Jump to content
Ménemszól.hu

Android Lollipop


mohawk

Recommended Posts

No de a megjelenéssel együtt megjelentek ezek a Lollipopról szóló hírek. és most nem tudom eldönteni, hogy várjak még mire lesznek használható androidos appok vagy hagyjam a fenébe és váltsak iOS-re.

 

Az iOS alapú eszközök már most bizonyítottak, tartják az arukat is, ami annak a jele, hogy értékük nem csak pénzbeli, hanem használhatóságban is kifejezhető.

 

Az új androidról meg vagy lesz jó tapasztalat, vagy nem, de az biztos, hogy nem most, és még mindig olyan, mint a katyvasz pécépiac: kétes, és szar minőségű dolgokkal telített, amiben nehéz megtalálni a tökéleteset. Ahelyett, hogy a zenével töltenéd az időd, jön a buherálás, olvasgatás, a szarakodás, meg a felesleges dolgokkal való szívás, mindezt majdnem ugyanannyi pénzért, mint ha vennél egy iPadet.

 

Három iPad tulajdonosa voltam eddig, és jelenleg az újra gyűjtök, és használod iPod Touch-t is zenére, az az iOS 6 azon az ultragyenge hardveren még mindig ezerszer jobb, mint bármelyik csoda androidos szemét.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 66
  • Created
  • Last Reply

Három iPad tulajdonosa voltam eddig, és jelenleg az újra gyűjtök, és használod iPod Touch-t is zenére, az az iOS 6 azon az ultragyenge hardveren még mindig ezerszer jobb, mint bármelyik csoda androidos szemét.

 

Micsoda indulatok...nyiha :) Viccesek vagytok, amikor elkezditek a fikázást...nem, inkább nevetségesek :) Több komolyságot kérek..felnőttek vagyunk.

Attól, hogy szegény androidnál nem gondoltak a zenékeszítés fontosságára (lássuk be igen keveseket érdekel...és mégiscsak egy telefonról/tabletről van szó, nem zenei munkaállomásról), még nem kell utálni, inkább örülni kell, hogy nyiladozik a csipájuk.

PC-n meg akkor szívtam utoljára a zenéléssel, amikor a covox meg az adlib után megpróbáltam beüzemelni az SB16-ot :) De azóta is jól megvagyunk...eszemben sincs másra váltani.

Link to comment
Share on other sites

Az Androidnál nem az a baj, hogy a zenélésre nem gondoltak a tervezésnél, hanem úgy általában semmire, ami fontos, és úgy egyeltalán a felhasználóra...

Az egészben annyi volt a koncepció, hogy a Google kiadta a szoftvert 3rd party gyártóknak, azzal a céllal, hogy azok eszközöket csináljanak belőle, és a Google accountját használják a felhasználók. Ezzel infókat juttassanak oda, és végső soron pörgessék a hirdetéseladást, amiből a Google megél.

 

Ha mélyebben belenézel az egészbe technikailag, akkor csak röhögni lehet, kezdve a Java JIT compiler megoldástól indulva a kamerakezelésen át az alkalmazások jogosultságkezeléséig, és még sorolhatnám... Ezeknek csak egy apró tünete, hogy a zenei alkalmazások nem mennek.

 

Elnézést az indulatokért, de pontosan ugyanaz van és lesz a telefonpiaccal, mint ami a mostani asztali PC piaccal van. Malware-ek, felesleges bonyolultság, használhtatlanság, gagyiáradat, stb... Az iparnak megint sikerült a gyereket kiönteni a fürdővízzel.

Link to comment
Share on other sites

Elnézést az indulatokért, de pontosan ugyanaz van és lesz a telefonpiaccal, mint ami a mostani asztali PC piaccal van. Malware-ek, felesleges bonyolultság, használhtatlanság, gagyiáradat, stb... Az iparnak megint sikerült a gyereket kiönteni a fürdővízzel.

 

Jó, bevallom, amíg varezoltam, folyamatosan szoptam a PC-vel. Amióta felnőttem és odafigyelek, mit pakolok rá, és inkább megveszem, ami kell ahelyett, hogy akárhonnan letöltögetett szeméttel szórjam tele, ez már nincs így.

 

Mélyebben belenézni egy átlagfelhasználónak miért kéne? Neki elég az, ha működik. Márpedig működik....legalábbis nekem semmi bajom vele.

