Jump to content
Ménemszól.hu

Akai Rhythm Wolf


wolf77

Recommended Posts

Én moddolva már eltudom képzelni.

Meg kell csapolni, mint mondjuk a TR-606-ot és akkor a független outokkal már lehet mit kezdeni. Kap a lábdob egy külső rendes kompit, a pergő pl. kis téreffektet és a bass torzítópedált....Ellehet vele evickélni szerintem. :D 

Ezt én is felvetettem, de ezt gyárilag már illő lenne megcsinálni egy ilyen cégnek. Kompresszorral viszont összesített kimenetet is lehet nagyon jól módosítani _szerintem_.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 98
  • Created
  • Last Reply

Ezt én is felvetettem, de ezt gyárilag már illő lenne megcsinálni egy ilyen cégnek. Kompresszorral viszont összesített kimenetet is lehet nagyon jól módosítani _szerintem_.

 

Volt egy interjú az Akaisokkal valamelyik zenei kiállításon, de már nem tudom melyik volt.

Ki volt rakva a cucc, de nem működött, mert "elromlott valami a tápegységében". Ez elég baljósan indult.

 

Mindenesetre a kiállításon azt nyilatkozták, hogy bátorítják a moddingot, bár természetesen garanciavesztést okoz, és ejnyebejnye, de ugyanakkor mégsem. :)

Link to comment
Share on other sites

Volt egy interjú az Akaisokkal valamelyik zenei kiállításon, de már nem tudom melyik volt.

Ki volt rakva a cucc, de nem működött, mert "elromlott valami a tápegységében". Ez elég baljósan indult.

 

Mindenesetre a kiállításon azt nyilatkozták, hogy bátorítják a moddingot, bár természetesen garanciavesztést okoz, és ejnyebejnye, de ugyanakkor mégsem. :)

Akkor meg már ennyi erővel egy diy verziót is forgalmazhatnak. Pld ott a korg ms20. Ja vagy akkor menne a fusi klónozás meg nem menne a biznisz nekik.

Minden esetre ha olcsóbb lenne akkor én is vennék egyet.

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem hogy egy hatvanegynéhányezer forintos cuccot érdemes lenne klónozni. Mire megépíted,bedobozolod majdnem annyiba lenne...

A modding más kérdés,alap hogy rá kell a független kimeneteket építeni egy ilyen jellegű eszközre. :-D

Én ezzel nem teljesen értek egyet. Másik meg alapból kéne rá tenni kimeneteket.

Link to comment
Share on other sites

Sztem, ha egy terméknél már akkor felmerül a modding, meg a külső fx téma, amikor még a polcokon sincs, az nem túl jó a cuccra nézve.

 

Nem feltétlenül, lásd Monotron széria, Monotribe, stb. Itt a gyártó direkt arra ment rá, hogy jól moddolhatók legyenek a cuccok, kint van a kapcsolási rajz, fel vannak szitázva a nyákra az érdekes forrpontok, stb.

 

Ez egy marketing fogás is egyben, a sok felturbózott cuccot szívesen mutogatják az emberek, reklámozva ezzel, hogy a Korg milyen jó fej. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem feltétlenül, lásd Monotron széria, Monotribe, stb. Itt a gyártó direkt arra ment rá, hogy jól moddolhatók legyenek a cuccok, kint van a kapcsolási rajz, fel vannak szitázva a nyákra az érdekes forrpontok, stb.

 

Ez egy marketing fogás is egyben, a sok felturbózott cuccot szívesen mutogatják az emberek, reklámozva ezzel, hogy a Korg milyen jó fej. :)

Én mért nem vettem észre ezt az akai filozófiájában?

Link to comment
Share on other sites

Én mért nem vettem észre ezt az akai filozófiájában?

 

Mert egy ideig a Korgnak sem volt meg ez a termékvonala, filozófiája, és most sem az összes termékére vonatkozik. Meglátjuk, majd amikor kint lesz a Wolf, hogy mennyire lesz jól moddolható, és hogy készítették elő, meg hasonlók. Akkor majd kiderül, hogy lehet-e valamit kezdeni vele, meg hogy az Akai hogy is gondolta ezt valójában.

 

A 32 lépéses step seq nem rossz, a dobhangokkal meg ha valakinek nem tetszik lehet majd mit kezdeni úgy sejtem.

