Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől van ekkora alapzaj?


Atticore

Kérdés

USB interfész-el csinálom a gitárfelvételt. Az a problémám, hogy amikor ráteszem a plugint szét akar szakadni, akkora zaj keletkezik. Maga az összeköttetés gerjeszti, mert ha a gitáron 0 hangerővel indítom el a felvételt, látszani ugyan nem látszik, de mikor ráadom a plugint, máris eszméletlen a zaj.

Szóval nem értem. A gitár tuti jó, a kábel új, az USB is új. Mi lehet?

Köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Na eljutottam odáig h felismeri a win is meg a daw is és le is vettem az input hangerejét és be tudtam állítani hogy játék közben amit hallok az már pont jó, VISZONT a jel még mindig ugyanolyan nagy. Így a ugyanott vagyok, egyszerűen nem tom beállítani h a felvételen ne legyen nagy a jel.

Link to comment
Share on other sites

Ha hiszed ha nem ezt hívják földhuroknak:)

A külömbözö potentiállal rendelkező vezetőket nem tudod úgy összeérinteni, hogy egy audio rendszerben ne okozzon búgást

A midi kábelen azért nincs zajod mert a midicsatlakozókon optocsatoló van a ki és bemenetén

Egy régebbi topikban adtam egy kis olvasnivalót, érdemes átböngészni:)

Link to comment
Share on other sites

Nálam ugyanez a helyzet, már egy csomó dolgot kipróbáltam, de az usb kábelre nem is gondoltam.

Most, hogy írtad ezt a hozzászólást, kihúztam az r3-ból az usb kábelt, és teljesen megszűnt a zaj.

Köszi!

Pedig minden MIDI-fórum úgy kezdődik, felejtsük el a (közvetlen) USB-t. ;-)

Itt is, sok topikban felmerült, mint megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Nálam usb-s midikábel+szinti használatánál jelentkezett a fennt említett kiírthatatlannak tűnő magasfrekvenciájú zaj - akkor az micsoda tulajdonképpen ? Neten mindenhol azt írták hogy földhurok probléma lesz és leválasztással/di box-szal lehet megoldani ... én az egyszerűbb megoldást választottam és áttértem sima din-es midikábelre.

Nálam ugyanez a helyzet, már egy csomó dolgot kipróbáltam, de az usb kábelre nem is gondoltam.

Most, hogy írtad ezt a hozzászólást, kihúztam az r3-ból az usb kábelt, és teljesen megszűnt a zaj.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Nálam usb-s midikábel+szinti használatánál jelentkezett a fennt említett kiírthatatlannak tűnő magasfrekvenciájú zaj - akkor az micsoda tulajdonképpen ? Neten mindenhol azt írták hogy földhurok probléma lesz és leválasztással/di box-szal lehet megoldani ... én az egyszerűbb megoldást választottam és áttértem sima din-es midikábelre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...