 

Felesleges bonyolultság? Használhatatlanság? Erős szavak :D Megint csak azt tudom mondani, nyiha :D Sőt, már inkább nyihaha :D

Link to comment
Share on other sites

Az Android javára is hadd szóljak valamit. Nekem például még nem volt pénzem olyan teljesítményű PC-re (MAC-ról nem is beszélve), amivel tudnék HD videót vágni zene fölé. Sőt igazából már a HD videók lejátszásával sem sikerült megbírkóznia az asztali PC-mnek. Az Android tabletemmel viszont vígan vágok HD videót. Kábé ezért a videó vágásért és az egyszerű filmnézésért tartok Android tabletet is az iPad mellett.

Link to comment
Share on other sites

El is határoztam, hogy mivel úgyis ideje lenne frissíteni az eszközparkot, amikor kijön az új iPhone és iPad, szaladok is bevásárolni (ha már váltás, legyen a legújabb eszköz) No de a megjelenéssel együtt megjelentek ezek a Lollipopról szóló hírek. és most nem tudom eldönteni, hogy várjak még mire lesznek használható androidos appok vagy hagyjam a fenébe és váltsak iOS-re. 

 

Én a helyedben semmiképp nem várnék a Lollipop-ra. Ez még csak az első lépés, és hol van még a megoldás? Az iPad-re veszel egy Cubasis-t, vagy egy KORG Gadget-et és azonnal önfeledten zenélhetsz.

Link to comment
Share on other sites

Felesleges bonyolultság? Használhatatlanság? Erős szavak :D Megint csak azt tudom mondani, nyiha :D Sőt, már inkább nyihaha :D

 

Ha már kötözködni akarsz, akkor valamit vegyél figyelembe: Neked van egy működő telefonod, oké. 1/1 az mindig 100%. Aki pedig technikailag "feleslegesnek" érzi hogy belenézzen, az nyilván azért van, mert nem tapasztal hibát, vagy hibákat. Ez is rendben van, így kellene működnie a dolognak.

Az, hogy a környezetemben én mit tapasztalok, az megint más kérdés...

Link to comment
Share on other sites

Ha már kötözködni akarsz, akkor valamit vegyél figyelembe: Neked van egy működő telefonod, oké. 1/1 az mindig 100%. Aki pedig technikailag "feleslegesnek" érzi hogy belenézzen, az nyilván azért van, mert nem tapasztal hibát, vagy hibákat. Ez is rendben van, így kellene működnie a dolognak.

Az, hogy a környezetemben én mit tapasztalok, az megint más kérdés...

Nem akartam kötekedőnek tűnni, csak nem tudtam màsképp reagálni a vicces véleményedre. Nyílván aki szart vesz, az szart kap.Hál' Istennek megengedhetem most magamnak, hogy normális telefont/tabletet vegyek, ezek pedig működnek. Hülyesèg lenne egy harmincezres androidos kütyü bénázásàt a kétszázezres ájfon tündökléséhez hasonlítani. (Ugyanez igaz pc vs mac vitákban is)

Arra, amikor valaki kijelenti egyikről vagy másikról, hogy szar, arra nem tudok másképp reagálni, mint nyiha, mert egyértelműen komolytalan emberrel állok szemben, akivek kár vitázni.

Link to comment
Share on other sites

Hülyesèg lenne egy harmincezres androidos kütyü bénázásàt a kétszázezres ájfon tündökléséhez hasonlítani.

Csak érdekességként szeretném megemlíteni, hogy egy megbízható, komolyabb erőforrású Android tablet 80-150 ezer Ft is lehet. Az iPad2-t amivel zenélek 65 ezer Ft-ért vettem, hozzá a dokkolót 40 ezer Ft-ért. Ennyiért tehát van egy komplett workstation "hangszerem" egy halom nevezzük úgy "VST"-vel, audio ki-bemenetekkel, Midi csatikkal, fantomtáppal, video kimenettel.

