Jump to content
Ménemszól.hu

Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?


xinu

Recommended Posts

Köszi a teszteket! Esetleg az újra írt változatokkal is megcsinálhatnád ugyanezt. 

 

Ahhoz el kéne használni a demót amit bocsánat, de nem szeretnék, mert lehet hogy élesben ki szeretném használni még, a másik viszonylata a dolognak pedig az, hogy nem szeretném fájdítani a szívemet ameddig nincs értelme hogy megvegyem.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 128
  • Created
  • Last Reply

Ahhoz el kéne használni a demót amit bocsánat, de nem szeretnék, mert lehet hogy élesben ki szeretném használni még, a másik viszonylata a dolognak pedig az, hogy nem szeretném fájdítani a szívemet ameddig nincs értelme hogy megvegyem.

Teljesen megértelek :) Én meg azért nem tudom kipróbálni, mert UAD-1-et is használok, és 6.1 fölött nem működik :( Ha majd élesben elhasználod a demot, azért majd tolj fel belőle valamit ;)

Link to comment
Share on other sites

Élesben csak akkor használjátok, a demót, ha van pénz megvenni! :)

Én már nagyon sokszor befürödtem ezzel, hogy bennragadt a projectben és még messze nem voltunk kész,

aztán lehetett pénz után futkosni. Ezek az újak meg főleg ilyenek.

Decemberig várni kell a kipróbálással. Nagy év végi leárazásban nem lehet olyan rossz áron. Most 99 dolcsi volt, ha jól emlékszem mind a 3 újraírt. Én a Harrisont is csak ezért mertem kipróbálni. Nem tudtam nem megvenni..nagyon tetszik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Azzal zaklat az Universal Audio emailben hogy a héten tudom még felhasználni az 50$ kuponom.

Igazából az lenne kérdésem hogy milyen gyakran kap az ember kupont plugin vásárlásra? Mennyire kell komolyan venni a dolgot? Egy de-esser jól jönne, de még nem most.

Link to comment
Share on other sites

Azzal zaklat az Universal Audio emailben hogy a héten tudom még felhasználni az 50$ kuponom.

Igazából az lenne kérdésem hogy milyen gyakran kap az ember kupont plugin vásárlásra? Mennyire kell komolyan venni a dolgot? Egy de-esser jól jönne, de még nem most.

Változó. Negyed évente általában van 25-50 dolcsis ajándék kupon, vagy akció+25 dolcsis kupon. Szeptember-Október környékén szoktak küldeni kérdőívet, és a kitöltést 25-100 dolcsi kuponnal ajándékozzák. Az első ilyen kérdőívért én 200 dolcsit kaptam, amikor az első UAD-2 kártyámat megvettem. Tavalyi kitöltésnél 50 dolcsit adtak.

Link to comment
Share on other sites

Én, általában kapok helyette másikat, ha nem használom el, de nekem elég sok cuccom van tőlük.

Tavaly pl. megkérdezték, hogy miért álltam le a plugin vásárlásokkal.

Mondtam nekik, hogy ez nem Amerika. :)

Hiába dolgozunk éjjel-nappal, a bankok elhordják az összes pénzt.

Erre megint adtak egy kis kupont.

Szóval jó fejek általában.

Link to comment
Share on other sites

Gyakorlatilag mar mindenre van akciojuk. Easter Sale, Summer Sale, Year-End Sale, Thanksgiving...es ezek mellett szerintem negyedevente legalabb 1x jon valami kupon, legrosszabb esetben a havi akciok vannak. En vagy plugin megjeleneskor szoktam vasarolni (akkor sokszor felaron van) vagy az ev vegi / karacsonyi akcioban. Azon mondjuk tokre meglepodtem, hogy az Apollo-hoz ajandekba kaptam toluk a Helios EQ-t es pont azt akartam megvenni :)

 

Azzal zaklat az Universal Audio emailben hogy a héten tudom még felhasználni az 50$ kuponom.

Igazából az lenne kérdésem hogy milyen gyakran kap az ember kupont plugin vásárlásra? Mennyire kell komolyan venni a dolgot? Egy de-esser jól jönne, de még nem most.

