Jump to content
Ménemszól.hu

Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?


xinu

Recommended Posts

Csodálom, hogy még nem volt ilyen topic. Na mindegy.

Azt szeretném tudni az uad kártyáknál milyen pluszt ad a több magos tipus? Tehát ha veszek 1 solo-t akkor az fele annyit plugin-t tud futtatni szimultán mint mondjuk a duo, és így tovább?

Az alap pluginek főleg az eq-kra gondolok azok kimondott jobban szólnak mint a waves drágább eq-i mint pl. api-560-as? Pár waves termék árából is kijön egy uad solo vagy duo ezért gondolkozok melyiket vegyem meg??

Az uad-1-et már kukázták. Az uad-2-t is fogják ha kijön az uad-3? Vagy az még jó ideig nem jelenik meg?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 128
  • Created
  • Last Reply

"Azt szeretném tudni az uad kártyáknál milyen pluszt ad a több magos tipus? Tehát ha veszek 1 solo-t akkor az fele annyit plugin-t tud futtatni szimultán mint mondjuk a duo, és így tovább?"

 

 

Igen! 

 

http://www.uaudio.com/support/uad/compatibility/instance-chart.html

 

Ezen a táblázaton le tudod csekkolni melyik plug mennyit eszik.

 

Az újabb plugok sokat esznek. Pl a mostani nagy kedvencem a 610-b sztereóban 45% ot használ el egy magból. Cserébe: ilyet még nem hallottam a digitális világban. Ennél a plugnál éreztem először azt, amit az híres analóg berendezésekről szoktak mondani, hogy nagyon könnyű jól beállítani őket. 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Egy kérdés: az UAD1 támogatottsága körül kialakult helyzetben nem mindent értek tisztán. Van most a gépemben 2 db UAD1 kártya, és van hozzá 8 pluginem (4 alap és 4 vásárolt). Ha most beteszek a gépbe a két UAD1 mellé egy UAD2 kártyát, akkor mi történik? 

Link to comment
Share on other sites

En ugy tudom, hogy semmi para nem lesz csak annyi hogy az UAD2-re irt plugineket nem tudja a kartyak kozott szetosztani majd. Ellenben, ha mondjuk sok 1176LN-t hasznalsz ami mar az UAD1 korszakban is volt akkor az UAD2 is be tud szallni a a terheleselosztasban. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! Egy kérdés: az UAD1 támogatottsága körül kialakult helyzetben nem mindent értek tisztán. Van most a gépemben 2 db UAD1 kártya, és van hozzá 8 pluginem (4 alap és 4 vásárolt). Ha most beteszek a gépbe a két UAD1 mellé egy UAD2 kártyát, akkor mi történik? 

Nem lesz vele gond, a már meglévő pluginek az új kártyán is használhatóak. Csak arra készülj fel, hogy minden egyes plugin mellé választanod kell, hogy UAD-1 vagy UAD-2 futtassa (ha ugyanazt a plugint nagy tömegben használod, így nem tudnak majd kölcsönösen "könnyíteni" egymáson). Gond csak akkor lehet, ha majd új plugineket vásárolsz, mert azokat már csak az UAD-2-n fogod tudni futtatni.
Link to comment
Share on other sites

"Úgy szoktam, hogy azoknak a plugoknak, amelyeket nagyon dicsérnek nem lövöm el a demóját, csak ha a vége felé járok egy projektnek, és ha tetszik beleteszem. Tudom megvan a veszélye, és csak akkor teszek ilyet, ha annyira tetszik, hogy "nem hagyható ki."

 

Én ezzel mindig befürdök. Emiatt már a gatyám ráment a pluginekre, amiket kénytelen voltam megvenni,

amikor kifutottam az időből. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem sokáig egy-egy UAD-1 és UAD-2 (Solo) kártya volt a gépben, és úgy voltak szétosztva a pluginek, hogy az "alsó hányad" (a legelső Nigeltől a Precision EQ-ig) volt UAD-1-re állítva, az afölöttiek meg UAD-2-re a Control Panelen. Mivel itt az időrendi sorrend szerint szerepelnek, kilóg a lóláb: jól látszik, hogy eleinte még az 1-re, később pedig a 2-re optimalizálták már a fejlesztést (azaz elviekben lehetne ez másként is - "csak" a befektetett munka hiányzott).

