Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Analóg kábelezés


99mado99

Kérdés

Sziasztok!

 

Kezdő vagyok a stúdiózás témában, és érdekelne, hogy stúdiókban hogyan kötik össze a keverőpultot, kompresszorokkal, EQ-kal stb. és számítógéppel.Mire való a kompresszor, EQ, előerősítő, végfok,Reverb,Delay. Mi szerepet játszanak ezek a felvételnél ? Ha vannak olyan plugin-ek (mint pl.: Waves, Universal Audio) akkor minek kellenek ezek vasban? A másik ami érdekelne, hogy hogyan történik egy profi stúdióban a mastering. Mert egy kicsit utána néztem és ott nem gépen csinálják. Hanem mindenféle más eszközzel. (Például:

). Tehát ezek hogyan működnek? 
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

helló, kicsit konkrétabb kérdésekkel több segítséget tudunk adni.

 

némi előremutatásként visszakérdezek: milyen munkafolyamatok érdekelnek?

- a házi/pro studiók technikai felépítése, lehetséges eszközök és ezek összekapcsolása?

- produceri munka részletei, hangszerelés, vagy hangtechnika/mix/master?

- számítógépes zenekészítés, vagy hangszeres dolgok felvétele?

 

amit írtál, az azért elég általános, nagyjából egy kérdő mondatban a "légyszi magyarázzatok el mindent".

szeritem ez a fórum a legalkalmasabbak egyike a hasznos infók megszerzésére, én is itt kezdtem el megtanulni az alapokat, de nem árt specifikusabbnak lenni:)

Link to comment
Share on other sites

oké, így könnyebb:)

bár ezekben - részleteibe menően - én nem tartom magam kompetensnek, de pl. Silk vagy Töfi biztosan tud pontos infóval szolgálni.

 

addig is, amíg idetalálnak, mondj már nekem egy konkrét példát arra, hol nem világos a "mit-hova-dugok"?

Link to comment
Share on other sites

Töfi nem akar könyvet írni. :)

Van egy zsák oktató anyag a neten.

El kell olvasni, meg kell nézni és utána már lesz mit kérdezni konkrétan,

mert ez így több száz oldalnyi anyagot ölel fel, amire aligha van bárkinek is kapacitása,

hogy összefoglalja.

 

azért az általad elkövetett "mi a lóbélér' nem szól má' " c. kis szösszenet nem rossz intrónak :)

Link to comment
Share on other sites

Tényleg több kötetnyi lehet erre a válasz, de talán zanzásítva az alábbiak lehetnek:

 

Jelforrás>jelszint állítás>A/D konverzió>innetől digitális tartomány, ahol bármi, ami egy gépen belül történhet, majd>konverzió, hogy analóg módon is hallgathassuk. Ez utóbbi már lehet egy CD lejátszó, mp3 lejátszó, youtube, bármi.

 

Ezt lehet cifrázni:

 

Jelforrás>jelszint állítás>analóg processzálás>A/D konverzió>innetől megint digitális tartomány, amiből viszont többször, többféleképpen ki lehet jönni úgy, hogy>D/A konverzió>analóg processz>A/D konverzió>digitális tartomány, és így tovább az idők végezetéig, ami el nem jutunk a végső D/A konverzióhoz, ami megint csak lehet már a júzer saját eszköze.

 

Full analógban pedig:

 

Jelforrás>jelszint állítás>analóg processz>mixer>analóg processz>analóg rögzítő, és azon hallgathatjuk, amit csináltunk.

 

Nagyjából ennyi, a többi vagy szélhámosság, vagy szakmai tudás...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...