Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7 -ben hol lehet a wav fájloknak a tempóját állítani?


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

Azt szeretném megkérdezni, ha Cubase 7 -be behúzok egy wav fájlt, annak hogy lehet a tempóján módosítani.

Tehát, most alapban ha behúztam a fájlt, és átírom a tempót az alapról, pl 140 bpm re, akkor a zene fájl tempója nem változik.

Hogy lehetne ezt megváltoztatni?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Először is bocsesz a ronda rajzolásért! :)

Behúzod a wav file-t, 2x kattintasz rá (vagy enter), lényeg, hogy az editorba lépj. Amik igényesen be vannak karikázva a képen, azok a fontosak Neked!
1. "musical mode"-ot kapcsold be,
2. add meg a behúzott wav eredeti tempóját,
3. válassz ki egy algoritmust.

Én dob-groovekhoz mindig így használom, mert ha esetleg később változtatom a project tempóját, akkor azokat szépen tempóra húzza realtime.

 

cub.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az nem rendes wav volt, hanem wav néven elmentett ACID fájl.

Ezért minimum felkötném, aki ezt lehetővé tette, mert az egyik legnagyobb szopatás.

Egy csomóan nem is ismerik és ilyet küldenek masteringre, aztán csodálkoznak,

hogy rossz a tempó, amikor visszakapják.

Ezeknek acid kiterjesztéssel kellene futni, hasonlóan pl. a REX fájlokhoz,

amik szintén képesek tempóra igazodni.

Link to comment
Share on other sites

Először is bocsesz a ronda rajzolásért! :)

Behúzod a wav file-t, 2x kattintasz rá (vagy enter), lényeg, hogy az editorba lépj. Amik igényesen be vannak karikázva a képen, azok a fontosak Neked!

1. "musical mode"-ot kapcsold be,

2. add meg a behúzott wav eredeti tempóját,

3. válassz ki egy algoritmust.

Én dob-groovekhoz mindig így használom, mert ha esetleg később változtatom a project tempóját, akkor azokat szépen tempóra húzza realtime.

 

cub.jpg

Működik, köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

"De a kérdés pont arra irányult hogy hogy lehet a wav ok tempóját növelni vagy csökkenteni."

 

Nekem inkább úgy tűnt, hogy te azt hiszed, hogy wavnak alapból úgy kellene viselkednie mint a MIDI-nek,

ami nyilvánvalóan nincs így. Főleg nem egy kész zenénél, amiről te írtál, aminél egyáltalán nem biztos,

hogy bármilyen algorítmus is megtalálja a helyes tempót. Dob loopoknál persze más a helyzet,

vagy ha jól kilátszik a dob a zenéből. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...