQ plug-in és ahol kiugrik ott halkít, ahol lent van, ott emel, amíg mindent azonos hangerősségűnek hallok. 

Így keverném le az anyagokat...

Lenne egy preset a fülesemnek és egy preset a hangfalaimnak...

 

Szerintetek ez járható út? Ha igen, milyen plug-in-t ajánlotok. Legyen mondjuk egy ingyenes és egy fizetős plug-in opció is...

Jaaa és ilyen szinuszhullámkönyvtárat honnan tudok begyűjteni? Vagy mivel lehetne generálni, ami jó minőség és azonos hangerővel generál minden spektrumban?

 

Sajnos ez azért ennyire nem egyszerű. Ugyan is az emberi fül átviteli karakterisztikája nem lineáris, ráadásul a hangerőérzet nem csak a frekvenciától, hanem a fülünkbe érkező hang hangnyomásától is függ, és ez persze egyénenként és életkortól függően is változik:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Equal-loudness_contour

Link to comment
Share on other sites

Meghallgathatod... biztosan te nagyon jó mixeket csinálsz... én viszont újra és újra a kukába akarom dobni az eddigi legjobban sikerülteteket is, mert sosem vagyok elégedett a mixdown-jaimmal.

 

Nem kötekedni akartam ám, csak elmondtam a véleményem a méricskérésről, meg a frekvenciamenet egyenesre húzásáról.

 

Egyébként én inkább a mikrofon másik oldalán állok. A technikai oldallal nem foglalkozom olyan régen (bár annál intenzívebben vettetem bele magam), hogy tanácsot adjak bárkinek, csak csacsogok itt, mert ez egy fórum :)

 

Olyat viszont nem láttam még, hogy valaki száz százalékig elégedett lenne a művével...legyen az bármilyen művészeti ág....ez már csak ilyen.

A mix általában akkor van kész, amikor lejár a studióbérlet :D Ha otthon mixelsz, akkor ilyen nincs, tehát sosem lesz kész. Ismerem az érzést. Valahogy befejezettnek kell nyilvánítani a cuccot egy adott ponton, és ez baromira nem könnyű, ha semmi nem kényszerít rá.

Link to comment
Share on other sites

Nem akarok emiatt új topikot nyitni, de hátha valaki tud segíteni: van egy AKG-K24P tip. fülesem, aminek már rongyos a szivacsa. Tudtok-e olyan helyet, ahol lehet kapni mindenféle füles-szivacsot? (A mindenhol található 2-3 centis HAMA nem jó. Legalább 55mm-es átmérőjű kell...A neten mindenhol csak a 2-3 cm-es található...)

Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

Nos igen. Sajnos ezt is meg tudom erősíteni. Nálam is megadta magát a "varrás".

Sziasztok,

 

Tudtok arról, hogy a Sony MDR7506 -hoz beszerezhető-e a párnácska ami hajlamos szétmenni, roncsolás nélkül cserélhető-e, javítható-e, és ha beszerezhető árban kb., hogy nézki?

 

Köszi,

M.

Link to comment
Share on other sites

Helló Mindenki!

Kellene nekem egy nagy csillapítású, de lineáris fejhallgató. Nincs valami ötletetek? Jó lenne akár fülhallgató is, mert csillapított fülesem van, de borzasztóan rosszul szól, csak süket dobosoknak jó.

Arra kellene, hogy amikor nagy hangerő jön a gitárcuccból, anélkül tudjam bemikrofonozni, hogy ki-be kelljen szaladgálnom és persze ne kelljen ordíttatni a fülest ahhoz, hogy csak a mikrofon jelet halljam.

Lustaság fél egészség...

Szóval várom az ötleteket.

Link to comment
Share on other sites

A BlueSound most akciósan árusítja a Beyer DT770 és DT990 füleseket. 40e alatt van a bruttó áruk.

http://bluesound.hu/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

http://us1.campaign-archive1.com/?u=f9e25c58bcf5aa488d438da7b&id=a7ed55f3c7&e=80ba236234

DT 770 Pro:

Bruttó 48 125 Ft helyett: Bruttó 38 500 Ft

DT 1350:

Bruttó 74 625 Ft helyett: Bruttó 59 700 Ft

DT 770 M:

Bruttó 53 375 Ft helyett: Bruttó 42 700 Ft

DT 990 Pro:

Bruttó 48 125 Ft helyett: Bruttó 38 500 Ft

Link to comment
Share on other sites

"Lehet erről tudni bővebbet? (Honnan lehet felismerni, kik árulnak ilyet stb).