A harmincezres Android sajnos tényleg pénzkidobás :( Viszont a hatvanezres Android már kétszeres pénzkidobás hisz mégsem hozza a hatvanezres iPad lehetőségeit. Ahhoz hogy egy Androiddal pariba kerüljünk a 60 ezres iPad2 mellett, ahhoz egy kb. 120 ezres Android tabletet kell vennünk, de akkor is csak három komolyabb zenélésre alkalmas szoftot vehetünk rá:

Audio Evolution

FL Studio

Caustic

Link to comment
Share on other sites

Nem akartam kötekedőnek tűnni, csak nem tudtam màsképp reagálni a vicces véleményedre. Nyílván aki szart vesz, az szart kap.Hál' Istennek megengedhetem most magamnak, hogy normális telefont/tabletet vegyek, ezek pedig működnek. Hülyesèg lenne egy harmincezres androidos kütyü bénázásàt a kétszázezres ájfon tündökléséhez hasonlítani. (Ugyanez igaz pc vs mac vitákban is)

Arra, amikor valaki kijelenti egyikről vagy másikról, hogy szar, arra nem tudok másképp reagálni, mint nyiha, mert egyértelműen komolytalan emberrel állok szemben, akivek kár vitázni.

 

Miért ne jelenthetné ki valaki, ha neki az a tapasztalata? Szerintem itt senki nem hasonlított egy 30e ft-os Androidos telefont egy 200e ft-os iPhone-hoz.

Én úgy vélem, hogy míg az iPhone-ok, iPad-ek sokáig használatóak (több évig), addig egy csúcs Android idővel már nem, mert akad stb. majd megkapja azt, hogy " harmincezres androidos kütyü bénázása".

Szerintem az Android az appokat is nagyon rosszul kezeli pl. nincs is nagyon szűrés, minden sz@r megtalálható a "marketen" a jogosultságok sem igazán szerkeszthetőek. A Windowst sem kedvelem mint operációs rendszer, alapvető, egyszerű dolgokban is rossz, az egész szemlélete rossz. Na mindegy, én csak egy felhasználó vagyok, nem egy programozó...

Link to comment
Share on other sites

Nem akartam kötekedőnek tűnni, csak nem tudtam màsképp reagálni a vicces véleményedre. 

 

Még egyetlen kérdésem lenne, és utána be is fejeztem az itteni témához való hozzászólást: 2014-ben hogyan sikerült visszafelé álló ékezeteket írni? (nyiha)

Link to comment
Share on other sites

 

Miért ne jelenthetné ki valaki, ha neki az a tapasztalata? Szerintem itt senki nem hasonlított egy 30e ft-os Androidos telefont egy 200e ft-os iPhone-hoz.

Én úgy vélem, hogy míg az iPhone-ok, iPad-ek sokáig használatóak (több évig), addig egy csúcs Android idővel már nem, mert akad stb. majd megkapja azt, hogy " harmincezres androidos kütyü bénázása".

Szerintem az Android az appokat is nagyon rosszul kezeli pl. nincs is nagyon szűrés, minden sz@r megtalálható a "marketen" a jogosultságok sem igazán szerkeszthetőek. A Windowst sem kedvelem mint operációs rendszer, alapvető, egyszerű dolgokban is rossz, az egész szemlélete rossz. Na mindegy, én csak egy felhasználó vagyok, nem egy programozó...

 

Ugyammá', nem az  a bajom, hogy véleményed van, hanem azzal, hogy mindenhol megjelenik előbb-utóbb egy (vagy több) ember, aki a témát elintézi azzal, hogy "dehát ez szar, és én tudom a tutit". Semmi értelmét nem látom...ezért volt a nyiha :)

 

Ha azt mondod, hogy az apple-nél picit jobban odafigyelnek arra, hogy a cucc stabil legyen, azt abszolut elfogadom. Eleve zárt rendszer. Adott az a pár hardver és az oprendszer, amire azért könnyebb stabil appokat írni, mint a kituggya honnan kukázott hardvereken futó androidokra,windowsokra. De ha azt állítod, hogy fogsz egy ájfón kettőt, felrakod rá az uccsó ios-t, a legfrissebb appokat és hasítani fog, akkor viszont nyílván tévedsz.

 

A régi HTC Desire Z-m ma is megy mint régen, csak az appok igényelnek már többet. Az első generációs Samsung Note 10.1 tabletem még mindig hasít és egyszer nem kellett hozzányúlni. Nemrég kíváncsiságból vettem egy elég jó specifikációval rendelkező, de noname telefont, hogy legyen min az utolsó android verziót tesztelni, azzal sincs eddig semmi baj....sőt a HTC-t nyugdíjaztam is miatta.

 

Ennyi...nyílván az újabb appok az újabb hardvereken teljesítenek jobban, a régieken meg megeknek egy kicsit. Ez nem oprendszer vagy gyártó jellemzője, hanem mindenre igaz, ahol fejlődés van.

