Jump to content
Ménemszól.hu

Akai Rhythm Wolf


wolf77

Recommended Posts

 Nos úgy jön ide, ha már nem érted meg, hogy sokan MAGYARok, akik MA osztják az észt az analógról, azok régebben(főleg az újabb divathullám és net előtt) nem tudták mire való, vagy leszólták(mondván nem dobgépes :D)!

A nyugatiak röhögve vitték ki az országból húgyért-xarért az analógokat.

 Ennyi....Mit nem lehet ezen érteni??? :growl:

 

Még mindig érthetetlen, miért pont a "sokan MAGYARok".... Ezzel azt állítod, hogy a világon mindenhol mély becsben tartották az analóg cuccokat, csak a "sokan MAGYARok" voltak idióták és "húgyért-xarért" adták el a cuccokat? :DNem egészen így volt...  Egyrészről, nálunk nem is volt olyan sok analóg cucc, és kb. mindig annyival olcsóbban mentek nálunk a cuccok, mint most az ebay és az itteni hirdetési árak közötti különbség. Néhány kivétel biztosan volt, de az volt Ausztriában, Dániában, Romániában, stb. is. A húgyért-xarért az csak a nyugati vásárlóknak volt az, azon az áron nem tudták eladni a magyar piacon. Konkrétan én egy juno 106-ost adtam el több hónapi hirdetés után kb.  15 éve, egy külföldinek. Nem sokkal előbb vettem és az eladási ár 20 ezerrel volt magasabb, mint amennyiért vettem, pedig én is magyar volnék... Az igazság az, hogy az analóg cuccok ára az utóbbi évtizedben többszöröződött meg, mert újra divatba jött. Egyébként, köszi a 3 minusz pontot, én a tied plusszoltam! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 98
  • Created
  • Last Reply

Még mindig érthetetlen, miért pont a "sokan MAGYARok".... Ezzel azt állítod, hogy a világon mindenhol mély becsben tartották az analóg cuccokat, csak a "sokan MAGYARok" voltak idióták és "húgyért-xarért" adták el a cuccokat? :DNem egészen így volt...  Egyrészről, nálunk nem is volt olyan sok analóg cucc, és kb. mindig annyival olcsóbban mentek nálunk a cuccok, mint most az ebay és az itteni hirdetési árak közötti különbség. Néhány kivétel biztosan volt, de az volt Ausztriában, Dániában, Romániában, stb. is. A húgyért-xarért az csak a nyugati vásárlóknak volt az, azon az áron nem tudták eladni a magyar piacon. Konkrétan én egy juno 106-ost adtam el több hónapi hirdetés után kb.  15 éve, egy külföldinek. Nem sokkal előbb vettem és az eladási ár 20 ezerrel volt magasabb, mint amennyiért vettem, pedig én is magyar volnék... Az igazság az, hogy az analóg cuccok ára az utóbbi évtizedben többszöröződött meg, mert újra divatba jött. Egyébként, köszi a 3 minusz pontot, én a tied plusszoltam! :thumbsu:

Azért nem lehetett régen itthon eladni, mert kutyának nem kellett.

És baromi olcsón adták, míg a xar kísérőautomatikásat sokkal drágábban érdekes módon megtudta venni a magyar rosszul kereső...

De teljesen mind1 én ezen vitatkozni nem fogok...

1 mínuszt adtam, mivel egy ember annyit tud.

Link to comment
Share on other sites

Ja igen...és még 1 dolog...rengeteg jó hangszer volt az országban, de elkótyavetyélték!!!!! Még most annyi évtized után is kerülnek elő MS-ek pl. különböző kultúrházakból vidéken....

Volt olyan hely, ahol én magam is jártam, hogy 3-4 klassz cucc volt szó szerint bebaxva a sarokba!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Azért nem lehetett régen itthon eladni, mert kutyának nem kellett.

És baromi olcsón adták, míg a xar kísérőautomatikásat sokkal drágábban érdekes módon megtudta venni a magyar rosszul kereső...

De teljesen mind1 én ezen vitatkozni nem fogok...

1 mínuszt adtam, mivel egy ember annyit tud.

