Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite 18i20 MIDI port probléma


bgrassfield

Kérdés

Windows 7 64bit, bármelyik DAW

a hangkártya egyedüli eszközként csatlakozik az egyik USB root portra.

 

Bárki, akinek MIDI-vel rendelkező Scarlett kártyája van, találkozott már azzal a problémával, hogy ha a rendszer a MIDI kimenetre jelet küld, vagy bármilyen jel érkezik a MIDI bemenetre, a MixControl elveszti a kapcsolatot a hangkártyával? Sajnos a 18i20 esetében ilyenkor az USB kapcsolat is elvész, ami azt jelenti, hogy a hangkártya nem látható többé a DAW számára. Ezt csak egy újraindítás hozza helyre.  

 

Ez a jelenség a régebbi 18i6 kártyámon is megvolt, és másik számítógéppel is reprodukálható. Azt hittem, hogy a 18i20 majd orvosolja ezt, de nem. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan, aki szintén küzd ezzel a problémával, vagy ez csak nálam történik meg valami rejtélyes okból?

 

A Focusrite answerbase oldalán található egy ilyen: http://us.focusrite.com/answerbase/scarlett-mix-control-crashes-when-opened-on-os-x-109-mavericks

 

Ebben persze úgy tűnik, hogy csak a MixControl akad össze OSX-en a MIDIServer processzel, de nekem gyanús, hogy nem csak erről van szó. Mivel eddig 3 különböző Windows-os (XP, Win7, Win7-64) környezetben próbáltam két Scarlett kártyát (18i6, 18i20), és minden esetben összeomlott a MixControl, a 18i20 esetében pedig az USB driver is, ezért az az érzésem, hogy sok olyan konfiguráció lehet, amiben a Scarlett MIDI portjai nem használhatóak.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Windows 7 64bit, bármelyik DAW

a hangkártya egyedüli eszközként csatlakozik az egyik USB root portra.

 

Bárki, akinek MIDI-vel rendelkező Scarlett kártyája van, találkozott már azzal a problémával, hogy ha a rendszer a MIDI kimenetre jelet küld, vagy bármilyen jel érkezik a MIDI bemenetre, a MixControl elveszti a kapcsolatot a hangkártyával? Sajnos a 18i20 esetében ilyenkor az USB kapcsolat is elvész, ami azt jelenti, hogy a hangkártya nem látható többé a DAW számára. Ezt csak egy újraindítás hozza helyre.  

 

Ez a jelenség a régebbi 18i6 kártyámon is megvolt, és másik számítógéppel is reprodukálható. Azt hittem, hogy a 18i20 majd orvosolja ezt, de nem. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan, aki szintén küzd ezzel a problémával, vagy ez csak nálam történik meg valami rejtélyes okból?

 

A Focusrite answerbase oldalán található egy ilyen: http://us.focusrite.com/answerbase/scarlett-mix-control-crashes-when-opened-on-os-x-109-mavericks

 

Ebben persze úgy tűnik, hogy csak a MixControl akad össze OSX-en a MIDIServer processzel, de nekem gyanús, hogy nem csak erről van szó. Mivel eddig 3 különböző Windows-os (XP, Win7, Win7-64) környezetben próbáltam két Scarlett kártyát (18i6, 18i20), és minden esetben összeomlott a MixControl, a 18i20 esetében pedig az USB driver is, ezért az az érzésem, hogy sok olyan konfiguráció lehet, amiben a Scarlett MIDI portjai nem használhatóak.

Nekem Saffire Pro 40-em van, OSX 10.8-al, és nálam midi jelek használata nélkül is mindig újra kell indítani, egyszerűen nem tudom megfejteni a problémát. Ez a MiXControl kutya egy szoft. Egyébként eddig akinél csak hallottam Saffire ügyben mindenkinek van valami nyűgje-baja. Még jó, hogy úgy hirdetik, hogy a legstabilabb, legmegbízhatóbb...

Link to comment
Share on other sites

Nekem Saffire Pro 40-em van, OSX 10.8-al, és nálam midi jelek használata nélkül is mindig újra kell indítani, egyszerűen nem tudom megfejteni a problémát. Ez a MiXControl kutya egy szoft. Egyébként eddig akinél csak hallottam Saffire ügyben mindenkinek van valami nyűgje-baja. Még jó, hogy úgy hirdetik, hogy a legstabilabb, legmegbízhatóbb...

 

Nekem csak MIDI jelre omlik össze. Amúgy stabil.

Az egyetleb para ezzel az, hogy letöltöttem a ProTools 11 demóját, hogy kipróbáljam, egyáltalán elindul-e a gépemen, érdemes-e megvennem. Hát elindul, csak épp a hangkártya drivere azonnal összecsuklik, mert a PT a program indulásakor valamilyen jelet küld minden MIDI portra, amit létezik a rendszerben. Ettől meg a Scarlett drivere összeomlik, ami azt eredményezi, hogy mire betöltődik a PT, addigra nem látja a hangkártyát.

Nagyon csalódott vagyok, hiszen nem egy tízforintos eszközről van szó. (jó, nem is egy középkategóriásról, de azért nem olcsó ez sem)

Link to comment
Share on other sites

Nekem a Saffire Pro 24-nél, ha lehúzom a gépről, akkor újra feldugásnál kell a gépet újra indítani, hogy minden faján működjön. Van, hogy csak a MIDI interfész nem látszik, de van olyan is, hogy a bemenetek vagy a kimenet nem működik. OSX Mountain Lion és Mavericks alatt is eszt produkálja. Újra indítás utána a következő lecsatlakoztatásik viszont tökéletesen működik.

Egyébként  a Saffire-ökkelnél MIDI Out-al nekem mindíg problémám volt, ami jellemzően beragadt note-ok képében jelent meg Ableton Live alatt. Windows és OSX alatt is, klasszikus fehér Saffire, Pro 40 és Pro 24 esetén is. 

 

Egyébként vicces, hogy a Novation MIDI billentyűknek, szintiknek amik megfordultak nálam meg tök jól működött a MIDI interfészük. Elvileg egy cég a kettő.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi lehet a a baj nálatok !!!!????

 

Saffire MixControll 3.3

Pro40-00629e   Fw ver:2761

Driver 4.1.3.17357

Rev 2762

Via 1394 -re kötve

Win 8.1-en
(Profilban leírtam mik vannak rákötve)
tökéletesen, szögpontos MIDI-vel, reccsenés nélkül műxik

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi lehet a a baj nálatok !!!!????

 

Saffire MixControll 3.3

Pro40-00629e   Fw ver:2761

Driver 4.1.3.17357

Rev 2762

Via 1394 -re kötve

Win 8.1-en

(Profilban leírtam mik vannak rákötve)

tökéletesen, szögpontos MIDI-vel, reccsenés nélkül műxik

 

Akkor Te a szerencsés kevesek közé tartozol.

Link to comment
Share on other sites

Jelentem évek óta atomstabilan használom a pro40-fehér macbook kombinációmat  osx 10.5-10.6. alatt. Főleg kritikus, koncert szituációkban, soha semmi baja nem volt.

Egy kérdés, hogy a Saffire MixControll, az 3.3-as???? vagy már a 3.4-est használod?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...