 

Azt meg, hogy a windowst nem szereted, szerintem gyermekkori trauma okozhatja :) Monnyuk én windows 2.11 óta használom, úgyhogy ismerem minden hülyeségét. És tudom, hogy időről-időre elbasznak benne ezt-azt, de nekem komolyabb bajom nem volt vele soha. Tudom, mikor hova kell nyúlni, hogy azt csinálja, amit szeretnék. Régebben, ha leültem egy mekhez a hajam kitéptem mire megtaláltam ami kell, és azt csinálta, amit akartam. Ennyiről van szó...megszokásról.

 

Azóta van már mekem is, windoszos pc-m is, és alapvetően linuxon melózok...fejlesztgetek ios-re és androidra is...ezért utálom, amikor valaki bármelyiket elintézi azzal, hogy "szar". Mert ez így nem igaz. Mindegyik remekmű, tele apró hibával, amit vagy megszokz, vagy utálkozhatsz. De ennek az utálkozásnak meg semmi értelme egy olyan topikban, ami arról szól, hogy hurrá hurrá végre talán gondoltak az audió appokra is az androidnál és de jó lesz njekünk. Kb olyan, mint amikor majdnem minden topikban megjelenik egy politikai jellegű fikkantás,akkor is, ha a topik a éticsigák párzásáról szól.

 

No mindegy...aszondom, legyen béke :)

Link to comment
Share on other sites

Még egyetlen kérdésem lenne, és utána be is fejeztem az itteni témához való hozzászólást: 2014-ben hogyan sikerült visszafelé álló ékezeteket írni? (nyiha)

 

Feltételezem, a telefonomon írtam és bizony mellébökök néha....örülj, hogy veszem a fáradtságot és használok ékezeteket :P

Link to comment
Share on other sites

Ugyammá', nem az  a bajom, hogy véleményed van, hanem azzal, hogy mindenhol megjelenik előbb-utóbb egy (vagy több) ember, aki a témát elintézi azzal, hogy "dehát ez szar, és én tudom a tutit". Semmi értelmét nem látom...ezért volt a nyiha :)

 

Ha azt mondod, hogy az apple-nél picit jobban odafigyelnek arra, hogy a cucc stabil legyen, azt abszolut elfogadom. Eleve zárt rendszer. Adott az a pár hardver és az oprendszer, amire azért könnyebb stabil appokat írni, mint a kituggya honnan kukázott hardvereken futó androidokra,windowsokra. De ha azt állítod, hogy fogsz egy ájfón kettőt, felrakod rá az uccsó ios-t, a legfrissebb appokat és hasítani fog, akkor viszont nyílván tévedsz.

 

A régi HTC Desire Z-m ma is megy mint régen, csak az appok igényelnek már többet. Az első generációs Samsung Note 10.1 tabletem még mindig hasít és egyszer nem kellett hozzányúlni. Nemrég kíváncsiságból vettem egy elég jó specifikációval rendelkező, de noname telefont, hogy legyen min az utolsó android verziót tesztelni, azzal sincs eddig semmi baj....sőt a HTC-t nyugdíjaztam is miatta.

 

Ennyi...nyílván az újabb appok az újabb hardvereken teljesítenek jobban, a régieken meg megeknek egy kicsit. Ez nem oprendszer vagy gyártó jellemzője, hanem mindenre igaz, ahol fejlődés van.

 

Azt meg, hogy a windowst nem szereted, szerintem gyermekkori trauma okozhatja :) Monnyuk én windows 2.11 óta használom, úgyhogy ismerem minden hülyeségét. És tudom, hogy időről-időre elbasznak benne ezt-azt, de nekem komolyabb bajom nem volt vele soha. Tudom, mikor hova kell nyúlni, hogy azt csinálja, amit szeretnék. Régebben, ha leültem egy mekhez a hajam kitéptem mire megtaláltam ami kell, és azt csinálta, amit akartam. Ennyiről van szó...megszokásról.