Egészen furcsa hozzáállás... :D "Xar kísérőautomatikásakat..." Miből gondolod, hogy azok "xarok"... ? Csak, mert nem a te műfajod? Ennyire egyszerű lenne a világ???? :D Lehet, hogy a "xar" kísérőautomatikás a munkaeszköze volt, azzal kereste pl. a kenyerét, mit tudott volna kezdeni egy szál "xar" MS-20-sal egy lagziban... Vigyázz, lagzik más országokban is vannak, és ott sem MS-20, meg jupiter 8 volt a hangszerpark... :D Mikor megjelentek az első pcm szintik, meg a samplerek, bizony az analóg cuccok mindenhol háttérbe szorultak, így az áruk is esett, ezen tényleg kár lenne vitát nyitni.  :D 

Link to comment
Share on other sites

Ja igen...és még 1 dolog...rengeteg jó hangszer volt az országban, de elkótyavetyélték!!!!! Még most annyi évtized után is kerülnek elő MS-ek pl. különböző kultúrházakból vidéken....

Volt olyan hely, ahol én magam is jártam, hogy 3-4 klassz cucc volt szó szerint bebaxva a sarokba!!!!!

"Volt olyan hely, ahol én magam is jártam, hogy 3-4 klassz cucc volt szó szerint bebaxva a sarokba!!!!!"

 

 

Ja igen...és még 1 dolog...rengeteg jó hangszer volt az országban, de elkótyavetyélték!!!!! Még most annyi évtized után is kerülnek elő MS-ek pl. különböző kultúrházakból vidéken....

Volt olyan hely, ahol én magam is jártam, hogy 3-4 klassz cucc volt szó szerint bebaxva a sarokba!!!!!

Bizony előfordult és más nem MAGYAR országokban is... :D

Link to comment
Share on other sites

Egészen furcsa hozzáállás... :D "Xar kísérőautomatikásakat..." Miből gondolod, hogy azok "xarok"... ? Csak, mert nem a te műfajod? Ennyire egyszerű lenne a világ???? :D Lehet, hogy a "xar" kísérőautomatikás a munkaeszköze volt, azzal kereste pl. a kenyerét, mit tudott volna kezdeni egy szál "xar" MS-20-sal egy lagziban... Vigyázz, lagzik más országokban is vannak, és ott sem MS-20, meg jupiter 8 volt a hangszerpark... :DMikor megjelentek az első pcm szintik, meg a samplerek, bizony az analóg cuccok mindenhol háttérbe szorultak, így az áruk is esett, ezen tényleg kár lenne vitát nyitni.  :D 

Szerintem a Te hozzáállásod furcsa.

 A kísérőautomatikás fröccsentett műanyag bossa nova-s lagzi-szinti jó, de az új elecTribe, vagy az MX az xar szerinted....ez röhejes...én itt inkább lezárom a köztünk folytatott eszmecserét.... :D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Te hozzáállásod furcsa.

 A kísérőautomatikás fröccsentett műanyag bossa nova-s lagzi-szinti jó, de az új elecTribe, vagy az MX az xar szerinted....ez röhejes...én itt inkább lezárom a köztünk folytatott eszmecserét.... :D

Nem érted, mit írok, pedig nem egy ördöglakat, hidd el. Szóval, a fröccsÖntöttet egy másik fröccsöntöttel kell hasonlítani, az MX-et meg a saját kategóriájában készítet cuccokkal, de nem ez volt a problémám. Azt kérdeztem, miért hangsúlyozod mindig, hogy "magyar"? Minden más országban hasonlóan alakul a hangszerek sorsa, legfeljebb egy pici késésben vagyunk a nálunk fejlettebb országokkal szemben, információ és anyagiak tekintetében pl.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként, 2007-ben 330 Euroért lehetett venni pl. juno 60-ast, ami 81000 Ft, az akkori árfolyammal. Én 15 évvel ezelőtt a 106-ot 80-ért adtam el, igaz, hogy új állapotú volt. Tehát itt egy példa, hogy egy "Magyar" nem kótyavetyélte el a jó hangszereket! :D

 

"Found Roland Juno-60 on eBay, I need your opinion :)

icon_post_target.gifby redroom1410 » Mon Mar 05, 2007 9:48 am

It's my first time buying vintage synth on eBay and I need some advice/opinion from you guys. I never had Juno-60 and I want to know is there something important I must know before buying this synth. What worries me most is condition of this Juno-60, just look at the rust on the rear's edge, I keep wondering what's the situation inside, is there any damage caused by humidity (this synth spent time in house near river, I suppose)? According to owner Juno is working properly, some glider knobs are missing but everything else is "fully functional". Juno was last time played 15 years ago and asking price is 330 euros. I know is hard for you to tell me something more by just looking this two pictures but I'll appreciate any kind of help from you.

