Jump to content
Ménemszól.hu

Android Lollipop


mohawk

Recommended Posts

Aszongya'ja google a zandroid az új verziójáról, hogy

 

- Lower latency audio input ensuring that music and communication applications that have strict delay requirements provide an amazing realtime experience
- Multi-channel audio stream mixing means professional audio applications can now mix up to eight channels including 5.1 and 7.1 channels
- USB Audio support means you can plug USB microphones, speakers, and a myriad of other USB audio devices like amplifiers and mixers into your Android device
 
Erri kivi leszek. Pont most akartam iAkármit venni, hogy tuggyak mobilzenélni, de ha fel tudnak mutatni valamit google-ék, akkor maradok hűséges szolgájuk.
Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 66
  • Created
  • Last Reply

íme egy link http://www.android.com/versions/lollipop-5-0/ Az oldal allján a "SEE ALL FEATURES"-re kattintva lehet olvasgatni az újdonságokról

Borítóképet így utólag már nem tudok sajnos feltenni...legalábbis nem találtam lehetőséget az utólagos szerkesztésre, úgyhogy meg kell lenned nélküle :D

Egyébként nyílván nem lesz kompatibilis a régebbi eszközökkel, meg amilyen az android terjesztése, még biztos hónapokat kell várni mire eljut a felhasználókhoz a lollipop.... aztán meg újabb hónapokat, amire megjelennek normális appok :(

De jobb később, mint soha :)

Link to comment
Share on other sites

10 pontos találat!:) ..de kíváncsi vagyok. Valaki próbálta már?

Ehhez fűzném hozzá, hogy jack is feltehető androidra, bár ezt se csináltam meg ugyanis androidos készülékem nincs. 

Am van x64-re is már android szóval desktop környezetben is lehet próbálgatni aki szeretne kísérletezni.

Link to comment
Share on other sites

Csak egy ártatlan kérdés akar lenni:

Erre miért van igény?

Ki akar zenét szerkeszteni Androidon vagy iPadon rendes profi cuccok vagy akár egy átlagos PC helyett?

Nálam az ios-en a játszadozás úgy indult hogy utazás közben illetve nyaralás alatt ötletelés lesz. Aztán annyira rákattantam hogy beépült a studióba is :)

Szóval általában azért van rá igény mert nem bírod a böszme pc-t magaddal vinni. Mondjuk egy macbook-airt azt még csak csak :))))

 

Ez pl. egy hétvégi kiránduláskor készült. (iphone4, akai synthstation, nanostudio):

 

post-196-0-77237700-1413732805_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Csak egy ártatlan kérdés akar lenni:Erre miért van igény?Ki akar zenét szerkeszteni Androidon vagy iPadon rendes profi cuccok vagy akár egy átlagos PC helyett?

Elég butus kérdés.

Egyrészt az ipad is csak egy számítógép, tehát pont úgy rögzíti és generálja az audio jeleket, mint bármilyen màsik számítógép. Persze limitáltabb a rendelkezésre álló erőforrás, de minőségbeli különbség a hangokban nem nagyon lesz...max kevesebb sávot lehet felvenni, keverészni... kevesebb hangszert/effektet lehet futtatniegyszerre. Egyébként egy ipad simán hozza egy három-négy évvel ezelőtti pc teljesítményét.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy jó móka :) bárhol, bármikor előkaphatod és felvehetsz, keverhetsz, komponálhatsz kedvedre, amikor meg életed albumát készülsz felvenni, úgyis bevonulsz egy stúdióba... bár keringenek legendák bizonyos zenészekről, akik ipad-en készítették a lemezüket.

Link to comment
Share on other sites

Ez így van! Én konkrétan becsináltam mikor egy ismerősöm direkt ki akarta akasztani az ipadjét hogy mennyit bír. Nos, 24 sáv meg se kottyant neki! Utána elkezdte trackenként rádobálni az effekteket és úgy is vitte vmeddig.

Szóval szerintem sem kell lenézni a tablet platformot. Pár év múlva lehet hogy szinti vasak sem lesznek legfeljebb a méregdrága cuccokat és mindenki tablet dokkolós midi keyboardokat fog gyártani. A Korg már ugye kiadta ilyenre a Legacyt és sokan vannak akik unalmukban a vonaton, itt-ott előkapva komponálnak. Van olyan zenész ismerős aki az ipadje óta nem felejti el a legjobb zenei ötleteit, mert azonnal fel tudja jegyezni, fütyülni stb. (Jó, lehet azt mondani hogy régen is volt kottapapír stb, de ez már az új idők szele. Haladni kell a korral!)