 

Azóta van már mekem is, windoszos pc-m is, és alapvetően linuxon melózok...fejlesztgetek ios-re és androidra is...ezért utálom, amikor valaki bármelyiket elintézi azzal, hogy "szar". Mert ez így nem igaz. Mindegyik remekmű, tele apró hibával, amit vagy megszokz, vagy utálkozhatsz. De ennek az utálkozásnak meg semmi értelme egy olyan topikban, ami arról szól, hogy hurrá hurrá végre talán gondoltak az audió appokra is az androidnál és de jó lesz njekünk. Kb olyan, mint amikor majdnem minden topikban megjelenik egy politikai jellegű fikkantás,akkor is, ha a topik a éticsigák párzásáról szól.

 

No mindegy...aszondom, legyen béke :)

Ezzel egyet értek. Főleg azt emelném ki, hogy : "De ennek az utálkozásnak meg semmi értelme egy olyan topikban, ami arról szól, hogy hurrá hurrá végre talán gondoltak az audió appokra is az androidnál és de jó lesz njekünk."

Egykét vérpistike meg is ideologizálta magának, hogy  hát ez mekkora nagy baromság :) 

Attól függetlenül, hogy két működő daw-ot is tudok mutatni (bár ebből csak egyet próbáltam az is a fl studio mobil.

Latency meg akkor érdekes tudtommal ha valaki midi-t akar ki vagy be küldeni vagy hangot akar beküldeni addig felesleges ezen rugózni.

 

--

Kapsz is egy plusz pontot még ha nem is az a személeted mint nekem, szimplán csak mert normálisan állsz hozzá a kérdéshez.

Link to comment
Share on other sites

Ugyammá', nem az  a bajom, hogy véleményed van, hanem azzal, hogy mindenhol megjelenik előbb-utóbb egy (vagy több) ember, aki a témát elintézi azzal, hogy "dehát ez szar, és én tudom a tutit". Semmi értelmét nem látom...ezért volt a nyiha :)

 

Ha azt mondod, hogy az apple-nél picit jobban odafigyelnek arra, hogy a cucc stabil legyen, azt abszolut elfogadom. Eleve zárt rendszer. Adott az a pár hardver és az oprendszer, amire azért könnyebb stabil appokat írni, mint a kituggya honnan kukázott hardvereken futó androidokra,windowsokra. De ha azt állítod, hogy fogsz egy ájfón kettőt, felrakod rá az uccsó ios-t, a legfrissebb appokat és hasítani fog, akkor viszont nyílván tévedsz.

 

A régi HTC Desire Z-m ma is megy mint régen, csak az appok igényelnek már többet. Az első generációs Samsung Note 10.1 tabletem még mindig hasít és egyszer nem kellett hozzányúlni. Nemrég kíváncsiságból vettem egy elég jó specifikációval rendelkező, de noname telefont, hogy legyen min az utolsó android verziót tesztelni, azzal sincs eddig semmi baj....sőt a HTC-t nyugdíjaztam is miatta.

 

Ennyi...nyílván az újabb appok az újabb hardvereken teljesítenek jobban, a régieken meg megeknek egy kicsit. Ez nem oprendszer vagy gyártó jellemzője, hanem mindenre igaz, ahol fejlődés van.

 

Azt meg, hogy a windowst nem szereted, szerintem gyermekkori trauma okozhatja :) Monnyuk én windows 2.11 óta használom, úgyhogy ismerem minden hülyeségét. És tudom, hogy időről-időre elbasznak benne ezt-azt, de nekem komolyabb bajom nem volt vele soha. Tudom, mikor hova kell nyúlni, hogy azt csinálja, amit szeretnék. Régebben, ha leültem egy mekhez a hajam kitéptem mire megtaláltam ami kell, és azt csinálta, amit akartam. Ennyiről van szó...megszokásról.

 

Azóta van már mekem is, windoszos pc-m is, és alapvetően linuxon melózok...fejlesztgetek ios-re és androidra is...ezért utálom, amikor valaki bármelyiket elintézi azzal, hogy "szar". Mert ez így nem igaz. Mindegyik remekmű, tele apró hibával, amit vagy megszokz, vagy utálkozhatsz. De ennek az utálkozásnak meg semmi értelme egy olyan topikban, ami arról szól, hogy hurrá hurrá végre talán gondoltak az audió appokra is az androidnál és de jó lesz njekünk. Kb olyan, mint amikor majdnem minden topikban megjelenik egy politikai jellegű fikkantás,akkor is, ha a topik a éticsigák párzásáról szól.

 

No mindegy...aszondom, legyen béke :)

mohawk! Szépen szóltál, tőlem is kaptál egy plusszot!  :sword:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...