 

 

330€ is a good price if it works... you should check rumski.com, few months ago i saw i guy from novi sad i think and he was selling his juno 60 for 300€ + 130€ for midi interface!! and if you are from croatia you could arrange for a local picup, if he still has it of course...
Thanx!"

Link to comment
Share on other sites

Vissza a témához:

 

http://www.synthtopia.com/content/2014/09/05/richard-devine-rhythm-wolf-demo/

 

Ha már önmaga nem elég, legyen még egy, plusz még tegyünk hozzá egy picit.

 

Azért az elég egyértelmű, hogy itt a modular ill. az effektezés adja a dolog 90%át, az "átlag user" kezében a büdös életben nem fog még hasonlóan sem szólni ez a dobgép. 

Link to comment
Share on other sites

Azért az elég egyértelmű, hogy itt a modular ill. az effektezés adja a dolog 90%át, az "átlag user" kezében a büdös életben nem fog még hasonlóan sem szólni ez a dobgép. 

Abszolút egyetértek, asszem az AKAI érezheti, hogy a ritmusfarkasnak kell a pozitív reklám... ..az eddigi demók nem annyira jól sikerültek...

 

eraserhead, DJ5i Technox... srácok (vagy csajok, innen nehéz megítélni).... szép (volt) a csörte... jót magyarkodtatok... természetesen szabad mindenkinek véleményt nyilvánítani, de ez inkább hasonlított egy mivan-mivan-mivan kocsmai beszélgetéshez, mint tartalmas szakmai vitához... ... ja és ez természetesen csak az én véleményem...

Link to comment
Share on other sites

Máááá bocscscs, de hogyan lehet tartalmas szakmai alapon megvitatni azt, ha valaki öncélúan, abszolút nem a témába vágóan fikázza a "magyarságot"?  Félreértés ne essék, nem vagyok überjobbos fanatikus, egyáltalán nem politizálok, de nem hinném, hogy nálunk arányaiban több idióta lenne, mit más országokban, pl. ezen a fórumon is néha rendkívül magas színvonalú írások vannak a hasonló külföldi fórumokhoz képest. Szóval, kikérem magamnak, hogy valami idióta a f@szságait állandóan a "magyarságot" fikázva írogatja le. Ha meg ő esetleg pl. tót, vagy román, akkor pláne moderálnia kéne magát egy magyar fórumon. Hát, csak ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Azért az elég egyértelmű, hogy itt a modular ill. az effektezés adja a dolog 90%át, az "átlag user" kezében a büdös életben nem fog még hasonlóan sem szólni ez a dobgép. 

Ezzel tökéletesen egyet értek, de ezeket a hangokat kb 808-ból és 606ból kukázták volna, úgy szólnak ezek. Ja bocs, ennek a két hangszernek a közelébe nincsen ez a cucc...

Meg mért nem lehetett hangonként kivezetni a dobgépet? Lehetne legalább tovább pakolni a hangszert is, nem csak ezt az egyet hallanánk belőle.

Majd meg fognak úgyis jelenni ilyen moddingok, merek rá fogadni.

Link to comment
Share on other sites

Máááá bocscscs, de hogyan lehet tartalmas szakmai alapon megvitatni azt, ha valaki öncélúan, abszolút nem a témába vágóan fikázza a "magyarságot"?  Félreértés ne essék, nem vagyok überjobbos fanatikus, egyáltalán nem politizálok, de nem hinném, hogy nálunk arányaiban több idióta lenne, mit más országokban, pl. ezen a fórumon is néha rendkívül magas színvonalú írások vannak a hasonló külföldi fórumokhoz képest. Szóval, kikérem magamnak, hogy valami idióta a f@szságait állandóan a "magyarságot" fikázva írogatja le. Ha meg ő esetleg pl. tót, vagy román, akkor pláne moderálnia kéne magát egy magyar fórumon. Hát, csak ennyi.

1.- Nem fikáztam a magyarságot, csak reálisan felvázoltam, hogy sajnos mi a nagy helyzet hazánkban általában.

2.- Idióta te vagy kisfiam, vegyél vissza, én nem írtam eleddig ilyet, de rákényszerítesz.

3.- Ősi nemesi magyar családból származom(a Széchenyi Könyvtárban megtekinthető a családfám, Mátyás királytól kapott a családom nemesi rangot).

Ne tótozz, ne románozz, mert ez már tényleg a te primitívségedet fejezi ki.

Én innen el is tiltom a hozzászólásaidat, mert hányni lehet tőle...

