Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

A problémám az hogy az AKAI samples lemezek egy dvd-n vannak ISO-ban. Ahogy elvileg lehetne, EXS24-ben az option és ott az import emiatt nem jó, illetve macerás.

A CDXtract programmal próbáltam exportálni EXS24-be, de azt nem tudta használni... Tud valaki segíteni ebben??

(a REASON NN-XT-re való konvertálás sikerrel járt...)

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

A problémám az hogy az AKAI samples lemezek egy dvd-n vannak ISO-ban. Ahogy elvileg lehetne, EXS24-ben az option és ott az import emiatt nem jó, illetve macerás.

A CDXtract programmal próbáltam exportálni EXS24-be, de azt nem tudta használni... Tud valaki segíteni ebben??

(a REASON NN-XT-re való konvertálás sikerrel járt...)

A CDXtract használható formátumban konvertál EXS24-be AKAI cédéket, tehát ott valamit elrontasz. Más megoldás nem nagyon van. Ha kiírod őket rendes CD-re, akkor működik a Logic saját exportja, de az valóban hosszadalmasabb.

Hozzászólás megosztása

• 0

Ha CDXtract-al csinálom akkor hogyan lehet behívni? Lehet hogy ott rontok el valamit??

így próbálkoztam:

EXS24/edit majd intrument és open. Elvileg behívta de a samples-eket nem találta, a hanmintákat, felkiáltó jel van mellette.

Ott beazonosítottam de nem az szól, hanem valami szinti. Ha rákkantítok 2x a fajlra akkor megnyitja a hangmintát, ott le tudom játszani. Mit ronthatok el?? :unsure:

Hozzászólás megosztása

• 0

Ha CDXtract-al csinálom akkor hogyan lehet behívni? Lehet hogy ott rontok el valamit??

így próbálkoztam:

EXS24/edit majd intrument és open. Elvileg behívta de a samples-eket nem találta, a hanmintákat, felkiáltó jel van mellette.

Ott beazonosítottam de nem az szól, hanem valami szinti. Ha rákkantítok 2x a fajlra akkor megnyitja a hangmintát, ott le tudom játszani. Mit ronthatok el?? :unsure:

A CDXtract által konvertált állományokat (*.exs) másold be a Sampler Instrument könyvtárba, és akkor egyből látja az EXS24. Nem kell az Edit/...-vel szórakozni.

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi, kipróbálom azt is. Úgy tudom használni, hogy a hiányzó hangokat, újra behívom... de az eléggé lassan megy...

Hozzászólás megosztása

• 0

Jajajj, ennyire elveszni a málnásba. Hát nem épp vagytok valami rutinos informatikusok. Daemon tools virtual drive mount akai iso valaki?

Nem exportálunk hanem importálunk.

Logic Help a barátod....keresővel van ellátva...nem nehéz belőle tanulni.

Külön könyvtárban tárolja az exs24 programokat. Tetszőleges könyvtárszerkezettel elláthatod. Ha improtálsz akai-t annak hangmintáit egy külön könyvtárba, a programokat a megfelelő helyre pakolja.

Annyira egyszerű egy daemon tools-t használni és beimportálni a logicban exs24-el. A többit elintézi.

Jó exs24-ezést! :)

Hanmintákat is piszokjó kezeli. Érdemes meglesni hogyan cseréli a zonákban a fájlokat, és milyen sebességgel.

Hozzászólás megosztása

• 0

Jajajj, ennyire elveszni a málnásba. Hát nem épp vagytok valami rutinos informatikusok. Daemon tools virtual drive mount akai iso valaki?

Külön könyvtárban tárolja az exs24 programokat. Tetszőleges könyvtárszerkezettel elláthatod. Ha improtálsz akai-t annak hangmintáit egy külön könyvtárba, a programokat a megfelelő helyre pakolja.

Annyira egyszerű egy daemon tools-t használni és beimportálni a logicban exs24-el. A többit elintézi.

Hanmintákat is piszokjó kezeli. Érdemes meglesni hogyan cseréli a zonákban a fájlokat, és milyen sebességgel.

Daemon Tools MAC-en?Én nem találtam MAC-es verziót....

Hozzászólás megosztása

• 0

Valahogy nekem nem akar sikerülni az importálás.

Daemon Tools-t felrakntam, behívom az AKAI bin kiterjesztésű lemezképet, kiírja, hogy nem támogatott ezen a platformon, elfogadom.

Majd az EXS24:  Option/AKAI convert és nem látja a lemezt csak várakozik. Importra lehetőséget sem találok.

A könyvtár szerkezetről tudtam, köszi...

Hozzászólás megosztása

• 0

A BIN kiterjesztéshez tartozik egy CUE fájl, ez egy info a lemezről. Ezt kell megnyitni. Visszatérve a CDXtract programra, vagy az újabb Extreme Sample Converter programokra, ezek alapból tartalmaznak virtual disk-et.

Hozzászólás megosztása

• 0

A BIN kiterjesztéshez tartozik egy CUE fájl, ez egy info a lemezről. Ezt kell megnyitni. Visszatérve a CDXtract programra, vagy az újabb Extreme Sample Converter programokra, ezek alapból tartalmaznak virtual disk-et.

A CUE-ra azt írja image is INVALID. Több AKAI lemezzel is megpróbáltam...

A CDXTRACT-ban valóban van virtual disc,(most így használom: windowsban export GIGA samplerré, majd átmásol és beimprotál EXS24 alatt)) de nem megy MacOsx 10.8-alatt.

Az Extreme Sample program sem megy Mac-en...

