Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Akai S széria gyári lemezek


becoke

Kérdés

Sziasztok!

 

Tudja-e valaki, hol lehetne beszerezni a klasszikus S széria néhány gyári hangminta lemezét, pl. S1000-hez vagy későbbihez (nekem S28000-asom van)? Ilyen neveik voltak ezeknek: SL1001 - Grand Piano 1 vagy Work Station 1 - Jazz Rock, stb.

 

A neten nem igazán találtam rá...  Persze, nem baj, ha nem az eredeti floppy az, hanem CD, vinyó vagy csak valami disk image... az anyag a lényeg nem az adathordozó...

 

Ha valakinek megvan ezekből valami, plz írjon...

 

Kösz.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Tudja-e valaki, hol lehetne beszerezni a klasszikus S széria néhány gyári hangminta lemezét, pl. S1000-hez vagy későbbihez (nekem S28000-asom van)? Ilyen neveik voltak ezeknek: SL1001 - Grand Piano 1 vagy Work Station 1 - Jazz Rock, stb.

 

A neten nem igazán találtam rá...  Persze, nem baj, ha nem az eredeti floppy az, hanem CD, vinyó vagy csak valami disk image... az anyag a lényeg nem az adathordozó...

 

Ha valakinek megvan ezekből valami, plz írjon...

 

Kösz.

NEm voltak ezek nagy durranások. Sokkal inkább a 3rd party cuccok, amik AKAI vasakra készültek. Az Akai ezért nem egy Emu volt a maga korában. Mondjuk tisztességes vasakat csináltak, ez semmi kétség!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. 11. 17. írta fut6:

Kedves biczokrecords!
Nekem megvan a gyári S2000 system lemez, csak nem tudom, hogy hogyan kell föltenni, hogy le tudd tölteni. Win7-et használok, az így alapból nem látja az Akai formátumot. Ha megírod a menetét, szívesen fölrakom.

 

Köszönöm kedves fut6 a segítséget! Sikerült megoldanom a problémát. Számítógéppel nekem sem sikerült lemásolni az os lemezt, viszont az s2000-ben ha rákattintok a save-re, ott ki tudom választani, hogy az os-t mentse le. Ha lesz egy kis időm, akkor megpróbálom kikísérletezni, hogy fel lehessen tölteni az OS lemezt. Ha valaki hasonló szituációba kerül, hogy tönkre megy a régi boot lemeze, akkor ne kelljen eldobnia a samplerét. Talán ezzel meg tudjuk őrízni az utókornak is ezen berendezéseinket.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. 11. 19. írta biczokrecords:

Köszönöm kedves fut6 a segítséget! Sikerült megoldanom a problémát. Számítógéppel nekem sem sikerült lemásolni az os lemezt, viszont az s2000-ben ha rákattintok a save-re, ott ki tudom választani, hogy az os-t mentse le. Ha lesz egy kis időm, akkor megpróbálom kikísérletezni, hogy fel lehessen tölteni az OS lemezt. Ha valaki hasonló szituációba kerül, hogy tönkre megy a régi boot lemeze, akkor ne kelljen eldobnia a samplerét. Talán ezzel meg tudjuk őrízni az utókornak is ezen berendezéseinket.

Van olyan program, amivel floppi image file-t lehet csinálni.

Azzal meg lehetne próbálni a floppit lemezképként elmenteni, majd ha kell, a képet kiírni.

Translator-t is érdemes beszerezni, a hangkönyvtárak kezelésére főleg.

Az Omniflop is javasolt, igaz, én nem tudtam használni.

Legjobb egy alaplapi FDD-t használni, usb-s megfejtések nem biztos, hogy működnek.

Azok csak lemezbeolvasásra javasoltak, szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...