Jump to content
Ménemszól.hu

Akai Rhythm Wolf


wolf77

Recommended Posts

Majdnem fél évet kellett várni az alábbi kis videóra... Mondjuk elég gyatrává sikerült, talán úgy 7:25-től történik is valami, csak kár, hogy 7:48-nál vége. Vegyesek az érzelmek, de legalább most már várható a többi teszt is!  :D ...legalábbis remélem...  

 

https://www.youtube.com/watch?v=vh56cEx2r2o#t=37

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 98
  • Created
  • Last Reply

Egyébként nekem nagyon tr808-ra emlékeztet.

Engem nagyon nem!

Ilyen Monotribe szintű cuccnak néz ki, ami csak bohóckodásra lett kitalálva, maximum DJ-knek. 

Bár ez a videó gyakorlatilag csak a szekvenszert muatja be, a lehető legbénább hangszínbeállításokkal.

A mostani trendi, analóg kütyük mindegyikén van legalább egy kifejezetten bosszantó dolog vagy hiányosság.

Ez a gerillamarketingjük lényege, hogy direkt kitalálnak valami hülye fícsört és levesznek valami létfontosságút?

 

Link to comment
Share on other sites

Engem nagyon nem!

Ilyen Monotribe szintű cuccnak néz ki, ami csak bohóckodásra lett kitalálva, maximum DJ-knek. 

Bár ez a videó gyakorlatilag csak a szekvenszert muatja be, a lehető legbénább hangszínbeállításokkal.

A mostani trendi, analóg kütyük mindegyikén van legalább egy kifejezetten bosszantó dolog vagy hiányosság.

Ez a gerillamarketingjük lényege, hogy direkt kitalálnak valami hülye fícsört és levesznek valami létfontosságút?

Szerintem meg a hangja pont hogy 808. max a kinézet ami nekem jomox xbase09.

Hát ami nagy bug, hogy őszerintük minek layerezni a cuccot, nincs több kijárat. OMG, akkor már alapból kiesik, mert a dobbal minden esetbe kezdenék valamit! Vagy azt gondolják, hogy a kimenetre ráteszek egy kompresszort oszt kalap kabát? Egyáltalán nem értem ebben a logikát. Méreténél adódóan+5 jack ajzat mért ne férne el?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg a hangja pont hogy 808. max a kinézet ami nekem jomox xbase09.

Hát ami nagy bug, hogy őszerintük minek layerezni a cuccot, nincs több kijárat. OMG, akkor már alapból kiesik, mert a dobbal minden esetbe kezdenék valamit! Vagy azt gondolják, hogy a kimenetre ráteszek egy kompresszort oszt kalap kabát? Egyáltalán nem értem ebben a logikát. Méreténél adódóan+5 jack ajzat mért ne férne el?

 

Sajnos ez a Jomoxnál (XBase 999) is úgy van, hogy a fő kimenetet nem tudod rendesen használni az analóg filterrel a többi mellett, mert áthallás van nem kicsi, a csatornák között. (A filterben MINDEN csatorna hallatszik, - a hihetetlenül sz@r menüje meg hab a tortán.) Ez az Elektron dobgépeknél megoldott egyedül meg talán a Tempestnél, de egyik hangja sem "jó", szerintem, úgyhogy marad a szívás a Jomox-szal.

Link to comment
Share on other sites

a basszus nagyon gyenge, kb haszontalan, a dobhangokkal sem vagyok kibékülve..

és minek olyan torzító ami csak mindenre rakható, teljesen mellé nyomtak ezzel a cuccal...

nem hallani mire képes a dob része, mert ami ebben van az alapján semmire .... kár izgalmasnak indult de ez kb 20E forintot érne nekem.

 

jomox meg tempest monofón cuccok helyett maradok az E-mu Command Stationnél 128poly és 32 midi sáv... 6 kimenet.. :D

Link to comment
Share on other sites

Gondolatmenetem:
Lehet, hogy ez is egy olyan olcsóbb analóg gyerekjáték vonal első lépése, amit a Korgtól már megszokhattunk, csak az Akaitól ez még furi most?

Az a bajuk ezeknek, hogy persze lehet a mai analóg trendben létrehozni ilyen - lássuk be, érdemben nem túl sokra használható olcsóbb - cuccokat, de már annyira nem használhatóak otthoni, unaloműző pötyögésnél többre, hogy ezen felismerés után kár kiadni a pénzt értük. A hangja nem jobb egy szoftnál (videón), akkor az már többet tud (mondom ezt én, aki vaspárti :))

Igaz, élőben nem hallottam én sem, így tévedésem jogát fenntartom.