Link to comment
Share on other sites

1.- Nem fikáztam a magyarságot, csak reálisan felvázoltam, hogy sajnos mi a nagy helyzet hazánkban általában.

2.- Idióta te vagy kisfiam, vegyél vissza, én nem írtam eleddig ilyet, de rákényszerítesz.

3.- Ősi nemesi magyar családból származom(a Széchenyi Könyvtárban megtekinthető a családfám, Mátyás királytól kapott a családom nemesi rangot).

Ne tótozz, ne románozz, mert ez már tényleg a te primitívségedet fejezi ki.

Én innen el is tiltom a hozzászólásaidat, mert hányni lehet tőle...

  1. Az igazság az kisfiam, hogy a 47# -ben nem vázoltál fel te semmit reálisan, olvastál valahol valami baromságot, aztán leírtad általánosítva, ráadásul úgy, mintha az csak magyar jelenség lenne.

  2. Aki így általánosít és kizárólag magyar jelenségnek tekinti azt, hogy a digitális hangszerek megjelenésével háttérbe szorultak az analóg cuccok, annak lövése nincs a témához, és mivel mégis okoskodik, ezért idiótának tekintem.

  3. Magasról lexarom a családfád, tudod, az egyáltalán nem korrelál a Magyarsághoz való viszonyhoz, de te ezt sem érted. Szerintem, joggal hihettelek tótnak vagy románnak, azok viselkednek így különböző fórumokon, ha negatív összefüggésben kell említeni hazánkat.

    4) Mostanában divatba jött az országot fikázni, amivel nincs is semmi baj, ha annak van reális alapja, de mikor öncélúan, minden valós alap nélkül fikáznak, akkor az valóban hányigert keltő. Attól lehet valóban egy jót hányni. Na, csá kisgyerek, innentől hanyagoljuk egymást, további jó „mai magyarozást”!

 

  1. Az igazság az kisfiam, hogy a 47# -ben nem vázoltál fel te semmit reálisan, olvastál valahol valami baromságot, aztán leírtad általánosítva, ráadásul úgy, mintha az csak magyar jelenség lenne.

  2. Aki így általánosít és kizárólag magyar jelenségnek tekinti azt, hogy a digitális hangszerek megjelenésével háttérbe szorultak az analóg cuccok, annak lövése nincs a témához, és mivel mégis okoskodik, ezért idiótának tekintem.

  3. Magasról lexarom a családfád, tudod, az egyáltalán nem korrelál a Magyarsághoz való viszonyhoz, de te ezt sem érted. Szerintem, joggal hihettelek tótnak vagy románnak, azok viselkednek így különböző fórumokon, ha negatív összefüggésben kell említeni hazánkat.

    4) Mostanában divatba jött az országot fikázni, amivel nincs is semmi baj, ha annak van reális alapja, de mikor öncélúan, minden valós alap nélkül fikáznak, akkor az valóban hányingertkeltő, attól lehet valóban egy jót hányni. Na, csá, innentől hanyagoljuk egymást, további jó „mai magyarozást”!

 

Link to comment
Share on other sites

Magyar és külföldi hangszerárakról annyit, hogy ugyan úgy kidobálták a korai analógokat külföldön is, mert annak csak egy hangja van, meg nem lehet elmenteni a hangját - szó volt itt valamelyik fórumon a rádió moog modulárjáról. Mikor volt néhány éve a Müpában egy est a korai elektronikus hangszerekről - ott megszólalt a rádió moog modulárja, s emlékeim szerint azt mondták, hogy a rádió Berlinben vásárolta egy zsiguli áráért. Szóval nemcsak a butus magyarok voltak, hanem olyanok is akik hoztak be hangszert ebben a korszakban. Az meg, hogy kifelé is adtak el magyarok - nem hiszem, hogy tehettek róla, ha a hazai piac nem volt hajlandó megvásárolni azt. Enyém volt a 68-as sorszámú zöld szinű waldorf microwave - Mean Green Machine - már személyesen kerestem meg magyar embereket, hogy vegyék meg itthoni áron azért, hogy itt maradhasson - én egyébként egy lengyel eladótól vettem ebay-en. Senkinek - nem kellett - kénytelen voltam ebay-en eladni - több havi hirdetés után - mert meg kellett ennem és több hasonló történetem van - csak nekem. Ez a piac pici - csak azt tudod gyorsan eladni aminek divatja van - vagy nagyon olcsón adod. Szóval ez a magyarok elkótyavetyélték - így nagyon nem igaz.

