Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

anomalia

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

En a repertoarom 70%.at teljesen sajat stilusokra csinalom... tyrosban a korghoz kepest 5x gyorsabban eltudtam erni az eredmenyt, mint ido, mint minosegben... es senki nem emliti a tc helicon vl2es procit... nekem vl1es van kulon, mostmar azt sem kell cipelnem, es a tckre senki nem mondhat negatival, mivel monopol csak ok gyartanak minosegi vokalizereket a vilagon, a tyrosokban kezdettol van, es meg az 5ben is teljesseggel hasznalhatatlan... ha gyorsan, egyszeruen, mai cds hangzasban akar zenelni valaki, es nem hangmernokileg dolgozik, valoban a tyrosok a nyerok...

Egyetértek!

Link to comment
Share on other sites

a Korg Pa3X-ben tudtok valamilyen lényeges korlátozást a sampler készítés, olvasás terén?

Pl. Roland mintát biztos nem olvas. :) Wav, Korg talán Akai és SF2 asszem mehet bele, bár az SF2-vel sok gondja van a Korgoknak általában. És pl. 24/96-os felbontást se tud olvasni csak cd formátumot max. Van rá vmi szoftver, a http://zeneszek.com oldal Korg szekciójában jobban utána tudsz nézni. Inkább oda járnak akik ilyen szintikkel foglalkoznak. A ménemszól inkább workstationök, VA-k, studio cuccokról szól.

Link to comment
Share on other sites

apropó. Ti sem tudtok róla, hogy lenne-e magyar használati utasítás (manual) a Korg Pa3X-hez? En nem találtam neten .Köszi!!!

A neten tuti nem lesz mert védi a hazai fordító szerzői joga hogy kirakják és csak a hivatalos hazai Korg képviselet adja ki. Ha a hangszer itthoni, adják ingyen hozzá, az hogy másodkézből származóan a volt tulaj "elfelejti" továbbadni, aztán később a neten pénzért meghirdeti, más káposzta! :)

Pénzért az Audmax is elküldi, ha a hangszer tőlük származott eredetileg akkor csak a posta díját kell megfizetni.

Link to comment
Share on other sites

Ezt hogy érted hogy jó van is bennük és használhatatlan?

Én szinte a kezdetektől követtem a TC termékeit. Akkoriban főleg a Lexicont akarták kiütni 2000 környékén a studio zengetők terén és csináltak előremutató gitár multieffekteket is, mint pl. a FireWorks vagy a G-flex asszem. Az összes termék demó cd-iket elküldték évek során, de főleg mikor a Helicon sorozat kezdett beindulni az nekem óriási csalódás volt. Rosszabbnak tartom az amúgy páratlan értékű és egyediségű emberi hangot így elgépiesíteni és minőségben egy mp3 tömörítés minősége alá vinni (ezt muszály egyébként a realtime processing miatt, ami nagyon gyors hangi felismeréseket és korrekciókat kell pillamatról pillanatra változóan megtegyen), mint ha hangszereket akarunk a szintiben élethűen reprodukálni. Mondjuk én amúgy is különösen nagy igénnyel tekintek a vokális vagy akár acapella műfajra, talán azért is óckodom a terület íly fajta gépesítésétől, és bár a fejlődés nyilván itt is folyamatosan tettenérhető, számomra 10-15 évig még legalább, a teljesen használhatatlan kényszermegoldások halmazát fogja jelenteni. És most arról beszélek hogy a vokálprocesszorok különálló rack kiszerelésben saját enginenel és DSP kapacitással sem kielégítőek számomra, nemhogy a lebutított verziók a hangszerekben ami a többi funkció mellett harmadlagos prioritást élvez teljesítményben is ezek után.

Persze van akinek ez már teljesen bejön mondjuk vendéglátós szinten, de tessen elmenni olykor egy kórusművet élőben meghallgatni, művelődni kissé, milyen páratlan különbségek fedezhetőek fel egy élő többszólamúságban! Tudnillik a hallás mércéje csakis tapasztalati úton skálázható fel hitelességre nézve, ezt pl. komolyzenészek generációi tudják régóta. Nem a műfaji különbségekre kihegyezve mondom!

A Tyrosokban használhatatlan a vokalizér

Link to comment
Share on other sites

...a tckre senki nem mondhat negatival, mivel monopol csak ok gyartanak minosegi vokalizereket a vilagon, a tyrosokban kezdettol van, es meg az 5ben is teljesseggel hasznalhatatlan...

Ezt hogy érted hogy jó van is bennük és használhatatlan?

