Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hogyan csináljak dallam töredékekből,hangokból teljes számot?


modeos

Kérdés

Sziasztok,a gondom a következő.

Van egy EmaxI-em,ami mellé van Macintosh és sound designer.Milyen zeneszerkesztő programot használjak mellé,hogy a lejátszott riffek teljes dalok legyenek?Kapjanak ütemet,effekteket stb.

És legfőképp,hogyan kötöm össze az emaxot és a laptopom amire a program kerül?Vagy van olyan zeneszerkesztő ami fut régi Macintoshon?(Cubase például)

Ötleteim megvalósitása a célom,de sajnos nagyon kezdő vagyok a témában!

Minden segitséget köszönök előre.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha javasolhatok vmit, egyszerre csak 1 daw-ot (hangszerkesztőt) válassz ki és próbáld meg minél jobban elsajátítani a használatát.

A firegate által felsoroltak közül mind, profi felhasználásra alkalmas cucc és rengeteg tutorial érhető el pl. youtube-on mindegyikhez.

 

Én a Reapert használom egyébként. Nagyon tudom ajánlani.

Kegyetlen sokat tud, uakkor kezdők is könnyen elboldogulnak vele. Nagyon logikus felépítésűnek tartom.

Az ára is vicc.

 

szerk: Ja még a reaperhez egy fontos dolog: Atom stabil. 3 év alatt összesen ha 2x fagyott ki nálam.

(pluginokkal más a helyzet, de ha jól emlékszem azoknál is csak 1-2, általam rendszeresen használt Arturia cuccal volt baj.)

Link to comment
Share on other sites

Választék van, de mindegyik kicsit más. Próbálgasd őket, hogy melyik illik a legjobban hozzád / a te gondolkodásodhoz. Ha audiozni akarsz akkor nyilván nem Logic, ha midizni, nyilván nem PT...stb...Fontos, hogy nem a DAW-tól lesz jó a zenéd. Fruity Loops-ban és készültek nagyon jó anyagok és Pro Tools-ban is készülnek kevésbé jók.

Link to comment
Share on other sites

Helo.

Nagyon blőd kérdést teszek fel.Tehát ezzel,ezekkel a programokkal kétféle módon tudok "zenét csinálni"?

Midi bemeneten keresztűl midi-usb adapter segitségével feljátszani a dallamokat,riffeket közvetlenül.A program felismeri az Emaxom mint midi hangszert?Vagy csak a benne lévő virtuális keyboardal lehet "szintizni"?

Vagy a már mentett dallamokat sávokban bemásolni a programba,és úgy tenni alá ütemet,effektet?Egyszóval megszerkeszteni a számot.

Tényleg köszönöm a segitségeket!Igyekszem magam is rájönni dolgokra,én is kitudok akadni a hűlye kérdésektől :)

Reapert letölteni netről van értelme,vagy jobban teszem ha megveszem?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem első körben tedd tisztába az alapokat, ebben segítség az alábbi (online) könyv:

 

http://midi.blog.hu/2006/06/29/sik_gerenyi_midi

 

aztán ha a fogalmak tisztulnak, elkezdheted valamelyik programmal az elejéről. Általában mindegyikből van letölthető demo verzió, valamilyen funkcionális vagy időbeli korláttal. A manual-ok pedig letölthetők, ha valamennyire megy az angol. így azért nem teljesen zsákbmacska a vétel.

Cubasehez, Abletonhoz, Logichoz pedig adtak ki könyveket magyarul is:

 

http://www.controllerbooks.hu/konyvek.php

 

de angolul még több létezik, némelyik a neten is fellelhető itt-ott ...

Ezenkívül a Youtube-on is van rengeteg how to, igaz legtöbbje szintén angolul ...

Link to comment
Share on other sites

Köszi,de ez a könyv nekem is megvan.Már régesrégen midi láncba kötöttem a hangszereimet.De ha jól emlékszem a könyv nem taglalja,hogyan kell zeneszerkesztő programot használni zenekészitésnél.

Nekem konkrétan a számitógépes zenéléssel van gondom,hiányosságom.Hogyan kell használni a zeneszerkesztő programokat?!Hogyan kell elkésziteni egy "teljes" zenei számot.Vagy hogyan,milyen módon/módokon.

Link to comment
Share on other sites

Köszi,de ez a könyv nekem is megvan.Már régesrégen midi láncba kötöttem a hangszereimet.De ha jól emlékszem a könyv nem taglalja,hogyan kell zeneszerkesztő programot használni zenekészitésnél.

Nekem konkrétan a számitógépes zenéléssel van gondom,hiányosságom.Hogyan kell használni a zeneszerkesztő programokat?!Hogyan kell elkésziteni egy "teljes" zenei számot.Vagy hogyan,milyen módon/módokon.

Hehehe, én leírom az egyik körmönfont módszeremet, ha használok PC-t.... Szóval, van egy olyan progi, hogy reason, nekem asszem a 4-es van.Abban van ugye a sequencer. Én loopokból építkezem, amit saját magam csinálok, 48 kHz-s 24 bites mintákból. NN-XT samlerekbe hívok be mintákat, minden sáv egy minta, tehát ha csinálok egy dob basszus loopot, az legalább 14-15 ilyen sampler. (külön kick, külön snare, stb.) Persze kompresszor meg esetleg némi effekt. Mikor megvan a loop, akkor wav-ban átrakom és SF-ben javítgatok rajta (hangerő, eq, meg ilyesmik). Ha úgy érzem, hogy valahogy már szól, akkor azt átteszem egy korg microsamplerbe, abban is van sequencer, tehát a kész loopokat, meg az azokat alkotó wav mintákat is és a zenét a microsampler sequencerébe rakom össze. Tehát az alap indul a microsamplerből, ez midi outtal hajt meg két analóg (a savas műfajnak megfelelő  :) szintetizátort, amikben szintén van sequencer, tehát a microsampler indít. A két szinti egyenként multieffekt rack-be outolva, majd  Így mennek a keverőbe, majd felvétel 48 Khz, 24 bit. A kész cucc megint tetszés szerint utómunkázható. 

Link to comment
Share on other sites

Kösszi.Elsőre kissé bonyolult,de gyakorlatban biztos könnyebb :)

Számomra ez is egy megoldás,segitség.

Nem bonyolult, viszont macerás, pl. a PC-ről a korg progival átnyomni a mintákat a microsamplerbe, azok még csak az alapok, az agynyűvés meg ugye utólag az alapokra "komponálva" a szinkronizált szintikkel, majd kitalálni, a multieffekt hogy szóljon, esetleg az egyik szintinél a multieffekt elé betolok egy pedál torzítót, aztán sakkozgatni a keverőn, hogy az közel úgy szóljon, hogy utólag már nagyon keveset, vagy semmit ne kelljen buherálni rajta. Időigényes... :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...