Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI master billentyűzet beállítása Cubase SX5-ben


endilv426

Kérdés

Hello mindenkinek!

 

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell master billentyűzetet beállítani Cubase-ben?

 

Én így próbáltam:

 

Létrehozok egy MIDI sávot, a bemenetének beállítom az USB audio eszközt (vagyis a MIDI billentyűt) a kimenetének meg beállítom azt a hangszert aminek a hangján szeretném, hogy szóljon. Ha lenyomom az F2-t akkor az előjövő panelen látom, hogy megy be jel, ha nyomkodom a billentyűt. Ha a létrehozott MIDI sáv virtuális billentyűjét nyomom akkor szól annak a hangszernek a hangján amelyik be van állítva kimenetnek. Mi lehet a baj? Biztos, hogy csak valami kis beállítás probléma van.

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hello mindenkinek!

...

 

A MIDI billentyűzet az nem USB Audio. A MIDI az nem Audio. Ezenkívül, számomra a többi mondat is nehezen értelmezhető. Azt konkrétan nem is írtad, hogy "nem szól", de gondolom az a probléma, hiszen azért vagy ezen a site-on. :-D

Link to comment
Share on other sites

Én is erősen gondolkodom az értelmezhetőségen, hogy ha billentyűről is megy meg képernyőről egérrel, akkor mi a kérdés, mert így nagyon nem tiszta amit leírt, ill akkor minden működik.

ahogy a vicc is mondja:

- Doktor úr, doktor úr nagyon beteg vagyok végem van!!!

- Dehát mégis fáj valamilye?

- Micsoda kérdés! Hát maga az orvos nem?! :)

Link to comment
Share on other sites

Valószínűleg a MIDI csatorna lesz a gond. Állíts mindent omnira, akkor biztosan meg kell szólalnia.

Most lehet, hogy pl. az 1-esen küldesz a billentyűről, de a MIDI sávod meg a 2-est használja, stb.

Ezer variáció lehet és ha nem egyeznek, akkor nem szól.

Vagy lehet, hogy ki kell jelölni felvételre és akkor fog megszólalni.

Fejből nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Én is erősen gondolkodom az értelmezhetőségen, hogy ha billentyűről is megy meg képernyőről egérrel, akkor mi a kérdés, mert így nagyon nem tiszta amit leírt, ill akkor minden működik.

ahogy a vicc is mondja:

- Doktor úr, doktor úr nagyon beteg vagyok végem van!!!

- Dehát mégis fáj valamilye?

- Micsoda kérdés! Hát maga az orvos nem?! :)

A MIDI billentyűzetem USB-n keresztül csatlakozik a géphez, ezért USB audionak látja a program.

A virtuális billentyűzet szól csak, a rendes fizikai MIDI billentyűzettel nem.

Link to comment
Share on other sites

Valószínűleg a MIDI csatorna lesz a gond. Állíts mindent omnira, akkor biztosan meg kell szólalnia.

Most lehet, hogy pl. az 1-esen küldesz a billentyűről, de a MIDI sávod meg a 2-est használja, stb.

Ezer variáció lehet és ha nem egyeznek, akkor nem szól.

Vagy lehet, hogy ki kell jelölni felvételre és akkor fog megszólalni.

Fejből nem tudom.

Elvileg azt írta hogy a generált midi jelet jelzi az indikátor csík, már csak az a kérdés melyik sávon. De sztem ha oda beállít vmit a kimenetre annak mennie kellene.

Pontosabb képet kaphatnánk ha rendesen leírná a konfigot, esetleg képernyő mentést a beállításokról. Így tényleg csak a sötétben lehet tapogatózni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...