Link to comment
Share on other sites

a mai napig 2db UAD1 esem van tökéletesen megy. ha kell tudok még ma is venni hozzá plugint. elég sok van kb 6000USD értékben (mai áron)

25ért veszel 1et szinten bárhol a neten.

ha van kettő akkor 50ből megvan egy uad2 solo, de kicsit kamuznak azért, mert a két uad1 erősebb mint egy solo, nem minden pluginnál de mikor fogok 40 Cambridge EQt használni :D kb soha... 

szóval szerintem átlagos felhasználásra a Solo a legjobb választás, bár én azt az 50E forintot inkább UAD1 es pluginekre költeném a helyedben.

mert ugye a solo alapcsomag kb ugyanaz mint az UAD1eshez járó cucc, de uad1 el 50-75 E forintal beljebb vagy.!

Link to comment
Share on other sites

a mai napig 2db UAD1 esem van tökéletesen megy. ha kell tudok még ma is venni hozzá plugint. elég sok van kb 6000USD értékben (mai áron)

25ért veszel 1et szinten bárhol a neten.

ha van kettő akkor 50ből megvan egy uad2 solo, de kicsit kamuznak azért, mert a két uad1 erősebb mint egy solo, nem minden pluginnál de mikor fogok 40 Cambridge EQt használni :D kb soha... 

szóval szerintem átlagos felhasználásra a Solo a legjobb választás, bár én azt az 50E forintot inkább UAD1 es pluginekre költeném a helyedben.

mert ugye a solo alapcsomag kb ugyanaz mint az UAD1eshez járó cucc, de uad1 el 50-75 E forintal beljebb vagy.!

Hát, ha neten ilyen hirdetéssel találkozol, ahol ezt hirdeti valaki, ott nem árt nagyon vigyázni, hisz elég nyilvánvaló módon átverésgyanús. Mióta a támogatás megszűnt, nem lehet az UAD-1-eseket másik accountra transzferálni, sem a plugineket regisztrálni hozzájuk (éppen erről szól a történet). Azaz a legjobb esetben is csak az eladó fél teljes accountjával együtt kaphatod meg legálisan (az ő összes már meglévő pluginjével együtt, ami ilyen esetben egy zárt, fix gyűjtemény marad addig, amig UAD-2 nem kerül mellé), amennyiben ő már lemond róla, hogy még valaha is használja.

Link to comment
Share on other sites

Én ezzel mindig befürdök. Emiatt már a gatyám ráment a pluginekre, amiket kénytelen voltam megvenni,

amikor kifutottam az időből. :)

:) Nagyon ki van találva a rendszer! Az ember nézegeti próbálgatja az újabb plugokat, és van amire muszáj gyűjteni. 

Ha a demót beteszem egy mixbe, akkor mindig lefagyasztom, az eredetit pedig elteszem egy külön sávra, és ha kifogyok az időből, vagy rosszul használtam fel a plugot, akkor kimarad :(.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Helló!

Gondolatban kellően felbirizgált agyamban,most jutottam el odáig,hogy kacérkodom egy gondolattal!

Vegyek- UAD-t?

Mivel Mac-es használó vagyok,így az UAD -2 Satellite Thunderbolt Quad Core-ra vetettem szemet.

Olvastam a sok jót az UAD-ról!

De van-e valakinek olyan gyakorlati tapasztalata?- hogy van UAD-je,és mellette esetleg a Waves-ben ugyanannak a pluginnek a használata között mi a különbség?

Vagyis valóban olyan minőségi különbséget kapok,hogy megéri befektetni?

Mert az én mezei gondolkodásomban,mindkét esetben szoftveres használatról van szó!

Vagyis a "vas" szimulálásáról!