Szerkesztette bazsa

Hozzászólás megosztása

• 0

Akkor lehet hogy a CUE tartalma nem az adott lemez információját tartalmazza, szerkesztővel megnézhető.

Például ez egy lemez CUE:

FILE "Itt a lemez neve szerepel.BIN" BINARY

TRACK 01 MODE1/2048

INDEX 01 00:00:00

Hozzászólás megosztása

• 0

Akkor lehet hogy a CUE tartalma nem az adott lemez információját tartalmazza, szerkesztővel megnézhető.

Például ez egy lemez CUE:

FILE "Itt a lemez neve szerepel.BIN" BINARY

TRACK 01 MODE1/2048

INDEX 01 00:00:00

Megnézem, jók a CUE fájlok. A lemezekkel nem lehet gond, hisz Windowssal simán működnek, CDXTRACT-al, sőt még az AKAI S2000-es vasam is olvassa őket. Egyedül a MAC nem boldogul velük.

Hiába rakok be pl. egy gyári lemezt a MAC-be, üres lemeznek látja, és az EXS 24 akkor sem látja...

Hozzászólás megosztása

• 0

Milyen gyári lemezt teszel bele? Az gyanús hogy amikor a képfájlt csatolod, azt írja ki hogy nem támogatott ezen a platformon.

Neked 10.8-as van, a programot már a 10.6-tól támogatja. Tehát a futtató környezet megfelelő.

Hozzászólás megosztása

• 0

Az elején írtad hogy az egész egy ISO-ban van tárolva? Akkor az ISO-t előbb ki kell bontani, majd utána mountolni az AKAI lemezeket.

Gondolom így csináltad?

Hozzászólás megosztása

• 0

Az elején írtad hogy az egész egy ISO-ban van tárolva? Akkor az ISO-t előbb ki kell bontani, majd utána mountolni az AKAI lemezeket.

Gondolom így csináltad?

Van ISO-s lemezem is

Milyen gyári lemezt teszel bele? Az gyanús hogy amikor a képfájlt csatolod, azt írja ki hogy nem támogatott ezen a platformon.

Neked 10.8-as van, a programot már a 10.6-tól támogatja. Tehát a futtató környezet megfelelő.

és van olyan "gyári", ami az eredeti lemezről lett tükrözve.

Hozzászólás megosztása

• 0

Egy utolsó próba, van egy olyan program a MAC-en hogy disk utility, ezzel létrehozni egy új image-et, és azt megpróbálni beolvastatni vele.

Most más tippem nincs. Így távolból ennyi.

Hozzászólás megosztása

• 0

Egy utolsó próba, van egy olyan program a MAC-en hogy disk utility, ezzel létrehozni egy új image-et, és azt megpróbálni beolvastatni vele.

Most más tippem nincs. Így távolból ennyi.

Csináltam egy új image-et ebbe kell belerakni a CUE és BIN fájlokat igaz?

Sajnos ugyanaz... 

Hozzászólás megosztása

• 0

Akkor lehet hogy valami egyszerű dolog lesz, ami eddig elkerülte a figyelmedet. Ha a fizikai meghajtóba helyezed a lemezt, akkor látja a program? Ezt a leírást követve: (Most felejtsük el a képfájlokat)

http://documentation.apple.com/en/logicstudio/instruments/index.html#chapter=12%26section=22%26tasks=true

sajnos nem látja.. anno ezzel kezdtem...

Hozzászólás megosztása

• 0

Ennek a dolognak végtelenül egyszerűen kell mennie. Ha nem olvassa a lemezt akkor a lemezmeghajtóval vagy a driver-el van a  hiba. Én windows alatt csináltam. Os x en nincs ilyen tapasztalatom.

Próbáld meg win alatt egy cdxtract-al ami biztosan olvassa. Ha úgysem megy akkor a cd kuka.

Hozzászólás megosztása

• 0

Ennek a dolognak végtelenül egyszerűen kell mennie. Ha nem olvassa a lemezt akkor a lemezmeghajtóval vagy a driver-el van a  hiba. Én windows alatt csináltam. Os x en nincs ilyen tapasztalatom.

Próbáld meg win alatt egy cdxtract-al ami biztosan olvassa. Ha úgysem megy akkor a cd kuka.

A 15. hozzászólásomban írtam hogy Windows alatt tökkéletesn működik. a MAC olvasóval sincs baj, hisz a korábbi OS X-el simán működött, és a HDD-re másolt akai iso-kkal is próbálkoztam, mount-olással is, de sajnos a 10.8. alatt sehogy sem akar működni.

Külföldi fórumokon fogok majd körbenézni, hogy van-e akinek működik 10.8 alatt...

Hozzászólás megosztása

• 0

A 15. hozzászólásomban írtam hogy Windows alatt tökkéletesn működik. a MAC olvasóval sincs baj, hisz a korábbi OS X-el simán működött, és a HDD-re másolt akai iso-kkal is próbálkoztam, mount-olással is, de sajnos a 10.8. alatt sehogy sem akar működni.

Külföldi fórumokon fogok majd körbenézni, hogy van-e akinek működik 10.8 alatt...

Van olyan driver, ami olvassa az ntfs, vagy fat32 partíciókat. Már nem emlékszem a nevére de van. Aiff-ként kimented a cdxtractban és utánna átmented a az exs24-be

Hozzászólás megosztása

• 0

Szintén hasonló a problémám. Van egy csomó akai sample cd-m és szeretném ezeket használni MAC-en Logic Pro X-el úgy hogy ne kelljen konvertálgatni. Milyen sampler progival lehetne ezeket közvetlen megnyitni? 

Hozzászólás megosztása