Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Erősítő hangfalpárral beszédhez.


idioty

Kérdés

Nem egészen stúdió fórumba való, de nem találtam neki jobb helyet...
Arról van szó, hogy keresnék egy egyszerűbb erősítőt, hangfalpárral, hogy beszédet tudjanak meghallgatni idős emberek. Ez a beszéd kazettáról, cd-ről vagy iPod-ról menne. Igazából az erősítőnek elég egy bemenet, mivel a lejátszó egységek nem erre lesznek kötve.

Viszont mindenképpen olyan hangfalpár kellene, ami inkább beszédhez való. Valamint jó lenne, ha lenne az erősítőnek egy vonal szintű kimenete, bár lehet jobb a fülhallgató kimenet. Ez utóbbira egy számítógépes hangfalat szeretnének kötni, ami közvetlenül az előadó mellett lenne, hogy jobban hallja.

Az árkategóriát még nem tudom, azt majd később leírom.
Szóval összefoglalva: 1 bemenet, 1 kimenet (jó fülhallgató is), és két hangfal pár beszédre kihelyezve.

Tehát főleg a beszédértés miatt kérdezem, hogy tudtok-e ajánlani valamit?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Köszi, de nem ilyenben gondolkoznak. Elfelejtettem írni, hogy falra szerelve használnák, mert nagyobb a terem.
Biztos vagyok benne, hogy van kifejezetten beszédre optimalizált hangfal. Viszont én arra akartam utalni, hogy mivel beszédre lenne, így nem fontos, hogy legyen szép mélye, magasa, tehát nem zene hallgatás a szempont, hanem inkább a beszéd érthetőség.

Link to comment
Share on other sites

Ahogy ismerem az interton területét, ez már kb ágyuval verébre lenne. Nem ekkora teremről lenne szó :D
Inkább egy nagyobb nappali. Viszont ettől függetlenül érdekes amit olvastam róla.
Az árral kapcsolatban esetleg nem tudsz valamit, hogy ebből a rendszerből mennyi lehet kb két hangfal?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...