Mi biztosan eredetit árulunk, nagyon szeretjük ezt a fülest. Amúgy ez az egyik ipari sztenderd pl. énekfelvételhez, nagyon sokat láthatjátok híres énekeseken videókban is."

Nem, nem arra gondoltam, hogy a Hitspaceben árulnak hamisat, hanem néhány külföldi netáruházban, és külföldiek is meg magyarok is, akik befürödnek vele, próbálják továbbpasszolni.

A hamisítás a Sony fémházas széria jobb darabjait érinti, köztük a 7506-ot, de a V sorozat néhány tagját is.

http://www.head-fi.o...ony-mdr-7506/45

http://www.head-fi.o...hones-with-pics

http://audiokarma.or...ad.php?t=319516

http://www.head-fi.org/t/413229/good-idea-or-bad-sony-mdr-v900hds

Link to comment
Share on other sites

"Ahogy néztem, senki nem írt a SONY fülesről (MDR 7506)."

Azzal csak óvatosan! Teli van az ország a hamisított kínai változatával, ami ráadásul olyan pocsékul szól, hogy egy 2000 Ft-os Hama is jobb nála.

Lehet erről tudni bővebbet? (Honnan lehet felismerni, kik árulnak ilyet stb).

Mi biztosan eredetit árulunk, nagyon szeretjük ezt a fülest. Amúgy ez az egyik ipari sztenderd pl. énekfelvételhez, nagyon sokat láthatjátok híres énekeseken videókban is.

Link to comment
Share on other sites

vedd fel a fejhallgatot, ne kapcsolj be zenet, simitsd vegig a kezeddel a kabelt vagy utogesd az ujjaddal... gondolom zart fejhallgatonal vagy fulhallgatonal jobban hallhato... mint a sztetoszkop, vagy ket konzervboboz koze kotott hur... a lenyeg hogy adott szituban zavaro tud lenni

Hát én most kipróbáltam a sima 1000 Ft-ossal is és a DT770 Pro-val is, de semmit nem hallok. Most ezzel nem a jelenséget akarom megcáfolni, örülök, hogy nálam nem jelentkezik.

Link to comment
Share on other sites

Nekem eddig csak full zart DJ fulesem volt, vagy pedig AKG nyitott (240 MK2es). Kerdesm: Ha lecserelem egy felignyitottra, mondjuk egy DT valamire (lattam azok felig nyitottak), akkor kevesbe hallom ahogy a csajom pakolja az edenyeket meg a kanalakat konyhaban?

 

Koszi,

S.

:D Azt zárttal is hallod. Annál idegesítobb nincs is. Muszáj segitened, utána még kedves is lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

vedd fel a fejhallgatot, ne kapcsolj be zenet, simitsd vegig a kezeddel a kabelt vagy utogesd az ujjaddal... gondolom zart fejhallgatonal vagy fulhallgatonal jobban hallhato... mint a sztetoszkop, vagy ket konzervboboz koze kotott hur... a lenyeg hogy adott szituban zavaro tud lenni

Link to comment
Share on other sites

Igen, az AKG nekem is ilyesmi volt.

Biztosan van aki ezt keresi egy fülesben, de nekem inkább arra van szükségem,

hogy jó élmény legyen benne zenét hallgatni.

Egyrészt a térbeli elhelyezéseket, effekteket nézem benne, egyúttal ellenőrzöm,

hogy kb. mit fog hallani, aki fülessel hallgat zenét.

Ezenkívül meg editáláshoz kötelező a füles. Vagdosni hangfalon nem nagyon lehet,

mert úgy rengeteg hiba benne marad.

Szóval nálam egyáltalán nem elvárás, hogy lineáris legyen a füles.

Persze akinek nincs egy rendes monitorja, az meg jobban járhat a K240-gyel.

Link to comment
Share on other sites

Én többféle fejhallgatót használok, mind-mind más-más zenére, hangszerre.

De függ akár a kedvemtől is, éppen melyiket teszem fel...

Amiket tolok és ajánlom én is: SONY, AKG, CORTEX

Viszont mint minden másban, itt az javallom, mindenki azt válassza, amelyiknek a hangja megtetszik, kényelmes és ugye ami a keretébe belefér.

Nem jó, ha valaki úgy választ dolgot(legyen az fejes, hangszer, keverő, monitor, stb.), hogy a nagy és okos XY mondta, hogy az zsír és a többi meg kaki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...