Én szinte a kezdetektől követtem a TC termékeit. Akkoriban főleg a Lexicont akarták kiütni 2000 környékén a studio zengetők terén és csináltak előremutató gitár multieffekteket is, mint pl. a FireWorks vagy a G-flex asszem. Az összes termék demó cd-iket elküldték évek során, de főleg mikor a Helicon sorozat kezdett beindulni az nekem óriási csalódás volt. Rosszabbnak tartom az amúgy páratlan értékű és egyediségű emberi hangot így elgépiesíteni és minőségben egy mp3 tömörítés minősége alá vinni (ezt muszály egyébként a realtime processing miatt, ami nagyon gyors hangi felismeréseket és korrekciókat kell pillamatról pillanatra változóan megtegyen), mint ha hangszereket akarunk a szintiben élethűen reprodukálni. Mondjuk én amúgy is különösen nagy igénnyel tekintek a vokális vagy akár acapella műfajra, talán azért is óckodom a terület íly fajta gépesítésétől, és bár a fejlődés nyilván itt is folyamatosan tettenérhető, számomra 10-15 évig még legalább, a teljesen használhatatlan kényszermegoldások halmazát fogja jelenteni. És most arról beszélek hogy a vokálprocesszorok különálló rack kiszerelésben saját enginenel és DSP kapacitással sem kielégítőek számomra, nemhogy a lebutított verziók a hangszerekben ami a többi funkció mellett harmadlagos prioritást élvez teljesítményben is ezek után.

Persze van akinek ez már teljesen bejön mondjuk vendéglátós szinten, de tessen elmenni olykor egy kórusművet élőben meghallgatni, művelődni kissé, milyen páratlan különbségek fedezhetőek fel egy élő többszólamúságban! Tudnillik a hallás mércéje csakis tapasztalati úton skálázható fel hitelességre nézve, ezt pl. komolyzenészek generációi tudják régóta. Nem a műfaji különbségekre kihegyezve mondom!

Link to comment
Share on other sites

Persze nem ez:en múlik. :)

De ha már szó van róla...

http://en.wikipedia.org/wiki/Roland_Corporation

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_products

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=List_of_Korg_products

3 év a jellemzőbb, de ehhez képest olykor egy model kifejlesztése az első vázlattól az első legyártott sorozatig 5-10 év alatt is történhet, pl: Yamaha CP1.

ezek a mai modállek általában amikor piacra kerülnek, 5 évvel előtte már ki vannak fejleszve, és utána dobják ki őket. Anno a Roland csinálta valamikor az E sorozattal... sőt még MT-32-es mintákkal ellátott roland billentyük is voltak, mikor előtte már piacon volt az "akkori új" hanzású E sorozat (pl.: E-15,E-16.......)

Link to comment
Share on other sites

valamint számomra sokkal több szabadságot nyujt a pa3x, benne még a master waves maxx pluginek, és a masszvitása is sokkal tartósabb. A ketron audya is bexarás, csak magyarországon, szlovákiában, nem is találkoztam még vele, tehát nem biztosított a szervíz annyira, meg ilyesmi. + ha el akarja adni az ember, nehéz lesz.... és bármilyen jool szól is , a kezelhetősége elég gagyi, mivel egyik ismerösömnek van, és nem kiforrott a "haknizásra"..... igazábol a t5 és pa3x is tökéletes, itt igazábol tényleg izlés kérdése már, viszont a tyros5 nem lett drasztikusan jobban továbbfjleszve mint most a pa3x esetében, én nagyon drágállom én is az árát!

Link to comment
Share on other sites

En a repertoarom 70%.at teljesen sajat stilusokra csinalom... tyrosban a korghoz kepest 5x gyorsabban eltudtam erni az eredmenyt, mint ido, mint minosegben... es senki nem emliti a tc helicon vl2es procit... nekem vl1es van kulon, mostmar azt sem kell cipelnem, es a tckre senki nem mondhat negatival, mivel monopol csak ok gyartanak minosegi vokalizereket a vilagon, a tyrosokban kezdettol van, es meg az 5ben is teljesseggel hasznalhatatlan... ha gyorsan, egyszeruen, mai cds hangzasban akar zenelni valaki, es nem hangmernokileg dolgozik, valoban a tyrosok a nyerok...

Link to comment
Share on other sites

Persze nem ez:en múlik. :)

De ha már szó van róla...

http://en.wikipedia.org/wiki/Roland_Corporation

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_products

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=List_of_Korg_products

3 év a jellemzőbb, de ehhez képest olykor egy model kifejlesztése az első vázlattól az első legyártott sorozatig 5-10 év alatt is történhet, pl: Yamaha CP1.