Tudom,hogy az UAD-ban külön pörög a pröcesszor,tehát nem a gépemet terheli le.

Csupán ennyi lenne a különbség?

Bizonyára az UAD-k használóinak ez a kérdés szentségtörés,minimum naívság!

De én egy csóró vagyok, s megfontoltan kellene lépnem.A csóróságomat nem akarom jellemezni,mert ha a zenélésről van szó,akkor nekem semmi sem drága.

Szóval ez lenne az én nagy kérdésem?

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat!

 

 
Link to comment
Share on other sites

Vitán kívül jobbak az Uad plug in-jeinek többsége. Azért ott sem mindegyik. Főleg azok a jók, tapasztalatom szerint, amelyeket az Uad maga készít.

Ez a minőségbeli különbség azért eléggé relatív: Számomra egy 400 lóerős autó és egy 450 lóerős autó között alig lenne érezhető különbség. Egy autó versenyzőnek azonban sokat jelenthet az a plusz 50 le.

A kérdés, milyen szinten mozogsz, ahhoz képest mérve a különbség lehet kicsi és lehet nagy.

Keveréshez azért jó ha van legalább 4 mag. 

Én Samplitude daw-ot használok, ebben van egy úgy nevezett object fx lehetőség, ami arra jó, hogy pl az egyik sávon van 5 másodperces vágat, amire rápakolsz Uad plugot (vagy bármi mást) a processzort csak arra az 5 másodpercre terheli le. Nem tudom ezt tudják-e a mostani Dawok, már sok éve rá sem néztem más Dawra annyira bejött a Samp, anno ezt a számomra elérhető dawok nem tudták. Ezzel pl azért  lehet ügyeskedni keverésnél.

Link to comment
Share on other sites

A magam részéről,próbálok maximalista lenni.Kb.másféléve ugrottam bele a számítógépes zeneszerkesztésbe.

Hobbiból csinálom.De a magam módján próbálom igényesen csinálni.

Nem tudtam mi mindenre van lehetőség.

Mivel Mac-t használok,logikus volt számomra a Logic használata.

Menetközben világosodtam sok mindenről! Pluginekről!!S egyebekről.

Sokat olvastam a fórumok írásait,s számomra az ott elhangzottak voltak az irányadók!

Mivel tapasztalatom semmi nem volt,így ott gyűjtögettem az okosságokat.

Modhatnám úgy is,hogy szoftverbuzi lettem! - mert én így jellemzem magamat!

Mindent letöltöttem,aztán menet közben már rájöttem az apróságokra,s kezdtem likvidálni.

Most jutottam el az UAD-hoz!

De ezt nem lehet letölteni! Ezt meg kell venni!S a bővítések is kemény összegekbe kerül!

Nos,ez az én problémám!

Szeretném hangsúlyozni,nem pénzkeresetre használom,csupán szeretek a zenével foglalkozni.

Próbálom a salyát szerzeményeimet valamilyen formába önteni.Ehhez teremteném a lehetőségeket meg.

Link to comment
Share on other sites

Ha kizárólag a magam örömére foglalkoznék ilyesmivel, nem vennék uad kártyát. Sőt nekem otthon csak egy kis emu hangkártyám van meg egy fülesem, otthonra másba pénzt fektetni nekem nem engedi a "lelkiismeretem".

Ez a audiózás egy lavina. Ha elkezded sosincs vége, és nagyon viszi a pénzt. 

 

Másfél éves tapasztalat az nem túl sok, még akkor sem, ha jó zenész vagy kiváló hallással stb. 

Én a helyedben a fő hangsúlyt a frekvenciák összeillesztésére,... stb tenném. 

Nagyon sok kitartó gyakorlással lehet eljutni odáig, hogy sikerüljön jó keveréseket, létrehozni.  (Legalább is ebben hiszek, mert bizonyos stílusokban, még nem sikerült elérnem a magam számára felállított mércét (persze reális mércét).