Kár volna még elitélni a Wolfot ilyen kevés infó alapján, bár úgy látom ez itt nem sok embert zavar a véleményformálásban. :)

Link to comment
Share on other sites

Mert egy ideig a Korgnak sem volt meg ez a termékvonala, filozófiája, és most sem az összes termékére vonatkozik. Meglátjuk, majd amikor kint lesz a Wolf, hogy mennyire lesz jól moddolható, és hogy készítették elő, meg hasonlók. Akkor majd kiderül, hogy lehet-e valamit kezdeni vele, meg hogy az Akai hogy is gondolta ezt valójában.

 

A 32 lépéses step seq nem rossz, a dobhangokkal meg ha valakinek nem tetszik lehet majd mit kezdeni úgy sejtem.

Kár volna még elitélni a Wolfot ilyen kevés infó alapján, bár úgy látom ez itt nem sok embert zavar a véleményformálásban. :)

Egyetértek!

Én pont ugyanezt fogalmaztam meg pár nappal és bejegyzéssel ezelőtt.

Kevés a demó, az infó, de már sokan leírták, stb..

Link to comment
Share on other sites

Ok, de annyi azért lejön az eddigiekből is hogy nem ez lesz az új 808. Nekem egyébként valamelyest tetszik, egy volca árát talán meg is érné, de nem tudom elképzelni hogy ennek a tompa ritmusgép soundnak akkora divatja lenne most, hogy mindenki tömött sorokban áll majd sorba ezért a masináért és egyöntetűen rajonganak majd érte.

Link to comment
Share on other sites

Ok, de annyi azért lejön az eddigiekből is hogy nem ez lesz az új 808. Nekem egyébként valamelyest tetszik, egy volca árát talán meg is érné, de nem tudom elképzelni hogy ennek a tompa ritmusgép soundnak akkora divatja lenne most, hogy mindenki tömött sorokban áll majd sorba ezért a masináért és egyöntetűen rajonganak majd érte.

Majd minimal zenékhez úgyis jó lesz. 

Személyes véleményem szerint nincs benne fantázia, de azt meg tudom érteni, ha valaki lát benne jövőt.

Nekem nagyon távol áll az ízlésemtől, de azért érdekelni fog, hogy a sorsa hogy alakul. Lesz-e moding stb...

Link to comment
Share on other sites

 

hát akkor ennyi.. több demo szerintem nem szükséges. :thumbsu:

Ergonómiailag nagyon szép cucc, így egyesével megmutogatva a hangja is jónak tűnik, valószínűleg, ha lenne rajta hangonkénti kijövet akkor nagyobb ágyú lenne. Érdekes, hogy egyéb más videókon nem lehetett olyan jónak hallani. A szintis részét meg egy izmos claps vagy ride társaságában el tudnám képzelni. Inkább amolyan 909 kategóriás ride-t. Szinti-t meg megint külön kiadnák mint pld a 303 :)

Amúgy diy kitként tényleg megvenném, ez meggyőzött, de egyrészt drága, másrészt meg elveszne az építés öröme :)

Link to comment
Share on other sites

Ennél az MFB 522 használhatóbb (hangban is) és ...drágább

Maradok az MFB503-nál - de az 522 is jó lenne mellé. A Bdrum és Snaredrum is minimum kétszer nagyobbat szól túlzás nélkül. És még analóg 909-ish tomok is vannak.

 

Viszont cserébe kopogós fekete műanyag és nem olyan szép mint az Akai.

 

Kár ezért a farkasért... :/

Link to comment
Share on other sites

Szerintem dobgépnek meg tökéletes, a szinti rész csak "bónusz". Plusz külön kimenete van, ezt még át lehet küldeni bármin...

Nos, nézzük... Tehát van egy kick és egy snare, amik átlagosan szólnak. A percussion nálam nem férne be sehova, a hit-hat inkább átlag alatti. A szint kiesik... Szerintem kevés, hogy az egész cuccból két, vagy inkább egy (kick) hang használható.Ezért kéne fizetni? Max. 2 perc alatt jönne rá a vevő, hogy elérte a gép határait... Persze ez erősen szubjektív vélemény. Másrészt, milyen zenei környezetben lennének ezek a hangok használhatók?

"a szinti rész csak "bónusz". Plusz külön kimenete van, ezt még át lehet küldeni bármin..." Ha ennek az árát, meg annak a "bárminek amin át lehet küldeni" az árát összeadod, kapsz egy rendes szintit, vagy esetleg még egy dobgépet is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...