Link to comment
Share on other sites

Hát PA4 az idén nem várható! Az a 2 évente adnak ki új modelt meg inkább 3-4 év. Tyros 4: 2010, Tyros 5: 2014.

Ellenben most olvasom a zeneszek.com Korg rovatában hogy jön egy újabb köztes megoldás PA3 Lite néven. Állítólag már fordításba van a magyar használatija ha igaz.

Lehet, hogy a T4 és T5 között 4 év van. én valamiért úgy emlékeztem, hogy 2 év a régebbi modelleknél. Végülis annyira nem lényeges. De a PA3X valamikor a T4 idejében jött be, ha jól emlékszem. Vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Hát PA4 az idén nem várható! Az a 2 évente adnak ki új modelt meg inkább 3-4 év. Tyros 4: 2010, Tyros 5: 2014.

Ellenben most olvasom a zeneszek.com Korg rovatában hogy jön egy újabb köztes megoldás PA3 Lite néven. Állítólag már fordításba van a magyar használatija ha igaz.

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi vagyok, hogy a KORG mit fog lépni a T5-re. A Pa3X pro amúgy sem tavalyi kiadás, tehát közeledik az újabb PaX.
Egyébként a Tyros 5-ből is van 76 billentyűs. A sampler részét nem ismerem csak a T2-nek. Nagyon jó minták vannak alapból is a Pa3-ban, de ha csak úgy az ember elindít egy gyári stílust, nem mindig az szólal meg, amit vár. Tehát vannak benne olyan stílusok, amivel igazán nem lehet vendéglátózni. Legalábbis eddigi korg tapasztalataim ezek. Ha nincs egy élő basszus gitáros és/vagy egy kisérő gitáros a csapatban akkor néhány műfajt elég nehéz arrangerrel eljátszani. Ezt nem tapasztaltam Tyrosoknál. Az összes ritmusnak szinte kivétel nélkül nagyon jól megírt kíséretei vannak. De tény, hogy néhány dolgot elfogadnék a korgból is :)
A roland meg már ezer éve lecsúszott a kísérő automatikás szériban. A BK széria egyszerűen hihetetlen :D

Link to comment
Share on other sites

En nekem volt mar es van is korg, rolandom yamaham. Mindegyik elo zenere programoztam evekig. Most a tyrosrol ujra pax3ra valtok. Legfokeppen mert 76bill. Kell, es jobb a klaviaturaja, a hangok turasa, profisabb az egesz, es zenekariasabban szol, mar unom a cs hangzasu tyrost, bar nagyon jok, csak studioban is hasonlo hanganyagokat keverek, es legalabb az elo zeneben legyen kvazi realisabb a zene. A legfobb szempontom, pedig hogy a korg olvas samplereket, es azt rakok bele ami nekem kell, evekig samlereztem studioban, igy nem sok olyan hangszer van ami meg nem lenne meg truekey magasfelbontasu mintakban. Annyi biztos a pa3x sokat fejlodott elodeihez kepest, a tyrosok meg mindig jok voltak. G70es roland meg ilyen gagyik ingyen sem kellenenek. Az tuti hogy 2014ben szerintem is a t5, pa3 es ketron audya a kiralyok...

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy a T5-ben mennyire maradtak hűek a mechanikához, de az biztos, hogy a T2 mechanikája javítás szempontjából horror. Amikor el kezdenek süllyedni a billentyűk, akkor van baj. Billentésileg már a T4 is más, ezért remélhetőleg, ezt a problémát kiküszöbölték. A PSR és a PSR-S széria is nagyon gyenge mechanikával van felszerelve, az meg más szempontból rossz. A KORG PA-600 árához képest valóban jó hangszer. És az is igaz, hogy újonnan Tyrost venni, (de minden más kisérőautómatás hangszert is) elég nagy merészség. Általában két évente jönnek a Tyros modellek és az is tény, hogy egy-egy modell között nincs annyira sok újítás, mint amennyit elkérnek érte. De ettől függetlenül engem meggyőzött az 5-ös modell. És végre van belőle 76 billentyűs változat is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Igazából nagyon kíváncsi lennék a SZUBJEKTíV véleményetekre úgy globálisan minden téren. Ki mit vásárolna a Yamaha Tyros 5 és a Korg Pa3X PRO (76) közül. Előnyök, hátrányok szemeállítva egymással, stb...

Köszönöm!

