Jump to content
Ménemszól.hu

Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?


xinu

Recommended Posts

Jó olvasni a különböző véleményeket!

Sajnos ami az UAD-t illeti,valóban belekergeti magát az ember egy vásárlási csapdába!

Mert még ez is,meg az is,na meg még amazis kellene!

Szóval kivan találva a felépítmény csalogató csapdája.

Bizonyára jó,nem véletlenül kerül annyiba,mint amennyi!

De valóban jó lenne,több összehasonlító tesztről szóló fórumot.

Tudtok esetleg ilyet,mert bizonyára többeket is érdekel.

Az tény,elképzelés,és fül is kell hozzá.Meg rengeteg tapasztalat.

Én nagyons sokat foglalkozok vele,s egyre jobban nem értek dolgokat.

Ezt a frekvencia témát,kifejtené valaki bővebben egy kicsit.  

"Én a helyedben a fő hangsúlyt a frekvenciák összeillesztésére,.... stb tenném. 

Mert mint téma,ez most új megközelítés számomra!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 128
  • Created
  • Last Reply

Jó olvasni a különböző véleményeket!

Sajnos ami az UAD-t illeti,valóban belekergeti magát az ember egy vásárlási csapdába!

Mert még ez is,meg az is,na meg még amazis kellene!

Szóval kivan találva a felépítmény csalogató csapdája.

Bizonyára jó,nem véletlenül kerül annyiba,mint amennyi!

De valóban jó lenne,több összehasonlító tesztről szóló fórumot.

Tudtok esetleg ilyet,mert bizonyára többeket is érdekel.

Az tény,elképzelés,és fül is kell hozzá.Meg rengeteg tapasztalat.

Én nagyons sokat foglalkozok vele,s egyre jobban nem értek dolgokat.

Ezt a frekvencia témát,kifejtené valaki bővebben egy kicsit.  

"Én a helyedben a fő hangsúlyt a frekvenciák összeillesztésére,.... stb tenném. 

Mert mint téma,ez most új megközelítés számomra!

Köszi!

Én csináltam egyszer összehasonlító tesztet UAD VS: Waves plug-innel. Konkrétan az SSL CH strip-et hasonlítottam össze. Lehet, hogy nem jól gondolom, de...azt gondoltam, ha azonos paramétereket beállítok mind a két plug-inen, akkor közel azonos hangképet kellene kapnom ugyanannál a sávnál. a 4kHz mindenhol 4kHz és a 2dB is 2dB...legalábbis, ha a mértékegységeket és a számokat nézzük, akkor igen, de sajnos a valóság nem ez volt. Beállítottam mind a két ch-stripet ugyanolyan beállításokkal, és két különböző hangot hallottam. És ez csak egy plug-in. Igazából mindent lehet használni, ha ki van találva, hogy az a plug-in épp mire jó, vagy nem jó. Az UAD valóban nagyon drága, és home szinten, hobbi célból elég durván drága mulatság, de "nádzson jó" :) 

Link to comment
Share on other sites

Jó olvasni a különböző véleményeket!

Sajnos ami az UAD-t illeti,valóban belekergeti magát az ember egy vásárlási csapdába!

Mert még ez is,meg az is...

A legdurvább az, hogy el sem lehet adni. Kinek kellene pont az a szelekció, ami nekem van, pláne egy régebbi kártyával? :-(

Link to comment
Share on other sites

 

Ezt a frekvencia témát,kifejtené valaki bővebben egy kicsit.  

"Én a helyedben a fő hangsúlyt a frekvenciák összeillesztésére,.... stb tenném. 

Mert mint téma,ez most új megközelítés számomra!

Köszi!

 

A ZBH. legújabb 7. részében nagyon jól kifejti Silk. 

Saját tapasztalatom a témával kapcsolatban. Klasszikus zenészként az első keveréseimbe arra törekedtem a könnyű műfajoknál is, hogy minden hangszer a lehető legrealisztikusabb legyen. 

Semmi nem stimmelt. Sem hangerőt sem izoláltságot sem... -nagyon gyengék voltak. Később, ahogy egyre többet foglalkoztam a dologgal, és egyre többet hallgattam a könnyebb műfajokat is :), esett le a dolog, hogy itt teljesen más megközelítéssel lehet csak normális keveréseket készíteni. Azaz magát a zene egészét (hangszerek, ének...) kell kvázi egy hangszerként kezelni. (Ezt most nem tudom jobban megfogalmazni.)

Link to comment
Share on other sites

A ZBH. legújabb 7. részében nagyon jól kifejti Silk. 