Ha megnézitek Jordan Rudest, ő elég nagy pionírja a tabletek zenei felhasználásának. Úgyhogy sztem ami ma még játékszer, holnap mást is kiszorító munkaeszköz lehet!

Mondjuk pont nemrég olvastam hogy a tabletek eladási száma idén visszaesőben van, de tavaly viszont 50%-al nőtt az azelőtti időszakhoz viszonyítva.

Link to comment
Share on other sites

Szóval szerintem sem kell lenézni a tablet platformot.

:-D Én nem lenézem, csak a helyén kezelem ill. nem értettem az efféle felhasználását.

Hogy mennyi sávot kezel éppen, azt nem firtatta senki -szerintem.

Tudni szeretném mi a motiváció. Most megtudtam: A mobilitás.

Ok.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem én vagyok tájékozatlan, de tudsz mutatni iPad-os alkalmazásokat amik használhatóak is?

Mert akkor már egyik haveromat meg is lepném :)

Nem az a baj az androiddal, hogy nem lehet zenét alkotni vele, hanem, hogy az irgalmatlan latency miatt elveszik a varázs. Össze lehet vele tákolni ezt-azt, de az élő birizgálás nyögvenyelős, ezért nincs rá egy normális hangszer sem míg ios-re kismillió remek app született már. A másik bibi, hogy nem tud külső eszközöket fogadni, ezért az audio/midi recording is kilőve....tehát a dawokba és sequencerekbe sem öltek energiát a fejlesztők. Reméljük, ezeket most megoldották és mehet a móka.

Link to comment
Share on other sites

Nem az a baj az androiddal, hogy nem lehet zenét alkotni vele, hanem, hogy az irgalmatlan latency miatt elveszik a varázs. Össze lehet vele tákolni ezt-azt, de az élő birizgálás nyögvenyelős, ezért nincs rá egy normális hangszer sem míg ios-re kismillió remek app született már. A másik bibi, hogy nem tud külső eszközöket fogadni, ezért az audio/midi recording is kilőve....tehát a dawokba és sequencerekbe sem öltek energiát a fejlesztők. Reméljük, ezeket most megoldották és mehet a móka.

Fentebb mutattam egy daw-ot, azzal mi a baj?

Vagy van mobile FL Studio is Androidra, amit volt is szerencsém kipróbálni.

Am kismillió app, egy normális daw szerűséget mutatna valaki? Mert lenne iOS-es készülékem amin kipróbálnék ezt azt.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem én vagyok tájékozatlan, de tudsz mutatni iPad-os alkalmazásokat amik használhatóak is?

Mert akkor már egyik haveromat meg is lepném :)

 

Nem én találtam fel a spanyol-viaszt, közismert tény, hogy iPad-en milyen mennyiségű használható app van.

Csak néhány példa amikkel konkrétan realtime tudok zenélni MIDI billentyűzeten, latency nélkül, teszem ezt nap mint nap megelégedéssel.

Ezeknél szó nincs arról, hogy latency lenne akár midi billentyűn, akár a kijelzőn játszva, vagy bármilyen szoftveres akadozás.

Ha ide eljut az Android akkor ünneplünk :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ihje-vxqElo

 

https://www.youtube.com/watch?v=ST04HAAm2EM&index=16&list=UUUuP2x32NWK5ySRszfmlU6Q

 

https://www.youtube.com/watch?v=r4z40-LtjdA

 

https://www.youtube.com/watch?v=fB1CqByWkoQ

Link to comment
Share on other sites

Csak egy ártatlan kérdés akar lenni:

Erre miért van igény?

Ki akar zenét szerkeszteni Androidon vagy iPadon rendes profi cuccok vagy akár egy átlagos PC helyett?

 

Számomra nem csupán a mobilitás szól az iPad zenélés mellett, hanem az a magabiztosság is, ahogyan teszi a dolgát. Én teljesen hobbista vagyok, nincsenek nagy igényeim… tudjon az eszköz alap dolgokat, de azt gond nélkül.