Link to comment
Share on other sites

Csak DVD-nek és BlueRay-nek kell a 48, tehát önmagában a video még nem jelenti azt, hogy 48-on kell csinálni.

Youtube klipnek tökéletes a 44,1 is.

Én úgy pontosítok, hogy mi koncert DVD-t és BR-t 48-on csinálunk, minden mást 44,1-en.

Persze fasza lenne 192-n dolgozni, de nincs az gép ami az itteni projekteket elbírná.

Meg hát a végén elég gázos a 44,1-re konvertálás, ahogy arról már szó korábban.

Link to comment
Share on other sites

Csak DVD-nek és BlueRay-nek kell a 48, tehát önmagában a video még nem jelenti azt, hogy 48-on kell csinálni.

Youtube klipnek tökéletes a 44,1 is.

Én úgy pontosítok, hogy mi koncert DVD-t és BR-t 48-on csinálunk, minden mást 44,1-en.

Persze fasza lenne 192-n dolgozni, de nincs az gép ami az itteni projekteket elbírná.

Meg hát a végén elég gázos a 44,1-re konvertálás, ahogy arról már szó korábban.

Ja hát ez a baj, h nincs nem hoztak létre 1 jó hanghordozót a cd után... Legalább dvd-a kéne.

Persze maga a fizikai kiadványok is el-eltűntek mert van helyette a netes értékesítés bandcamp, itunes stb. de azok is 44/16 szabványt követnek gondolom?!

Link to comment
Share on other sites

Csak DVD-nek és BlueRay-nek kell a 48, tehát önmagában a video még nem jelenti azt, hogy 48-on kell csinálni.

Youtube klipnek tökéletes a 44,1 is.

Én úgy pontosítok, hogy mi koncert DVD-t és BR-t 48-on csinálunk, minden mást 44,1-en.

Persze fasza lenne 192-n dolgozni, de nincs az gép ami az itteni projekteket elbírná.

Meg hát a végén elég gázos a 44,1-re konvertálás, ahogy arról már szó korábban.

Én is pontosítok: Amennyiben pl. TV reklám alá kerül majd a hangság, akkor 48.
Link to comment
Share on other sites

Én azt gondolom hogy az égvilágon semmi probléma nincs a CD-vel mint hanghordozóval, mivel egy kész anyag bőven össze van rántva dinamikailag hogy ne jöjjenek ki a 16 bit gyengéi, a 44.1-es mintavételezés is elég mert ugye 20kHz-ig megy frekvenciában és az emberek nagyjából kortól függően úgy se hallanak 12-15-18 kHz felett.

Link to comment
Share on other sites

Post-audioban (ADR/location recording/Foley/SFX) 48 vagy 96khz BWF a standard, mukodik minden frame rate formatummal, nincs sync para. Tudtommal mar a Vimeo mellett a Youtube sem downsamplingel 44.1-re miutan processzaltak. Ha csak zene van a mozgokep ala en azt is resamplingelem mindig 48-ra... Youtube-on a mari neni fingasanak a 44.1 is sok!

 

Csak DVD-nek és BlueRay-nek kell a 48, tehát önmagában a video még nem jelenti azt, hogy 48-on kell csinálni.

Youtube klipnek tökéletes a 44,1 is.

Én úgy pontosítok, hogy mi koncert DVD-t és BR-t 48-on csinálunk, minden mást 44,1-en.

Persze fasza lenne 192-n dolgozni, de nincs az gép ami az itteni projekteket elbírná.

Meg hát a végén elég gázos a 44,1-re konvertálás, ahogy arról már szó korábban.

Link to comment
Share on other sites

Kedves uad tulajdonos gitárosok. Az érdekelne, hogy melyik gitár erősítő szimulációt tartjátok a legjobbnak.

Reampoláshoz kellene. Adott egy apollo interface, és ezzel realtime tudnék csupasz jelet rögzíteni, későbbi reamp céljából, bárhol.

Tudom stílusfüggő stb, de melyik az amelyik a legflexibilisebben használható, és a legjobb érzetet nyújtja feljátszásnál, (csak monitorozás céljából).

Link to comment
Share on other sites

  • A/D changed the title to Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?
  • A/D locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...