Saját tapasztalatom a témával kapcsolatban. Klasszikus zenészként az első keveréseimbe arra törekedtem a könnyű műfajoknál is, hogy minden hangszer a lehető legrealisztikusabb legyen. 

Semmi nem stimmelt. Sem hangerőt sem izoláltságot sem... -nagyon gyengék voltak. Később, ahogy egyre többet foglalkoztam a dologgal, és egyre többet hallgattam a könnyebb műfajokat is :), esett le a dolog, hogy itt teljesen más megközelítéssel lehet csak normális keveréseket készíteni. Azaz magát a zene egészét (hangszerek, ének...) kell kvázi egy hangszerként kezelni. (Ezt most nem tudom jobban megfogalmazni.)"

Bocs!Mi az a "ZBH"? Olyan rohadtul tudatlan vagyok!Nem tudom hol keressem?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

A múlt héten én is UAD tulaj lettem, a Duetem cseréltem egy apollo twin solo-ra. Ennek örömére csináltam egy gyors LA-2A összehasonlítást UAD vs. Waves fronton, nem számítottam ennyire hallható különbségre.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B11TjlRx2er6fkJNRV9MbWR4bXhzbndFU3VDU0NuWUV0VkRWN3hCb1hQWFVrY3pzN1V1Ync&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Közben megint teszteltem, most a Pultec program eq-ját, természetesen megint "csak" a legacy mert az van. Három alany van:

 - UAD Pultec EQP-1A

 - Wsves PuigTec EQP-1A

 - Softtube Tube Tech PE 1C (amiről ugye tudjuk hogy egy Pultec alapú eszköz)

A sáv ismerős lehet amin teszteltem. :)

 

https://drive.google.com/open?id=0B11TjlRx2er6fkhwLXRlOXB5SW5WcFNoYzIyZUtTSjlLUVpzZVBzblNiN2ViNF9nSVlGU3M

 

Egyébként volt fentebb szó hogy az újak mennyivel esznek többet. Az EQP-1A-nál nincs sok difi, 4.1/6.8%, de az LA-2A pl 3.6/16.2%.

Jönni fog amúgy még egy 1176 összehasonlítás is.

Link to comment
Share on other sites

Összeraktam a 1176 tesztet is a következő kettő pluginnel:

 - UAD UA 1176 LN Legacy

 - Waves CLA-76 Blacky

Ami érdekes - és az LA-2A-nál is így volt - hogy egész más input paraméternél fog ugyanannyit a kompresszor, és más output paraméternél szól ugyanakkorát.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B11TjlRx2er6fjlaejFMeDdSVVF1X1Y3SkJTSDZqck9Rc3NyX3ZRVURDLWpCTlpFQ2l2ZVk&usp=sharing

 

Még egy dolgot akarok megcsinálni, mégpedig, hogy az adott sávra rakok egy pultec-la2a-1176 láncot

Link to comment
Share on other sites

Megcsináltam a Pultec-LA2A-1176 lánc tesztet is, a következő felállásban:

 - UAD Pultec EQP-1A Legacy - LA-2A Legacy - 1176LN Legacy

 - Waves PuigTec EQP-1A - CLA-2A - CLA-76 Blacky

Először az UAD lánc lett beállítva, majd arról "másolva" a Waves. Az EQ-n ugyanazt állítottam, majd a kompresszorok másolásánál arra törekedtem hogy a VU-k egyszerre induljanak és szinte azonos mennyiséget fogjanak, majd pedig nagyjából azonos jelszínt jöjjön ki az eszközökből.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B11TjlRx2er6flBudVhwOXhlVzZnbHVqM0FNMGtqSVYxbkN1RHdmNXpzdm9pS2VpNE1qQ28&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Megcsináltam a Pultec-LA2A-1176 lánc tesztet is, a következő felállásban:

 - UAD Pultec EQP-1A Legacy - LA-2A Legacy - 1176LN Legacy

 - Waves PuigTec EQP-1A - CLA-2A - CLA-76 Blacky

Először az UAD lánc lett beállítva, majd arról "másolva" a Waves. Az EQ-n ugyanazt állítottam, majd a kompresszorok másolásánál arra törekedtem hogy a VU-k egyszerre induljanak és szinte azonos mennyiséget fogjanak, majd pedig nagyjából azonos jelszínt jöjjön ki az eszközökből.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B11TjlRx2er6flBudVhwOXhlVzZnbHVqM0FNMGtqSVYxbkN1RHdmNXpzdm9pS2VpNE1qQ28&usp=sharing

Köszi a teszteket! Esetleg az újra írt változatokkal is megcsinálhatnád ugyanezt. 

Link to comment
Share on other sites

  • A/D changed the title to Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?
  • A/D locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...