Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Beszéd, narráció keverése


l.gyuri17

Kérdés

Sziasztok!

 

Lehet, hogy van neki már topic-ja, én nem találtam neki megfelelőt, így indítottam egy újat. 

 

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e ebben segíteni?

 

Milyen effekteket szoktatok használni hozzá?

Esetleg milyen kompresszor vagy EQ beállításokkal lehet normálisan kikeverni.

 

Szeretném függetleníteni egy kicsit a felvételi lánctól, illetve kinek milyen hangkártyája vagy monitora van.

Tényleg csak általánosságban, pl hány hertz-nél vágnátok, emelnétek stb....stb....

 

Tudom más pl férfihang vagy nőihang beszéde, narrációja, de mégis az általánosságra lennék kíváncsi, feltéve, hogy ilyen információkat megtudhatok, szerintem vagyunk itt jónéhányan akiknek ez nagyon jó segítség lehetne....

 

Szóval előre is köszönöm, ha segítetek nekem és más hasonszőrűnek.

 

Példa egy spektrum vagy national geographic-on hallott narráció mondjuk......

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Erre nagyon nehez igy valaszolni, mindegyik picit mas. Effektet amit leggyakrabban hasznalok az az UAD 1176AE a 2:1-es ratio miatt es az LA-2A, eq-bol a Cambridge nalam a go-to orvosolasra illetve a Reaper beepitett EQ-jat szoktam high-pass filternek. Ami jo manko szabaly lehet esetleg, hogy minel tobb kornyezetben meghallgatni es nem (csak) hangosan. En ugy szoktam, hogy ha kesz van az editalas keveres akkor leadas elott vegigmegyek monitorhangfal, fejhallgato, iPhone fules, TV, auto hangszoro. Kihangsulyoznam, hogy halkan is mindent leellonirzni...

 

udv.

Link to comment
Share on other sites

En egyik forropontnak legeloszor a mely vagast mondanam. Tapasztalatbol mondom, hogy borzaszto hogy tud szolni ha nincs kitakaritva az alja. De-essing meg a masik tortenet amivel kellemes kellemetlen orakat el lehet tolteni. Arra az UAD precision de-essert hasznalom, nagyon szepen be lehet loni es nem is draga plugin.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...