 

Én a T4-et és a PA3x-et ismerem többek közt. A T5-höz még nem volt szerencsém, de állítólag nem volt benne annyi fejlesztés a 4-es után, mint a 3 és 4 között. A Yamaháknak sajnos yamahás a hangjuk, van aki szereti, van aki nem. Tény hogy vannak bennük sokkal jobban eltalált soundok mint a Korgban, de ez ízlés kérdése. Az ismerősöm pl. akinek minden hangszer átment már a kezén, még mai napig a Roland G70-eséhez ragaszkodik, főleg kezelési, ergonómiai szempontból. Hát ez ilyen...

A PA3x érdekes jószág! Már az is sok mindent elárul hogy egy tucat start/stop gomb közzül az ember néha nem tudja mit nyomjon. Pl. mp3-ba való felvételnél, a ritmus szekció stop gombja az egész felvételt nem állítja le. (Mondjuk ennek is van értelme ha valaki pl. hozzáénekel és azzal zárja le a dalt.) Vicces azonban hogy a PA külön kezeli az audio részt, ami illene már a sequencerrel integráltan egy helyen történjen, de biztos megszokható. Az már kevésbé hogy csak mp3-ba rögzít hangot és max 256kbps felbontással (gondolom joint stereoba ráadásul). Nekem nagyon zavaró amúgy a zsúfolt 8564 gomb az előlapon és olyan összetett funkciói vannak, hogy igen észnél kell lenni menet közben vele, hogy mit megnyomva mennyi más dologból fog majd nem várt reakciót kiváltani (pl tempót, hangszínt vált stb. ami ha nem kell, bizony mind le kell előtte adminisztrálni), de lehet setupokat is gyártani dalokhoz stb. csak ez mind nem a zenélésről szól.

 

Azt mondom főleg a T5 esetében, ha az embernek van kidobni való 1,3 millió forintja, hogy pár év múlva a mégjobbal, mégszebbel leváltsa, ám tegye, viszont otthoni gyakorlásra, kis pénzű haknikra én elégnek gondolom a kis tesókat is (itt viszont csakis a Korgot, Yamahában nagyon ganéj billentyűk vannak Tyroson kívül). A PA600 pl. ugyanazon a hangon megszólal 90-95%-ban mint a PA3 és harmadánál is olcsóbb újonnan. Rendes fellépéshez meg úgy sem érik utól az élő zenészeket a drágák, sem. Egy élő dobost, gitárost nem helyettesítenek tökéletesen és főleg nem inspirálják úgy az embert mint a valódi zenekar. Utóbbinak újra nagyobb keletje kezd lenni mint a fél-playbacknek.

 

Hogy T5 v. PA3? Szerintem egyik sem éri meg újonnan az árát, a billentyűzetüknek mondjuk nincs hibája, nagyon is jók, de egy használt, jó állapotú előző típus még mindig kifizetődőbb választani. A Yamaha talán emberbarátibb kezelhetőségben, de árában nem tud annyival többet mint a Korg, főleg hogy abban teljes értékű sampler és hangszínszerkesztés van, a Yami ebben kicsit butább jóval drágábban!

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen Yamaha Tyros 5 (legalábbis szerintem). Igaz, a Korg PA...X szériából a 3 az, amire azt mondtam, hogy ok, nem lenne rossz vendéglátóban.

Egyébként szerintem ízlés függő. Nekem a Tyros 5 közelebb áll az ízlésemhez. Irreálisan drágák ez tény, de kisérőautómatikás kategóriában a legjobbak is. Talán még Ketront lehetne közéjük sorolni, de ha itthoni viszonylatról beszélünk, szerintem Tyros a nyerő.
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, hogy hagy némi kívánni valót maga után a billentyűzet. Árához képest illő lenne egy normálisat beletenni. Ami számomra még előny a Tyros-nál, az a kezelhetősége. Nem mindegy, hogy egy buliban két dal között mennyit kell mászkálni menü rendszerben ahhoz, hogy a következő dal előadható legyen. A Korgnál szerintem ezt eléggé elrontották. 

Link to comment
Share on other sites

Én ebben az árkategóriában már igazi hangszert vásárolnék. Mindkét tipussal találkoztam vendéglátós zenész barátaimnál. Nagyon sokmindent tudnak, de a hangja egyiknek sem győzött meg, és ebben az árkategóriában már egy normálisan játszható billentyűzet sem volna rájuk hátrány. Persze hakni körben nagyon erős szerepet tőltenek be mivel az egyik két legnépszerűbb aranger keyboard jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...