Link to comment
Share on other sites

Régen és most is csak a drága dobgépeken voltak individual kimenetek szóval a kritikának ez a része szerintem abszolút nem jogos. A játékszer dolog meg roppantul relatív. Perzse közhelyes kijelentés, de van aki egy casiotone-nal megcsinál egy karriert, van aki meg egy moog modularral sem tud összehozni egy valamirevaló tracket. Tökéletesen biztos, hogy lesz olyan, aki ebből az akaiból is ki fog tudni hozni olyat, ami jónak mondható, ahogy pl a volcákból is ki lehet.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos ez a Jomoxnál (XBase 999) is úgy van, hogy a fő kimenetet nem tudod rendesen használni az analóg filterrel a többi mellett, mert áthallás van nem kicsi, a csatornák között. (A filterben MINDEN csatorna hallatszik, - a hihetetlenül sz@r menüje meg hab a tortán.) Ez az Elektron dobgépeknél megoldott egyedül meg talán a Tempestnél, de egyik hangja sem "jó", szerintem, úgyhogy marad a szívás a Jomox-szal.

Én jomox xb09-es előadásban ténylegesen nem hallottam áthallást.

Magyarázható is, hogy mért. max a hihat hallatszódat át.

De ott a nagyszerű 9090, tessék utánagyártani.

Link to comment
Share on other sites

a basszus nagyon gyenge, kb haszontalan, a dobhangokkal sem vagyok kibékülve..

és minek olyan torzító ami csak mindenre rakható, teljesen mellé nyomtak ezzel a cuccal...

nem hallani mire képes a dob része, mert ami ebben van az alapján semmire .... kár izgalmasnak indult de ez kb 20E forintot érne nekem.

 

jomox meg tempest monofón cuccok helyett maradok az E-mu Command Stationnél 128poly és 32 midi sáv... 6 kimenet.. :D

Akár egy stílus újító/teremtő hangszer is lehetne mint a jomox xb09, de ezt úgy ahogy tudták elrontották, de még a roland se vezette ki a hangokat külön sajnos :(

Talán még a vermona ami kategóriájában oké, de az megint másra való.

Szóval Akai felejtős vagy.

Link to comment
Share on other sites

Akár egy stílus újító/teremtő hangszer is lehetne mint a jomox xb09, de ezt úgy ahogy tudták elrontották, de még a roland se vezette ki a hangokat külön sajnos :(

Talán még a vermona ami kategóriájában oké, de az megint másra való.

Szóval Akai felejtős vagy.

ja 1 et értek

Link to comment
Share on other sites

ja, de nem kell hogy 808 hoz hasinlitson, csak érezem benne hogy analog, de most nekem kb ilyen langyosvíz dolog az egész, Novation Drumstationom durvábbat csap... és sokkal tobb anyagot ki lehet belőle tekerni...

Link to comment
Share on other sites

ja, de nem kell hogy 808 hoz hasinlitson, csak érezem benne hogy analog, de most nekem kb ilyen langyosvíz dolog az egész, Novation Drumstationom durvábbat csap... és sokkal tobb anyagot ki lehet belőle tekerni...

Jó de az is megint más világ :) az meg inkább érezhetően 909.

Link to comment
Share on other sites

figyusztok? ez az első demó videó - nem a legjobb hangminőségben - még nem beszélhetünk pozitívan vagy negatívan erről a termékről, csak majd, ha termék lesz - megérkezik, megfogható, s jó hangfal előtt leülünk egy órára. lehet, hogy ez a legújabb gerilla marketing fogás, hogy ledemóznak egy cicahangú dob-basszus kombót, majd kijön az igazi - mindenkit mellbegór a hangjával, s megszületik a drumandbass szent grálja :).

Link to comment
Share on other sites

lehet, hogy ez a legújabb gerilla marketing fogás, hogy ledemóznak egy cicahangú dob-basszus kombót, majd kijön az igazi - mindenkit mellbegór a hangjával, s megszületik a drumandbass szent grálja :).

Nem valószínű. Nem szoktak direkt lejáratni egy terméket a megjelenés előtt, inkább csigáznak. Így kipróbálni sincs kedvem.

Szerintem csak nem vágják, hogy milyen hangokat kellene kitekerni egy demóhoz.

Bár lehet pont azért van maxra tekerve a lecsengés a lábon, hogy ne tűnjön fel, hogy nem ütős + észrevegyük egyáltalán. :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...