 

Kb. 3-4 éve rúgtam szét az utolsó zenélésre használt átlagos asztali PC-met. Biztos bennem is volt hiba hogy nem tudtam rendesen bekonfigurálni a gépet, de azt sem értettem, hogy azon túl, hogy van egy hangkártyám a legújabb driverrel és a legújabb ASIO-val telepítve, miért kéne többet értenem hozzá? Azt pedig végképp nem tudtam elfogadni, hogy 1999-ben egy 166 MHz-es PC-n Windows 98 alatt egy Magix Music Studióval jobban lehetett dolgozni, mint tíz évvel később egy 2,6 GHz-es számítógépen. Megvettem a kedvenc Magix Music Studio-m utódját, a Magix Samplitude 9-et kemény 12 ezer Ft-ért és több havi próbálkozás után sem tudtam vele eljutni odáig hogy csak üresen a Metronóm rendesen menjen… szanaszét akadt és ugrált az egész. Mikor belémhasított a felismerés, hogy a számítógép a kikapcsolódás és az öröm helyett csak folyamatos idegbajt, feszültséget ad és még felesleges pénzkidobás is volt a szoftver hozzá, akkor kerül szétrúgásra a gép.

 

Azután már csakis desktop HD-Recorderekkel voltam hajlandó zenélni és kiderült az égbolt :D

 

Innen már csak egy ugrás volt a táblagép kipróbálása, ami Anrdoidon teljesen zsákutca volt eddig.

 

Mikor végre lett pénzem iPad-re és megismertem a lehetőségeit, akkor jöttem rá, hogy ez nem csak bohóckodás. Érdekes egyébként, hogy pont a fentebb említett Jordan Rudess olyan értelmetlenségeket mutogat az iPad-en, hogy az alapján például nem jött volna meg hozzá a kedvem. De szerencsére sok más videó és leírás is fellelhető a témában.

 

Egyszerűen azt kell helyén kezelni, hogy nem kell mindenkinek profi házistúdió otthonra, nincs mindenkinek szüksége drága Power masinákra, MAC-re, olyan DAW-okra amiket a nagy Stúdiók használnak akik profitálnak is belőle. Sőt, szerintem sok átlag hobbizenész használ olyan apparátust, ami messze túlhaladja az indokoltsági fokot.

 

Én erre a lóra nem akarok felülni… hobbistaként egy iPad egy iODockolóval bőven elég a hangszer mellé. Nem egy nagy zúgó asztali gép, nem kell hozzá plusz hatalmas monitor, billentyűzet, meg egér, nem kér külön helyet, viszont mindent meg lehet benne oldani amire szükségem van audió és MIDI sávon egyaránt. Nem rondítja a szobát és csak a kreativitást szolgálja, semmi mást.

Az hogy a dokkolóból kivéve a hónom alá csapva vihetem is magammal ugynazt az erőforrást a vonatra, az már a nonpluszultra, tekintve hogy napi 3 órát utazok melóba.

 

Szívesen írnám, hogy az Androiddal ugyanez a helyzet, de sajnos itt még nem tartanak. De talán most a címben szereplő hírrel ők is elindulnak ezen az úton.

 

 

gallery_24_29_280074.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tud fogadni külső usb-s hangkártyát az android is. Az Audio Evolution Androidos DAW szépen kezeli kis latency-ával az audió és midi sávok felvételét.

Én nem használok hozzá, hanem simán a telefon mikrofonjával rögzítem az ötleteimet. Akusztikus gitár aztán ének felvétele egy dobloopra. Teljesen jól működik.

Nem az a baj az androiddal, hogy nem lehet zenét alkotni vele, hanem, hogy az irgalmatlan latency miatt elveszik a varázs. Össze lehet vele tákolni ezt-azt, de az élő birizgálás nyögvenyelős, ezért nincs rá egy normális hangszer sem míg ios-re kismillió remek app született már. A másik bibi, hogy nem tud külső eszközöket fogadni, ezért az audio/midi recording is kilőve....tehát a dawokba és sequencerekbe sem öltek energiát a fejlesztők. Reméljük, ezeket most megoldották és mehet a móka.

Link to comment
Share on other sites

Nem én találtam fel a spanyol-viaszt, közismert tény, hogy iPad-en milyen mennyiségű használható app van.

Csak néhány példa amikkel konkrétan realtime tudok zenélni MIDI billentyűzeten, latency nélkül, teszem ezt nap mint nap megelégedéssel.

Ezeknél szó nincs arról, hogy latency lenne akár midi billentyűn, akár a kijelzőn játszva, vagy bármilyen szoftveres akadozás.

Ha ide eljut az Android akkor ünneplünk :)

Ez egy nagyon jó kis "vedejó" gyűjtemény Csaberínó! THX! ;)

És azóta hogy muzsikál, hogy laktad be a Fantom X6-ot? Régebben voltak jó videós blog posztjaid is ám!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...