Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

M-Audio Keystation Pro 88


l.gyuri17

Kérdés

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni abban, hogy erre a hangszerre érdemes-e beruházni, mint zongora, és master keyboard?

Amiatt kérdezném, hogy mennyire jó a billentése, milyen nyűgjei szoktak lenni gondolok itt pl szoftveres illetve faderek gombok hibáira, kijelző, pc vagy mac kompatibilitás stb...stb....

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Haverom elsők közt vett belőle mert akkor a legelérhetőbb árú volt és pl egy Fatarhoz képest maga a Columbia űrhajó, vstkre ideális. Használtan ma is jó értékarányú eszköz ha csak azt nézzük. Billentése olyan Fatar közeli de kicsit lájtosabb talán. A havernak volt vele egy gondja hogy egy két hangnál nyöszörgött, kattogott pár hét után a billentyű. Visszavitte és kapott egy újat. Állítólag vmi kínai gyártó csinálta bele a keyboard részt és erősen voltak minőségi kifogások első körben. (naná olcsó is volt)

A srácnál azért kattogott mert belül elnyíródott és kezdett letörni vmi müa szerkezeti darab ami beleért a billentyűkbe. Úgy tudom utána fél évvel már egy más mechanikával szerelték ezeket.

Ma ami Maudioban a legfejlettebb az az Oxygen 88, azt több üzletben meg tudod nézni tetszik-e. Én amondó volnék azonban, múltkor is hirdettek pl Triton Studio 88-at 200-ért, én tuti azt venném meg ilyen okból ha minőségi kalapácsmechanika kell, ui a felett a cucc egy szinti is és nagyságrendekkel jobb billentyűzettel szerelték mint az ilyen olcsóbb versenyzőket!

Ha mégis a potik kellenek inkább, be lehet az Maudiot is vállalni, elektronikailag és szoftveresen amúgy jók. Pláne ott bennük az auto learn funkció is, de egyet érdemes tudni mivel már kifutott termék, javítani, szétszedni 6 diploma is kevés hozzá ha vmi prücök van! De próba szerencse...

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen!

 

Igazából stúdióban is meg koncerten is használnám, ezeket igazából nem nagyon írtam le.

 

Amire kéne 1. olcsó 60-80 között láttam és az említett Tritont néztem csak az meg 200.

2. súly: Triton 30 kiló, ezért adtam el a Roland A-90-esemet is, pedig imádtam.... az M-audio "csak" 20, az is nagyon sokat számít!

3. Néztem az SL 990-eket is, de az meg tényleg csak egy billentyű, sok mindent nem ad, tudom jobb billentyű érzettel rendelkezik, de van rajta kb 5-10 paraméter amit lehet állítani, olyan helyre ahova nekem kell sajnos kevés......

"Meghajtani" úgyis koncerten PC3 LE6-al fogom, abba rakom össze a setupokat, csak kevés egyik másikhoz a 61 billentyű zónája, meg jobb hogy van "helyem" zongorázni is.... :)

emiatt kérdeztem csak, amúgy meg tetszik nagyon is.....nem mellesleg hogy stúdióban is ki tudnám használni hogy nem kell állandóan egérrel babrálni, hanem ott van kontrolleren a kezemnél....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...