Waves -kel is el lehet érni a rádiókban manapság lejátszott (főleg hazai) számtalan szám szintjét. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Én pl. azér' nem vettem meg mert nem volt lehetőségem összehasonlítani, igen a waves-el pont! Így aztán én először szeretek mindenről meggyőződni mielőtt elkötelezem magam mellette.

Csak azért mert drága nem lesz automatikusan jó/jobb.

És a másik ok, hogy nem vagyok hangmérnök ezért amúgy sem profi szinten tudom beállítani az eq-kat hanem csak saját fül alapján. Ha meg másra bízod a zenéid masterelését akkor pláne minek venni?!

Link to comment
Share on other sites

Épp most kaptam keverésre olyan projecteket, amikben szinte kizárólag Waves pluginek vannak felpakolászva.

Bármelyik sávról lekapcsoltam őket, elkezdett sokkal jobban szólni az adott dolog.

Ez persze legalább annyira múlik az emberen és a lehallgató rendszeren is,

de UAD-nál általában pont fordítva szokott történni.

Azokkal nagyon bénának kell lenni, ha el akarjuk rontani a sávokat, de persze azzal is el lehet.

Ezek a projectek amúgy ékes bizonyítékai annak, hogy miért nagyon nehéz otthon rendes mixet csinálni.

 

Tisztességes lehallgató rendszer nélkül a szerencsétlen páciens, csak a rossz hangfalát próbálja

korrigálni a temérdek pluginnel, aminek nyilvánvalóan erdő lesz a vége az esetek nagy részében.

Amikor erre rájön, akkor elküldni masterelni valahová, ami persze semmit nem old meg,

mert teljesen rossz a mix. És ezután jön, hogy akkor keverjük végre össze rendesen,

megfelelő cuccokon. Biztos amúgy, hogy a Wavesekkel is lehet jót keverni, de jó nyersanyag kell hozzá,

sok tapasztalat és lehallgatórendszer. Nem 100eFt-ért, hanem sokkal-sokkal többért.

Link to comment
Share on other sites

Épp most kaptam keverésre olyan projecteket, amikben szinte kizárólag Waves pluginek vannak felpakolászva.

Bármelyik sávról lekapcsoltam őket, elkezdett sokkal jobban szólni az adott dolog.

Ez persze legalább annyira múlik az emberen és a lehallgató rendszeren is,

de UAD-nál általában pont fordítva szokott történni.

Azokkal nagyon bénának kell lenni, ha el akarjuk rontani a sávokat, de persze azzal is el lehet.

Ezek a projectek amúgy ékes bizonyítékai annak, hogy miért nagyon nehéz otthon rendes mixet csinálni.

 

Tisztességes lehallgató rendszer nélkül a szerencsétlen páciens, csak a rossz hangfalát próbálja

korrigálni a temérdek pluginnel, aminek nyilvánvalóan erdő lesz a vége az esetek nagy részében.

Amikor erre rájön, akkor elküldni masterelni valahová, ami persze semmit nem old meg,

mert teljesen rossz a mix. És ezután jön, hogy akkor keverjük végre össze rendesen,

megfelelő cuccokon. Biztos amúgy, hogy a Wavesekkel is lehet jót keverni, de jó nyersanyag kell hozzá,

sok tapasztalat és lehallgatórendszer. Nem 100eFt-ért, hanem sokkal-sokkal többért.

 

Nem voltál elég precíz, a szoba akusztikáját kifelejtetted.

 

Jól felvett sávokból jó lehallgatáson jó akusztikájú keverő helyiségben valószínűleg kevésbé számít a DAW illetve a pluginek.

Sokszor szerintem az elgondolás élből hiányzik vagy hibádzik, ha nem tudod hogy az adott hangszert hova akarod helyezni a zenébe akkor lehet Duality is előtted. Csak már megint ugyanazt a "szart" rágjuk.

 

Én egyébként megszoktam a saját lehallgatómat mert ez a "hifi" is, meg azért a Dynaudiom talán már való valamire.

Link to comment
Share on other sites

  • A/D changed the title to Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?
  • A/D locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...