Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

A dsp-G1 Chip


snaper

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Megcsinálom a nyákot rendesen még szerintem a héten.

Szólok a srácnak, hogy dobja át a rev2-es chippet, majd meglátjuk.

Így, hogy rátolsz egy extra filtert, már akár vállalható s lenne, anélkül picit zajos sajnos...meg ugye azok a pattogások :D

Link to comment
Share on other sites

No azért itt egy audio demo.

G-1, vezérelve a saját M4L patchel, dubby chord patch, rajta egy lasssssú Polyvoks VCF, illetve pár paraméter automatizálva van, plussz reverb+delay.

Ha kapok a sráctól egy REV2-őt ingyen, ahogy ígérte (amiben javította ezt az envelope kattogást), még lehet tetszeni is fog.

 

Közben megoldottam az opticsatis részt is, ha valakit érdekel, akkor van egy updatelt etch artom hozzá.

G1-DUB.wav

Link to comment
Share on other sites

Kis update.

Megjött achip, összeraktam az optocsatolós verziót és nagyon nem vagyok elragadtatva.

Sajnos nem igazán működik.

A srác rajza kicsit hibás a manuálban, nálam az optocsatoló hatos lábáról le kellett menni egy 100k-s ellenállással groundra, így működött egy darabig, próbálgattam.

Aztán ebé, kicsi alvás stb., a következő restart után már nem fut rendesen, kb 2-3 mp működés utánelszáll, nem tudom miért.

 

Összeraktam egy rajzot, ami a zéner diódás változat, és a MIDI portról szedi le a tápot, ezek a MIDI portos megoldások működnek biztosan, leginkább ezeket építi mindenki.

 

A srác szerint sem teljesen kiforrott megoldás az optocsatis, legalábbis ennél a dolognál.

 

Picit a chip hangjáról : kiábrándító. Sajnos semmi extra, sőt, leginkább 8 bites videójátétkok jutnak eszembe róla, messze nem a reklámozott "very Jupiter/Juno like" száund.

Nem mondanám, hogy kicsit vagyok csalódott...ez sajnos egy rossz hangú, rosszul dokumentált és szinte zéró supportal rendelkező projekt.

(Sajnos nem elég support a "másoknál jól megy" hozzáállás...)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, akkor még finomítani kell a dolgon. A feltöltött soundcloud demó alapján azt hittem, hogy a midi csatin keresztül jönnek ezek a  nem kívánt zajok. 

Neked vannak SC demóhoz linkjeid? Én csak Youtube-ot találtam.

Zajosnak nem baj ha zajos, a noise akkor jó, ha nem kell valamihez külön hozzárakni :D

Link to comment
Share on other sites

:D

Közben szól a srác, hogy nem árt egy stab-kondi az IC elé is, mert lehet hallható lenne a belső kapcsolások zaja... (nem tudom ez mennyire volt helyes kifejezés...)

 

Nekem 5V az euro csatin, mivel akarom boostolni modulár levelre, így ott lesz a power csati, szóval akkor már lehozom onnan, bár gondolkodtam a midis megoldáson nagyon :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...