Jump to content
Ménemszól.hu

Reason 8


Főr Gábor

Recommended Posts

Ha jól érzékelem gyakorlatilag semmi új, (bár a többi cég is csak ilyen minimálisakat szokott verziónként lépkedni). A 6-7 váltás nagyot szólt.

Live-act nézetnek örültem volna, úgyhogy ebben az Abletonnak továbbra sincs épkézláb konkurenciája.
Amúgy szeretem, mert szerintem a Thor, SubTraktor, RV7000 a maga kategóriájában még mindíg minden szoftot lealáz.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól érzékelem gyakorlatilag semmi új, (bár a többi cég is csak ilyen minimálisakat szokott verziónként lépkedni). A 6-7 váltás nagyot szólt.

Live-act nézetnek örültem volna, úgyhogy ebben az Abletonnak továbbra sincs épkézláb konkurenciája.

Amúgy szeretem, mert szerintem a Thor, SubTraktor, RV7000 a maga kategóriájában még mindíg minden szoftot lealáz.

Micsoda, de van konkurencia :) Bár azt nem tudom neked mi számít épkézlábnak :D

Link to comment
Share on other sites

Micsoda, de van konkurencia :) Bár azt nem tudom neked mi számít épkézlábnak :D

Csak az élőzésről beszélek.

Nekem az számít épkézlábnak aminél nem kell fájó kompromisszumokat kötni, mindent újragondolni és hozzáférek 200 midi és audio loophoz egyszerre. Csak az Ableton fut OSX10.6-on.

Az FL-ben erősen korlátozott ez a lehetőség, pl nem lehet lapozni LaunchPaddal, ha jó láttam.

A Bitwig örök ígéret, talán majd egyszer használható, bugmentes lesz.

A Mashcine (standalone) is csak elvileg alkalmas, mert inkább csak dobgép akar lenni.

Az Octatrack iszonyatsan körülményes és lassú vele bármit is csinálni.

Az Electribenál csak 5 loophoz és a dobokhoz férsz hozzá egyszerre, vagy teljes pattert kell váltani. Egy loopot még fel lehet osztani és úgy lehet több verziód, de akkor csak 1-et tudsz egyszerre váltani.

Egy több vízszintes soros, Ableton logikájú Electribe nagyon király lenne!

Link to comment
Share on other sites

Assembly Computer Festival : IL Remote / FL Studio


Blastromen_setup2_resize_www.kepfeltolte

 

 

Thanks! All songs are composed in FL Studio and we use two iPads (IL Remote) to trigger samples and to tweak soft synths and other effects (Gross Beat to manipulate beats, Waves delays, Fabfilter filters, Slate Digital, etc.). We use live both FL Vocoder and Vocodex. We also play two multi layered Access Virus synthesizers that are midi clocked to FL Studio. Everything is mixed digitally inside RME UFX soundcard with ultra low latency.

Light suites are controlled by MIDI note commands from FL Studio. External DIY light control unit receives the MIDI commands and transfers them to voltage for LED lights.




http://forum.image-line.com/viewtopic.php?f=100&t=128848
Link to comment
Share on other sites

Csak az élőzésről beszélek.

Nekem az számít épkézlábnak aminél nem kell fájó kompromisszumokat kötni, mindent újragondolni és hozzáférek 200 midi és audio loophoz egyszerre. Csak az Ableton fut OSX10.6-on.

Az FL-ben erősen korlátozott ez a lehetőség, pl nem lehet lapozni LaunchPaddal, ha jó láttam.

A Bitwig örök ígéret, talán majd egyszer használható, bugmentes lesz.

A Mashcine (standalone) is csak elvileg alkalmas, mert inkább csak dobgép akar lenni.

Az Octatrack iszonyatsan körülményes és lassú vele bármit is csinálni.

Az Electribenál csak 5 loophoz és a dobokhoz férsz hozzá egyszerre, vagy teljes pattert kell váltani. Egy loopot még fel lehet osztani és úgy lehet több verziód, de akkor csak 1-et tudsz egyszerre váltani.

Egy több vízszintes soros, Ableton logikájú Electribe nagyon király lenne!

Fl Studio szerintem is korlátozott, de lehet benne, bár rá nem bíznám az életem.

Bitwig igen bugos, pld linux alatt midi-t nem hajlandó kezelni.

Többit nem ismerem.

Amiket még én is ide vennék: Renoise (van benne ténylegesen live funkció)

Próbálni még nem próbáltam, csak láttam képen.

Vagy aztán http://kxstudio.sourceforge.net/screenshots/luppp.png itt van ez.

Ezt se próbáltam, valószínűleg nem is fogom mert már ránézésre elbukik.

http://oi61.tinypic.com/347zji1.jpg bár ezek szerint mosógépen is elfut.

Mondjuk én ha már ilyen mosógép kategóriájú valamin live actoznék akkor seq24 lenne a sequencer a többi meg vas lenne, de mivel a vasakba van seq ezért felesleges a pc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...