Jump to content
Ménemszól.hu

Napi brutál - "Otthon találtam, nem tudom mire való"


djtones

Recommended Posts

http://olx.hu/hirdetes/retro-studio-mikrofon-ID1Yr1B.html#9f64dd4c14

 

Anno a neten böngészve futottam bele ebbe a hirdetésbe. Este 22:00-t írtunk, egy órája rakta fel a hölgy, már nem volt pofám felhívni, de azért egy sms-t dobtam.

Másnap reggel 8:00-tól telefonáltam is remegő kezekkel, hogy elhozhassam. A beszélgetést idézném:

 

"-Jó Reggelt, S. Antal vagyok, szeretnék érdeklődni, hogy megvan-e még a mikrofon?

 - Üdvözlöm! Katalin vagyok, ezt a padláson találtuk, el szeretnénk adni, de nem tudom mi van magukkal, tegnap feltettem a hirdetést, érdeklődtek vagy 5en, hogy hol van, adtunk címet, mondták, hogy jelentkeznek. Ma reggel hajnali 4 órakor arra ébredtem, hogy valaki dörömböl az ajtónkon. Kinyitottuk, a mikrofonért jöttek, adtak 20 ezer forintot, és elviharzottak, azóta maga az ötödik. Miért ilyen érdekes ez, gyűjtők?

 - Kedves hölgyem, az a mikrofon 100 ezer forintot is megér.

 ...háttérben nyeldesés, hűházás, majd egy köszönöm kíséretében remegő kezekre utaló csörömpölős kagylólerakás :))

 

EDIT: D20as volt, csak elírták.

Link to comment
Share on other sites

Szép! De az "S. Antal" az nem Sólymos Tóni? :D

Bocs!

Én olyat tudok hogy 30-ért elhoztak egy nagyapától egy full puccos csillogó króm felületes, rozsda mentes, gyári festéses alig futott békebeli Simson Schwalbet. A csákó 120-ért adta el gyűjtőnek és előtte megtalálta az ülés alatt a gyári orig. elsősegély csomagot. Csak azt külön plusz egy 20-asért vitte el egy másik gyűjtő. :)

Link to comment
Share on other sites

bocs - anno én úgy vásároltam korg ms10-est, hogy azt mondták van itt valami ami olyan mint egy tangóharmonika csak hiányzik az egyik fele.

mondjuk én azonnal elmondtam mi az eszmei és a gyakorlati értéke, de nem az eszmeit kellett kifizetnem.

Nem rossz dolog ha korrekt az ember mert néha ezt vissza is kapja. Ellenkező esetben magyar-cigány közt nem sok különbség tud adódni ha átbaszásról szól a téma. :(

Link to comment
Share on other sites

van itt valami ami olyan mint egy tangóharmonika csak hiányzik az egyik fele.

 

:D

 

 

mondjuk én azonnal elmondtam mi az eszmei és a gyakorlati értéke, de nem az eszmeit kellett kifizetnem.

 

Gratula. Na ez a korrekt!

 

"DeMarco: Ellenkező esetben magyar-cigány közt nem sok különbség tud adódni ha átbaszásról szól a téma. :( "

 

Nem itt kéne cigányozni. Vannak ezen a fórumon kiváló zenész cigány származású emberek is.

Link to comment
Share on other sites

Hogy én sose vagyok ott, tudok ezekről a dolgokról, az botrány...

Nyilván ez nem volt meghirdetve, ismerősömnél sorban álltak a Studer magnók otthon,vannak olyan képeim hogy itt sírná el magát mindenki, teherautóval hordták haza a vintage lomokat:)

Link to comment
Share on other sites

Rádiótól láttam én is olyan kidobott,kukából megmentett broadcast kategóriás, kompakt kazis decket hogy a vele készült felvételt hallva nem hittem volna el ha nem látom. De még utána is napokig tűnődtem mire képes egy szar kazi is ha rendes technika van alatta. Márpedig ezek a kádárizmus alatt a könnyen jött könnyen megy elv alapján halomra kerültek a szemétre, amiért ma is sokan tűzbe mennének még sztem.

Egy arc mondta hogy a szalagos időszakban annyit vágtak hogy hetente 2x jöttek a konténert üríteni!!! És azok még rendes studio szalagok voltak, elsőrangú minőséggel. :(

Link to comment
Share on other sites

Rádiótól láttam én is olyan kidobott,kukából megmentett broadcast kategóriás, kompakt kazis decket hogy a vele készült felvételt hallva nem hittem volna el ha nem látom. De még utána is napokig tűnődtem mire képes egy szar kazi is ha rendes technika van alatta. Márpedig ezek a kádárizmus alatt a könnyen jött könnyen megy elv alapján halomra kerültek a szemétre, amiért ma is sokan tűzbe mennének még sztem.

Egy arc mondta hogy a szalagos időszakban annyit vágtak hogy hetente 2x jöttek a konténert üríteni!!! És azok még rendes studio szalagok voltak, elsőrangú minőséggel. :(

A rádiónál így volt, az MTV meg el kellett hogy költse a költségvetést, és ott álltak a pultok meg zsírúj max 200órás szalagosmagnók mikor semmi szükség nem volt rájuk.

Link to comment
Share on other sites

Pont tegnap futottam bele az Ebay-en egy 1958-as Gibson LP-be. "50 GBP-Buy It Now". Rányomtam a "buy it now"-ra, mondom nem érdekel mennyiért szálltják ide, ilyen egyszer van. (1 perces volt a hirdetés)

 

Szerencsére még egyszer rákérdezett, és akkor esett le, hogy 50.000 GBP, ami nagyjából a reális ára….:) De ugyse lett volna annyi a számlán…:)

Link to comment
Share on other sites

Az MR antik/vintage nagyon sokat érő WEM keverője, meg a fullos Moog Modularja vajon kinél lehet manapság? Sokba nem kerülhetett...

A modular a rádió tulajdonában van, s nagyon is tudják az értékét.

Néhány éve a müpában volt egy koncert régi elektronikus hangszerekkel, s akkor megszólaltatták.

 

Link to comment
Share on other sites

Szép! De az "S. Antal" az nem Sólymos Tóni? :D

Bocs!

Én olyat tudok hogy 30-ért elhoztak egy nagyapától egy full puccos csillogó króm felületes, rozsda mentes, gyári festéses alig futott békebeli Simson Schwalbet. A csákó 120-ért adta el gyűjtőnek és előtte megtalálta az ülés alatt a gyári orig. elsősegély csomagot. Csak azt külön plusz egy 20-asért vitte el egy másik gyűjtő. :)

 

Nem vettem a szívemre, de nem vagyok Solymos :)

Link to comment
Share on other sites

Én is mindig figyelem bár soha nem volt még szerencsém.

Viszont olyan volt már hogy elöttem vittek el pesten 17 kerben a bakancsos piacon egy Fender USA gitárt. 10 ért....

 

Tényleg USA Fender volt? Könyörgök, legyen már Squier Bullet Strat vagy ilyesmi.  :D

Ez megrázó volt. Vki siratja az tuti.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...