Link to comment
Share on other sites

Ha valaki leírja, hogy mondjuk Magyarország sok részén, főleg keleten rossz a közbiztonság az magyar-ellenes?

Vagy ha leírja, hogy mennyire ócska a magyar foci, akkor az magyar-gyűlölő?

Baromi okos értelmezés, gratulálok!

És akkor egy önjelölt "hős" jön és jól megmondja...

Az pedig az oldal szegénységi bizonyítványa, hogy még én kapok mínuszokat és a személyeskedő, minősíthetetlen stílusban fröcsögő nincs kizárva.

Bezzeg, amikor a liberalizmusról írtam pár keresetlen szót, akkor még engem figyelmeztettek, hogy nem fér meg az oldallal...

Meg akkor én voltam a szélsőjobboldali, stb..

Mindig, ha valaki ír valamiről egy véleményt, akkor már aszerint be is kell ugye skatulyázni. Na ezért tart itt az országunk sajna, ahol tart, ezért menekül az értelmiség nagyobb része nyugatra, mert ez itt még kulturálisan kérem Balkán!!!

Link to comment
Share on other sites

Srácok, távol álljon tőlem, hogy utasításokat osztogassak, de nem lehetne ezt valami dühöngő topikban folytatni, ide meg a rhythm wolf-al kapcsolatos újabb videókat, híreket nyomatni ? Mindig rákattintok, de továbbra sem az a tartalom fogad, ami a topik címe alapján várható lenne. Előre is köszönöm, már ha nem túl nagy kérés.

Link to comment
Share on other sites

Srácok, távol álljon tőlem, hogy utasításokat osztogassak, de nem lehetne ezt valami dühöngő topikban folytatni, ide meg a rhythm wolf-al kapcsolatos újabb videókat, híreket nyomatni ? Mindig rákattintok, de továbbra sem az a tartalom fogad, ami a topik címe alapján várható lenne. Előre is köszönöm, már ha nem túl nagy kérés.

Igazad van. 

De nem én dühöngtem...

Visszatérve a dobgépre, amit amúgy itt jobbára csak fikáztak.

Nekem külsőre, designra tetszik, elosztása jó, tekerők jónak tűnnek, a gép szépnek mondható. Hangját innen, így megítélni baromira nem lehet, ilyen demók alapján és komolytalan is így véleményt formálni.

Kapható hazánkban is, el kell menni személyesen meghallgatni, kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

Igazad van. 

De nem én dühöngtem...

Visszatérve a dobgépre, amit amúgy itt jobbára csak fikáztak.

Nekem külsőre, designra tetszik, elosztása jó, tekerők jónak tűnnek, a gép szépnek mondható. Hangját innen, így megítélni baromira nem lehet, ilyen demók alapján és komolytalan is így véleményt formálni.

Kapható hazánkban is, el kell menni személyesen meghallgatni, kipróbálni.

Hát pont emiatt "külsőre, designra tetszik" miatt voltam egy kicsit csalódott az eddigi demók miatt. Persze lelkesen várom a további demókat. Sajnos a márciusi "villantás" óta sok idő telt el míg megszólalt a cucc, talán ezért is vártam többet... Elhibázott marketing? Vagy nem? Utólag úgyis kiderül.

Link to comment
Share on other sites

viszont az a szopó benne, hogy hangmintákat csak iOS-szal lehet feltölteni. :growl:

Ha valaki látott Midi in-en kívül más csatit rajta az szóljon. Ha pedig nem akkor gyanítom Midi sample dump-olni lehet majd a mintákat (remélem), az meg megy iOS nélkül is. Mondjuk a SDS 31.25 kBaud, ami manapság finoman szólva sovánka... 

Link to comment
Share on other sites

Hát pont emiatt "külsőre, designra tetszik" miatt voltam egy kicsit csalódott az eddigi demók miatt. Persze lelkesen várom a további demókat. Sajnos a márciusi "villantás" óta sok idő telt el míg megszólalt a cucc, talán ezért is vártam többet... Elhibázott marketing? Vagy nem? Utólag úgyis kiderül.

Én moddolva már eltudom képzelni.

Meg kell csapolni, mint mondjuk a TR-606-ot és akkor a független outokkal már lehet mit kezdeni. Kap a lábdob egy külső rendes kompit, a pergő pl. kis téreffektet és a bass torzítópedált....Ellehet vele evickélni szerintem. :D 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...